JOL Nog één maand samen Vandaag bij deze krant Na 37 jaar toch veroordeling Walcheren BZN-boegbeelden Jan en Anny op afscheids- tournee: 'Misschien hebben we wel een afwijking' De meeste jongeren van 18 tot 25 jaar vinden dat het de goede kant opgaat in Nederland. Zo ook Isabelle de Klerk (22) uit Oost Souburg. Ze voelt zich heel erg veilig in Nederland. Isabelle geeft het leven een 8. gens de rechters is het verhaal van de coup verzonnen en was het on mogelijk te vluchten uit Fort Zee- landia. ,,Hier hebben we 37 jaar op ge wacht'', zegt nabestaande Romeo Hoost. ,,Dit bewijst de kracht van de rechtsstaat Suriname, ondanks alle intimidaties van Bouterse.'' De Krijgsraad in Suriname sprak gisteren geheel onverwacht de eer ste vonnissen uit, nadat het 8-De- cemberstrafproces ruim een jaar lang stil had gelegen. Bouterse is de hoofdverdachte. Hij was destijds bevelhebber van het Nationaal Leger, en sinds 1980 aan de macht na een staats greep. Het Openbaar Ministerie had ook twintig jaar cel tegen Bouterse geëist. Eerder op de dag sprak de Krijgsraad ex- militair Etienne Boeren- veen, een van de andere be langrijke verdachten, nog vrij. Te gen hem was ook twintig jaar cel geëist. De woordvoerder van Bouterse riep op de Surinaamse staatsradio burgers op rustig te blijven en niet de straat op te gaan. Nog voor het vonnis was uitgesproken, hekelde hij een eventuele veroordeling van de president. ,,De uitspraak is weer een poging van Nederland om de politicus Desi Bouterse te isoleren. Ik weet niet eens of er wel bewij zen zijn tegen Bouterse over die De cembermoorden.'' P3 Bouterse was destij ds leider van het militaire regime in Suriname. De Krijgsraad acht bewe zen dat hij medeplichtig is aan de moorden. Hij nam als bevelhebber het besluit vijftien po litieke tegenstanders van zijn regime op 8 december 1982 op te pakken en in Fort Zee landia te doden. Bouterse verklaarde destijds dat de slachtoffers een machtsover name beraamden en dat ze op de vlucht waren doodgeschoten. Vol- De uitspraak is weer een poging van Nederland om de politicus Desi Bouterse te isoleren zaterdag 30 november 2019 Nieuwsmedia ZEELAND 2 Twintig jaar cel voor Desi Bouterse De Surinaamse president Desi Bouterse is tot twintig jaar cel veroordeeld voor de December moorden in 1982. Volgens de Krijgsraad is hij verantwoorde lijk voor de marteling en execu ties van vijftien politieke tegen standers. Maar de rechters ge lasten niet zijn aanhouding, zo luidde gisteren het vonnis. Tonny van der Mee Rotterdam/Paramaribo Woordvoerder van Bouterse 7°C Meeste zon vandaag pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,70 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 1688 5 5 5 5 47"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1