g-s Jong geluk is niet gewoon Geslaagd als vwo'er in 2000? Meld je dan! I 'Over tien jaar zit ik op een tropisch eiland' Circus De meeste jongeren van 18 tot 25 jaar vinden dat het de goede kant op gaat in Nederland. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Maar wat vinden de Zeeuwse jongeren? Wij stelden hen vijf vragen en vroegen hen een cijfer te geven aan het leven in Nederland: 2 ONDERZOEK CBS JONGEREN Commentaar Iederland scoort al jaren hoog op elke geluksindex. Ook de jongeren zijn meestal tevreden. Het jaarlijkse jeugd- onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek bevestigt het opnieuw: jongeren vinden nog steeds dat het goed gaat. Dit is verklaarbaar. De jeugdwerkloosheid is laag. Vergeleken met wat oudere Nederlanders heeft de jeugd tot 25 jaar veel minder problemen met de criminaliteit, met de multi culturele samenleving en met het feit dat we dicht op elkaar wonen. De jongeren zijn het wel eens met de ouderen over het milieu. Zowel de helft van de Nederlanders boven 25 als de helft van de jongeren vindt dat de vervuiling een groot pro bleem is. De jongeren die de PZC in Zeeland heeft gesproken over de cijfers van het CBS zijn zelfbewust en realistisch. Zij zijn zeker niet zorgeloos, maar zij hebben wel een redelijk vertrouwen in de toekomst. Gemiddeld geven zij het leven een 7. Dat houdt niet over. De rapportage van het CBS stelt gerust. Het kan veel slech ter. Maar de cijfers zijn geen aanleiding achterover te leunen. Want de tevredenheid daalt een beetje. Het CBS ziet de wel- zijnskloof tussen laag- en hoogopgeleiden dieper worden. Ook staan jongeren met een niet-westerse migratieachtergrond er nog steeds iets minder goed voor dan de rest. Verder groeit het beroep op de jeugdzorg. De conclusie: over het algemeen gaat het goed met jonge mensen in ons land, maar we moeten oppassen dat er geen groepen achterblijven. Zeventje van Zeeuwse jongeren voor kwaliteit van hun leven houdt niet over Hoe is het gesteld met de diaspora van de Zeeuwse knappe koppen? gegroeid. Voor sommigen is het een tot ziens, maar voor velen een vaar wel. Hoe is het gesteld met de diaspora van deze Zeeuwse knappe koppen? Hoe groot is de Zeeuwse brain- ALMANAK Ze 'zit op circus', de 11-jarige Hulsterse. Elke week traint ze met veel plezier op de eenwieler, balletje-plankje-balanceren en acrobatiek. Alleen de optredens voor 'hooggeëerd publiek' hoe ven voor haar niet zo. Ze heeft namelijk nogal plankenkoorts. Laatst was het weer zover, in een drain? Waar zijn ze gebleven? Hoe veel zijn teruggekeerd? Wie kwam er nooit meer terug? Wat betekende dat voor de achtergebleven familie? Voorbeeld De PZC neemt de klas van 2000 als voorbeeld. Ruim vijfhonderd jon gens en meisjes slaagden dat jaar voor het vwo-examen. Bijna twin tig jaar later hebben deze mannen en vrouwen hun plaats ergens op de wereld gevonden. De resultaten van het onderzoek maken we bekend in een bijlage die tussen Kerstmis en Oud en Nieuw verschijnt. Zeeuws-Vlaams woonzorgcen trum voor dementerenden. Haar zenuwen speelden op, want haar balletje-plankje-routine ging nog niet bepaald vlekke loos. Maar ze wist zichzelf snel te kalmeren. ,,Nou ja, als ik een foutje maak, zijn ze dat na de voorstelling toch al vergeten..." Verdachte nr. 12 in zaak Hrieps Goud voor oliebollen van bakker Ten Hove GOES Voetganger in Goes aangereden w/j$. t l tiff 1 ::W»- ,,Nederland is superfijn om in te le ven, maar het moet wel echt beter. Ik werk zelf in de zorg en daar gaat het niet goed mee. Er kan best veel veranderd worden. Ik kom veel eenzaamheid en verwaarlozing tegen. Laatst hadden we een staking en dan merk je hoe slecht het gaat. Ik werk superhard in het ziekenhuis van Terneuzen, maar krijg een stage vergoeding van maar 180 euro." ,,In Zeeland zit ik voor nu wel op mijn plek. Alleen de werkdruk in de zorg is erg hoog. Hoe mooi het werk ook is." in te le- ,,Ondt Onder een palmboom op een tro pisch eiland. Hier wil ik niet blijven, maar werken in het buitenland. De sfeer in Ne derland is niet relaxt ge noeg voor mij." ,,Hoewel de gezondheidszorg hier goed is, maak ik mij zorgen. Ieder een moet meer en langer werken. Dan moet er ook meer salaris ko men. Anders motiveer je niemand om te gaan studeren of de zorg in te gaan." zaterdag 30 november 2019 VLISSINGEN Elk jaar weer trekken honderden Zeeuwse jongeren met hun verse vwo-diploma de provin cie uit om te studeren. Uitgezwaaid door hun ouders en tegenwoordig ook door het provinciebestuur. Ver geet ons niet! Denk nog eens aan het Zeeuwse land waar je bent op- Heb jij in 2000 je vwo-diploma ge haald op één van de Zeeuwse mid delbare scholen? Stuur dan een e mail naar c.blok@pzc.nl of t.giele@pzc.nl. We willen dan graag een vragenlijst aan je voorleggen. En als je een video hebt van waar je woont of werkt, stuur 'm toe! Tip? redactie@pzc.nl KRUININGEN De politie heeft een 34- jarige man uit Kruiningen aangehouden voor de overval na muziekfestival Hrieps. Hij is verdachte nummer twaalf. De man, die dinsdag opgepakt werd, woont in een huis waar de politie op de vroege ochtend van 21 augustus binnenviel en de voordeur met een ket tingzaag openmaakte. De politie was destijds op zoek naar bewijzen. De man wordt verdacht van betrokkenheid bij de overval die in mei werd gepleegd in Grijpskerke. De rechter-commissaris heeft gisteren bepaald dat hij langer vastgehou den moet worden. NIEUWERKERK De oliebollen van bakkerij Ten Hove uit Nieuwerkerk zijn met goud bekroond. Het Nederland Bakkerij Centrum beloonde de bakkerij met een rapport vol negens en achten. De bakker, die vaker wint met bolussen en krenten bollen en waar in decem ber lange rijen voor de buitenkraam met oliebol len staan, is vooral heel blij met de 9 voor vetper centage. ,,Dat betekent dat onze oliebollen niet vet zijn en dat is precies de bedoeling", glundert Miranda Schot-Ten Hove. ,,Wij zijn heel blij met deze bekroning." Een voetganger is gis terochtend gewond ge raakt op de Fruitlaan in Goes. De vrouw werd aangereden op een ze brapad. Het slachtoffer stak rond kwart voor elf over ter hoogte van het Scalda-gebouw. Een au tomobiliste stopte niet en reed haar aan. De voetganger is per ambu lance naar het zieken huis gebracht. De auto had onder meer een ka potte voorruit en be schadigde spiegel en moest worden opge haald door een berger. De bestuurster is mee genomen naar het poli tiebureau voor de af handeling van de zaak. Het is hier Koen Florusse Vlissingen Naam: Eline Jansen (20) Woonplaats: Vlissingen Hoe vind jij dat het nu gaat in Ne derland? Zit je goed in je vel? I Waar zie jij jezelf over 10 jaar? Heb je vertrouwen in de toekomst?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 30