Afvalcontainers staan nu zelf bij het 'afval' 7 GENOMINEERD VOOR GROENPRIJS BIOLOGISCHE GROENTETELER^ Biologische groenteteler René Dingemanse uit Biggekerke is een van de genomineerden voor de Groen Inspiratieprijs van de gemeente Veere. Hij wil nu ook zoet water ondergronds opslaan. René Dingemanse wil deze winter iets bijzon ders proberen. Hij wil re genwater opslaan in de bodem onder zijn biologische groenteteeltbedrijf Zeeuws Hof aan de rand van Biggekerke. ,,Als dat lukt, hebben we komende zo mer volop zoet water." Dingemanse (48) probeert zo duurzaam mogelijk te onderne men. Hij maakt dan ook kans om aanstaande woensdag de Groen Inspiratieprijs 2019 van de ge meente Veere te winnen. Maar de inwoner van Biggekerke weet nog niet of hij die avond daadwerkelijk het gemeentehuis in Domburg verlaat met een cheque van tien duizend euro. ,,Er zijn nog negen andere kandidaten. Die maken ook allemaal een kans op dat bedrag." Oppompen of het echt lukt water onder gronds op te slaan en terug te win nen, is nog de vraag. Hij weet dat onder zijn bedrijf vanaf negen me ter diepte een zandpakket ligt. ,,Als het goed is, kan het water op nemen. Ik ga proberen deze win ter overtollig water daar op te slaan zodat ik het komende zomer, als het droog is, weer op kan pom pen." Ook op andere manieren is hij met het milieu bezig. Zo bouwt hij een schuur die energieneutraal wordt. ,,Zij wordt straks ook door de gasten van de minicamping ge bruikt en ik wil ervoor zorgen dat er geen water verloren gaat. Zo worden de toiletten gespoeld met hergebruikt water. Maar er komen ook zonnepanelen op het dak. Die lagen eerst op de oude schuur. Tij dens de sloop zijn ze eraf gehaald en deze komen straks op de nieuwe." Op zijn land rondom zijn bedrijf heeft hij ook een hok voor roofvo gels staan. ,,Het is al negentien jaar Als het lukt om water op te slaan hebben we in de zomer volop zoet water bewoond door torenvalken." En in de schuur op het erf aan de Zoute- landseweg zit een kerkuil. Jaar lijks zet Dingemanse bijenkorven tussen de pompoenen en zijn er ruigtes gemaakt voor insecten. Ook betrekt hij de campinggas- ten bij het duurzaam onderne men. Zij krijgen bij aankomst di rect afvalzakjes. Hij merkt dat dat goed valt en dat zelfs mensen die thuis weinig doen aan afvalschei ding, enthousiast worden en er voor zorgen dat Zeeuws Hof zo min mogelijk restafval aanbiedt. Hoewel hij volop bezig is met zo duurzaam mogelijk ondernemen lukt dat lang niet altijd. Afnemers van zijn producten stellen strenge eisen. ,,Zo moest ik deze week vier ton flespompoenen afvoeren naar een koeienboer omdat ze onver koopbaar waren. En dat alleen om dat er donkere vlekjes op zaten door het liggen. Verder was er niets mis mee." GENOMINEERDEN www.villavalentijnmiddelburg.nl Villa Valentijn Middelburg Kinderdagverblijf VLISSINGEN Aan het on dergrondse bestaan van deze 143 afvalcontainers is voorgoed een einde geko men. Ze staan strak in het gelid opgesteld op het voor malige Olauterrein aan de Vlissingse Buitenhaven om zelf afgevoerd te worden. Ze komen uit Middelburg. De gemeente heeft de containers in de afgelopen tijd vervangen en plaatst er nog vijftig extra bij in de wijken. Daarvan zijn er al 29 geplaatst. Zorgden ze eerst voor op vang van afval, nu worden de oude containers zelf als afval aangemerkt. Maar, ze worden netjes gerecycled. zaterdag 30 november 2019 WA 'Zelfs de campinggasten doen mee' Emile Calon Biggekerke René Dingemanse probeert zo duurzaam mogelijk te ondernemen. Hij wil deze winter zoet water onder zijn bedrijf opslaan. FOTO LEX DE MEESTER - René Dingemanse Naast Zeeuws Hof zijn nog negen andere bedrijven geno mineerd voor de Groen Inspi ratieprijs van de gemeente Veere. Dat zijn: DW Prefab (Serooskerke), Camping De Meerpaal (Zoutelande), De Koehoorn (Meliskerke), Ener gie-Winkel (Serooskerke), Theetuin het Kaslokaal (Oost- kapelle), Maatschap De Vis ser Janse (Gapinge), Wildwier (Vrouwenpolder), Garage Touw (Koudekerke) en Cam ping Olmenveld (Seroos- kerke). Kinderdagverblijf Villa Valentijn Middelburg al meer dan 17 jaar uw vertrouwde adres voor kinderopvang kunt u vinden aan de Rouaansekaai 61 in Middelburg. Ons landelijk registratienum mer is 257589806. Opvangvormen zijn o.a.: 40-, 48-, 52 weken p/j en flexibel. Hele-, halve- en verlengde dagen, incidentele-, ruildagen en uurtje factuurtje. Villa Valentijn Middelburg maakt gebruik van wasbare bamboeluiers. Waarom eigenlijk persé zo'n wasbare luier? Het is gewoon beter voor het milieu. En de kinderen zijn eerder zindelijk. We hebben vier groepen in de volgende leeftijd: 3 mnd. -1 jaar (Gele groep), 1 - 2 jaar (Roze groep), 2 - 3 jaar (Rode groep), 3 - 4 jaar (Blauwe groep), waardoor we de kinderen op maat tijdens de verschillende ontwikkelingsstadia kunnen begeleiden en de overgang naar de basisschool optimaal is. Ook is een heerlijke 36 meter diepe ommuurde tuin aanwezig waar uw kinderen veilig in kunnen spelen. Voor de zeer scherpe prijs/kwaliteit verhouding kunt u meer informatie vinden op onze website, t.w. www.villavalentijnmiddelburg.nl ons e-mailadres is info@villavalentijn.nl. Telefonisch zijn wij te bereiken op 0854-890090. Rouaansekaai 61 in Middelburg info@villavalentijn.nl Landelijk registratienummer is 257589806 FOTO LEX DE MEESTER TE KOOP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 35