O Gosschalk twijfelt over terugkeer 24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV SERIES DWANG rProl^^rNextGenera Maar ik kan niet om RTL Boulevard heen. En ik neem aan Peter van der Vorst ook niet. Want die rubriek deed de eigen zender in een paar minuten meer schade dan de kersverse contentdirecteur met nog eens tien schijnheilige 'ik ben me rotge- schrokken'-filmpjes kan repareren. hoe ze bij RTL en producent Blue Circle (ook ver antwoordelijk voor Boulevardwerkelijk over de mediastorm rond De Villa denken: als een hoop negatieve publiciteit die zo snel mogelijk in hun eigen voordeel gedraaid moet worden. Het meest kwalijke daarbij is dat ze kennelijk denken dat on zin er bij de kijker net zo makkelijk inglijdt als shotjes alcohol in Villa-deelnemers. Peter van der Vorst had het over het ethisch kompas van de ma kers. Nou, het is wel duidelijk dat het ethisch kom pas van zijn oud-collega's van Boulevard ook van geen kant deugt. Aanleiding was de aflevering van #BOOS, de in- ternetserie van Tim Hofman, die donderdag on line kwam en over de aanrandingszaak ging. Die werd achter de Boulevard-desk besproken. En wel op een manier dat de spindoctors van Trump er nog een puntje aan kunnen zuigen. De verwijten: Hofman was zelf uit op effectbejag. Hij zou het meisje geen enkele psychologische nazorg hebben geboden. De grootste gotspe was wel de uitspraak dat het BNN-boegbeeld niet genoeg aandacht heeft voor 'het lef van RTL om alle guilty pleasure- shows op pauze te zetten. perspectief zetten, beste flapdrollen van Boulevard? (En daarmee bedoel ik niet Marc van der Linden, de enige die gezond verstand toonde.) Als Tim de zaak vorige week niet aan het rollen had gebracht, was er afgelopen week waarschijnlijk helemaal niks ge beurd. Dan waren RTL en Blue Circle nog steeds te belazerd geweest om hun excuses aan te bieden aan het aangerande meisje. Kijk #BOOS en zie hoe een woordvoerder met veel tegenzin voor de camera verschijnt en een simpel sorry niet uit zijn mond krijgt. Tim Hofman hoeft dat meisje natuurlijk geen psychologische zorg te bieden. Dat hadden RTL en Blue Circle moeten doen. Maanden geleden al, meteen na het beruchte voorval in De Villa. Tim heeft iets anders cruciaals gedaan: hij heeft haar verhaal en de zaak serieus genomen. Iets wat RTL, Boulevard en Blue Circle kennelijk nog steeds niet doen. Hoe hard ze ook hun best doen om ons anders te doen geloven. Quote van de dag Brusselmans columnist Suske en Wiske op postzegels Producenten en zenders maken doel bewust misbruik van kwetsbare kandidaten van realityseries. Dat stelt oud-tv-maker Sebastiaan Beens, die werkte binnen het genre dat zwaar onder vuur ligt. Hij deelde met deze krant een programmacontract dat deelnemers 'van al hun vrijheden berooft'. De cast van het in 2016 door RTL 5 uit gezonden Oh oh daar gaan we weer kon zich na het zetten van een handteke ning onder de deelnemersovereen komst maar beter aan de wensen van producent Warner houden. Een ste vige boete lag anders in het verschiet. 'De deelnemer is zich er bewust van dat een actieve houding en nauwe sa menwerking met producent is ver eist', is te lezen in het contract dat in handen is van deze krant. Het pro gramma, waarin een groep Hagenezen werd gevolgd tijdens een vakantie op Mallorca, was een vervolg op de tv- kraker Oh oh Cherso. 'Indien deelnemer de verplichtin gen niet of volledig nakomt, ver beurt hij zonder nadere aanzegging door producent een direct opeisbare boete van 25.000 te vorderen.' En even verderop: 'Deelnemer is zich er van bewust dat hij gedurende de pro ductieperiode een beperkte bewe gingsvrijheid en/of privacy heeft en gaat hiermee uitdrukkelijk akkoord. De deelnemer zal zich houden aan de programmaregels en zal ter zake aan wijzingen, richtlijnen of opdrachten van producent of door producent aan gewezen derden opvolgen.' Niet praten Er zijn meer regels: niet praten met de pers bijvoorbeeld. Kandidaten moes ten daarnaast afstand doen van hun recht op verzet tegen het op televisie uitgezonden eindresultaat en gaven er toestemming voor dat alles eindeloos kan worden herhaald. Niet alleen moet de deelnemer denken aan de 'reputatie' van productiehuis Warner, Ik hoorde letterlijk: 