Pietendiscussie Jeugd wil op de vuist in Domburg CDA: Agenten moeten in Zeeland blijven 2 MAIKEL HARTE Column Tjonge, wat ga ik blij zijn als pakjesavond geweest is. Dat is op zich een heuglijk feit, maar dan is die hele pietendiscus sie tenminste weer voor een jaar klaar. Echt, ik kan het niet meer horen, dat gezeik over die pieten. Hoe lang gaat dit nog duren? Hoe maken we hier zo snel mogelijk een eind aan? Volgens mij is er maar één oplossing: verbied Zwarte Piet. Waarschijnlijk ga ik nu uitgescholden worden op straat en ik zal wel wat dreigmails krij gen, maar dat is dan maar zo. werd over Zwarte Piet, dacht ik ook waar maak je je druk om: het is helemaal niet racistisch bedoeld. Inmiddels ben ik er wel achter dat het er niet om gaat hoe iets be doeld wordt, maar hoe het over komt. Wij hadden vroeger in onze vriendenkring een jongen die we altijd 'dikke' noemden. Na jaren vroeg hij om hiermee te stoppen en hem gewoon Michel te noe men. Wij zeiden nog dat we het helemaal nooit vervelend bedoeld hadden en dat we hem nu een maal al jaren 'dikke' noemden, toch zat hij ermee en we verander den. jaren vijftig met pieten die een ketting en een roe hadden, ook dat is verdwenen. Dan kan dat beetje schmink toch wel? Premier Rutte vindt dat dit door de samenleving opgelost moet worden en niet door de politiek, maar ik vind van niet. Als ik zie hoeveel politie-in- zet er tegenwoordig bij intochten nodig is, dan is het juist zaak dat de overheid zich ermee bemoeit: gewoon alleen nog roetveegpieten toestaan. Voor de kinderen maakt het echt niks uit en je maakt er een groep volwassen mensen blij mee. niet graag steeds voor Blanke Henk uitgemaakt willen worden, zoals donkere voetballers nu Zwarte Piet krijgen toegeroepen. En pieten die roepen dat ze als roetveegpiet herkend worden: het zal wel meevallen. Echt waar, pas het aan en over vijf jaar weten we niet beter. Everybody happy! Het gaat er niet om hoe iets bedoeld is, maar hoe het overkomt DE STELLING Vandaag: Ik geef het leven een dikke voldoende Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters Prijswinnaar meldt zich alsnog Petroesjka Sterk stopt tijdelijk als raadslid SP Terneuzen Drugspanden drie maanden dicht Om te voorkomen dat ze daadwer kelijk met elkaar op de vuist gaan plaatste de politie een bericht op In- stagram dat de vechtpartij niet wordt getolereerd. ,,Wij willen een heel duidelijk signaal afgeven. Wij tolereren absoluut geen geweld in het uitgaansleven. Voor diegene met snode plannen, wees dus ge waarschuwd!" Van der Zwaag weet niet of er een tijdstip is afgesproken om elkaar te treffen. Hij wilde niet vertellen hoe hij aan de informatie komt. ,,Daar doen we geen medede lingen over." Volgens de burgemeester zou de geplande vechtpartij iets te maken hebben met een mishandeling twee weken geleden bij Hockeyclub Wal cheren in Vlissingen. Een man van negentien jaar liep daarbij een ge broken kaak op en een man van twintig werd door meerdere jon gens geschopt. De politie zoekt nog getuigen van deze mishandelingen. De burgemeester weet niet waar om de jongeren in Domburg heb ben afgesproken. ,,Zover wij weten heeft dit niets met Domburg te ma ken. Het is iets Walchers en had net zo goed in Middelburg ofVlissingen kunnen plaatsvinden." Zover wij weten heeft dit niets te maken met Domburg. Het had ook Middelburg of Vlissingen kunnen zijn Wijkagent Esther Verhage geeft eveneens aan dat het niet zeker is dat de vechtpartij echt plaatsvindt in Domburg. ,,Het gaat om geruch ten." Ook zij zegt dat de politie voorbereid is als de jongeren daad werkelijk elkaar te lijf gaan. ,,Als het nodig is, staan we daar." De CDA-Statenleden Hannie Kool-Blokland, Maarten Janssens en Jaap Scheele dringen daarop aan in schriftelijke vragen die zij heb ben gesteld. Naar aanleiding van de moord op advocaat Derk Wier- sum worden in het hele land agen ten vrijgemaakt voor de beveili ging van sleutelfiguren in grote strafprocessen. Voor de politieregio Zeeland en West-Brabant gaat het om tiental len politiemensen. Dat heeft ge volgen voor het dagelijkse werk. Er zal minder blauw op straat zijn. De eenheid beraadt zich nog op 'meer structurele keuzes'. Het CDA spreekt van een 'zeer zorgelijke ontwikkeling'. De partij wijst op de criminaliteit in de havens en in het grensgebied, maar ook op de gps-diefstallen in het buitenge bied. ,,Als een regio als Zeeuws- Vlaanderen nu in de nachtelijke uren maar drie politieauto's heeft en er maar één bemand politiebu reau is, houdt het CDA het hart vast wat 'structurele keuzes' dan kunnen inhouden." Persoonsbeveiliging De Statenleden vinden dat het mi nisterie er ook voor had kunnen kiezen om particuliere diensten in te huren voor extra persoonsbevei liging. „Politieagenten uit de regio zijn gratis voor het ministerie, maar ze zijn onbetaalbaar in de re gio." Burgemeester Jan Lonink van Terneuzen uitte gisteren in de PZC ook al zijn grote zorgen. Statenlid Willem Willemse (50PLUS) stelde in de commissie bestuur de pro blemen eveneens aan de kaak. BLACK FRl&AY t>UURt>E ONLINE TOT 0.00 UUR 2,3 of 4 dagen Kerstshoppen nabij CentrO Oberhausen zaterdag 30 november 2019 Toen er voor het eerst geklaagd Op internet zie je foto's uit de Ik zou op een voetbalveld ook Reageer op pzc.nl Gisteren: Pakjesavond is en blijft leuk 928 reacties VLISSINGEN De zoektocht van de Staatsloterij naar degene die vorig jaar 50.000 euro won bij de Oudejaarstrek- king, heeft succes gehad. De prijswinnaar, die het lot kocht bij de Primera in Vlissingen, heeft zich ge meld. De winnaar belde maandag al naar de Staatsloterij, naar aanlei ding van publiciteit in de PZC. Toen de loterij de zoektocht dinsdag offici eel begon, was dus al dui delijk dat iemand het recht op de prijs claimde. Op dat moment was nog niet zeker of dat daad werkelijk ook de winnaar was. Dat blijkt, na een grondige controle van het lot, nu wel het geval. MIDDELBURG Petroesjka Sterk stopt vanwege haar gezond heid tijdelijk als raadslid en fractievoorzitter van de SP in Middelburg. Dat heeft haar partij gister middag bekendgemaakt. De SP hoopt binnen en kele weken een vervan ger te vinden. Hoe lang Petroesjka Sterk afwezig blijft, is volgens voorzitter Geert van der Laan van de SP Middelburg nog niet te voorspellen. Hij verwacht dat zij in ieder geval enkele maanden weg is. Sterk is sinds de gemeenteraadsverkiezin gen van 2018 fractievoor zitter van de SP De eigenaren van gebou wen in Sas van Gent en Terneuzen mogen de ko mende drie maanden hun eigen pand niet in. Het gemeentebestuur heeft die gesloten na de vondst van drugs. Het gaat om een woning aan de Sint Janstraat in Sas van Gent en een deel van een be drijfsverzamelgebouw aan de Communicatie laan in Terneuzen. In het huis werd 13 september een wietkwekerij met 251 planten gevonden. En in de bedrijfsruimte trof de politie op 21 augustus een kwekerij met 632 planten aan. De sluiting heeft als doel de gebou wen te ontdoen van de stempel 'drugspand'. Jongeren gaan dit weekeinde mogelijk in Domburg met elkaar op de vuist. Volgens burgemees ter Rob van der Zwaag heeft hij informatie dat ze in of bij de Sta tionsstraat hebben afgesproken om te vechten. ,,Of het echt gaat gebeuren, weten we niet. Maar we zijn voorbereid. De politie is paraat." De aanleiding voor de dreigende knokpartij zou een eerdere mishandeling bij Hockeyclub Walcheren zijn. Emile Calon Domburg -Rob van der Zwaag, burgemeester Het is onaanvaardbaar als er po litieagenten uit Zeeland worden weggehaald. Commissaris van de koning Han Polman moet mi nister Ferdinand Grapperhaus bewegen die maatregel terug te draaien, 'om de geloofwaardig heid van de basispolitiezorg niet in gevaar te brengen'. Rolf Bosboom Middelburg NOS tsRIE MINUUTJES. Art Inn Hotel Dinslaken hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 V 1,2 of 3 nachten in een 2-persoonskamer 1,2 of 3 x uitgebreid ontbijtbuffet V Gratis Wi-Fi en parkeren bij het hi Ca. 20 min. rijden van CentrO Tip! Kerstmarkt Essen/Duisburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2