'Lekker stevig drinken. Wij betalen' ook aan die van zender RTL. Het is exemplarisch voor het genre dat afgelopen week door een aanran ding in De Villa (ook van RTL, maar gemaakt door producent Blue Circle) in opspraak kwam, zegt Sebastiaan Beens (34). Hij was achter de scher men werkzaam voor Oh oh daar gaan we weer. Behalve het contract deelt hij ook een draaiboek waarin van mo ment tot moment staat beschreven wat de camera tijdens het productie proces van dit programma moest van gen. Niet iedereen wordt bij naam ge noemd. '17.45: aankomst lekker wijfX', is te lezen. En '20.00: aankomst lekker wijfY'. Beens was een zogeheten 'spotter' voor tv-programma's als Hotter than Je houdt op met erover te praten omdat je denkt dat het normaal is Simone Zaterdag 13 au£' '16 030 Gotsne Iik wilde het hier eigenlijk over Tygo in het psy chiatrie hebben. Een mooie nieuwe documen taireserie op NPO 3, die met schrijnende voor beelden de hedendaagse problemen van de geeste lijke gezondheidzorg blootlegt. Ik vrees dat we een glashelder inkijkje kregen in Pardon? Zal ik het even voor jullie in het juiste zaterdag 30 november 2019 PC MEDIA Schrijver Herman Brusselmans gaat voor om roep PowNed aan de slag als columnist. Voor de website Pow- Ned.tv klimt Brusselmans we kelijks in de pen om de netwerk generatie te 'in spireren en prik kelen'. BELCIQUE STRIP De stripfiguren Suske en Wiske krijgen eind ja nuari een eigen postzegelreeks in België. De po pulaire strip, be dacht en jaren lang getekend door Willy Van- dersteen, be staat in 2020 75 jaar. 3 ■u Gudo Tienhooven 44 —Sebastiaan Beens, voormalig maker van realityseries Voormalig castingdirecteur Job Gosschalk (52) beraadt zich op zijn toekomst nu hij is verlost van rechtsvervolging. Gisteren hoorde Gosschalk dat het Openbaar Ministerie de zaak tegen hem heeft ge seponeerd. Alexander van Eenennaam Het besluit van het OM lag vol gens Gosschalks advocaat Ge rard Spong 'in de lijn der ver wachting' nadat vorige week al bekend was geworden dat Gos- schalk en de indiener van de aangifte tegen hem er onderling uit waren gekomen. Dat akkoord stond los van de beslissing van het OM om Gosschalk wel of niet voor de rechter te brengen. Maar het OM gaf toen al aan de over eenkomst zwaar mee te laten wegen. „Eind goed, al goed'', re ageerde Spong gisteren na mens Gosschalk op het besluit de zaak te sepo neren. „Al is mijn cliënt persoonlijk heel zwaar beschadigd in deze zaak. Hij is vier bedrijven en zijn baan kwijt, heeft zijn huis moeten verkopen en heeft een storm aan publiciteit over zich heen gekregen.'' Veel acteurs beklaagden zich sinds het najaar van 2017 over seksu eel grensoverschrijdend gedrag van de castingdirecteur, slechts een van hen deed aangifte. Volgens Spong voelt Gosschalk ook nu deze aangifte van tafel is 'volstrekt geen behoefte' om naar buiten te treden met een in terview. ,,Ik weet niet hoe hij er over twee maanden over denkt, maar nu is het dui delijk nee." Gosschalk gaf eerder toe in zijn werk grenzen te heb ben overschreden, maar betwist het plegen van strafbare feiten. Of Gosschalk na deze juridische procedure zijn werk in de cas tingwereld weer oppakt, is onze ker. ,,Hij beraadt zich op zijn toe komst, dat kan variëren van het bestieren van een eenvoudig theehuisje ergens aan de Middel landse Zee tot zijn oude werk'', besluit Spong. —Actrice Susan Visser vertelt in het VPRO-programma Nooit Meer Slapen als tiener te zijn aangerand in een tram. 1 or.atie Locaties I nr.atie 1 Carrer Verdi, 9 07639 Vallgorn IHes Balears n/iallorca. f.~.„pnprto d 07611 Palma mes Balears j ncatie. Avenida Gabr 07014 Palma illes Balears st HV5627 uit Amsterdam! rew ophalen koffers aoamian met taxi naar de Shady met taxi naar wac lirrn0ne&Y met taxi naar we raft Simone op zodra he and-by voor aankomst Darr In: Aankomst Damian 1EN' Aankomst Shady lEN: Aankomst Simone AankömstEZY7953 UitAmsterda cast crew ophalen koffer Martine& Wesley met taxi naa Chaya Nicky Genevieve me Geneviève IhD INTERLACED ictUS l oratie 6 jnaepianning M Uimnuj» Geneviève meeten bij Easy „953 AMS PMI TU, vertrekhal 3 Amanda meeten bij se ■2902 AMS PMI 19,OS 19.05-19-30 19.30-20.10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 24