300handtekeningen voor grotere gymzaal Camperaars moeten betalen voor hun plekje 7 CROWDFUNDING SCOUTING OOSTBURG Een imposant bouwwerk verrijst op het terrein van scouting Oostburg. Er komt een nieuwe botenloods voor de waterscouts. Vrijwilligers van de club doen alles zelf. Iedere zaterdag zijn de scou- tingleden op het terrein aan de Baljuw Veltersweg in Oost burg. Maar de afgelopen maanden wordt er ook hard ge werkt door volwassenen. ,,We zijn in juni met de aanleg begonnen. We doen echt alles zelf', vertelt bestuurslid Frank van Waes. De club nam in december vorig jaar het naastgelegen gebouw en terrein van de tennisvereniging over. Daar komt de nieuwe boten- loods en dat is geen overbodige luxe, vertelt Van Waes. ,,De oude loods bestond uit containers die we halverwege de jaren tachtig van de voetbalvereniging hebben gekregen. Die hebben we omge bouwd. Inmiddels is de loods vijf tig jaar oud en helemaal versle ten. En boten kun je niet buiten stallen." Kostenplaatje In de huidige loods staan de zes boten van de scouts, die daarmee varen op De Braakman. ,,De kin deren leren varen en doen spelle tjes. Ze steken er veel van op. We hebben zeventien waterscouts en het ledenaantal stijgt." De nieuwe stalling wordt tien bij vierentwintig meter groot en gaat ook gebruikt worden voor de opslag van materialen. Daar zit een kostenplaatje aan vast dat er behoorlijk in voor een vereniging: de loods zelf kost al 75.000 euro. Het plaatsen doet de club daarom zelf, met hulp van handige vrijwil ligers. ,,Ouders en kennissen hel pen en denken mee. Apparatuur kunnen we gebruiken van een be vriend bouwbedrijf. Zo scharrelen we alles bij elkaar." De club is al een jaar bezig om het benodigde bedrag bij elkaar te krijgen, vertelt bestuurslid An dreas Pollet. ,,We krijgen veel hulp." Bedrijven uit de regio spon soren, Scouting Nederland gaf Ouders en kennissen helpen en denken mee. We scharrelen alles bij elkaar subsidie en onlangs gaf de ge meente Sluis 7.500 euro. ,,Een hoge kostenpost, maar scouting Oostburg doet alles op ei gen kracht", zegt wethouder Jack Werkman. De kinderen van de scouting helpen ook mee waar ze kunnen, door sponsoracties. Pol let: ,,Elke maand is er wel weer een andere actie. We hebben onder meer lootjes en pannenkoeken verkocht, een wafelbakactie en een scoutingquiz gehouden. Toen de Rowans een feest gaven, ging de winst naar de loods." Gigantisch De scouting komt nu nog 30.000 euro tekort en hoopt dat gat te dichten met een crowdfundings- actie. ,,Voor ons is dit een gigan tisch groot project. Als alles af is, kunnen we weer twintig tot dertig jaar vooruit. We hebben zo'n hon derd leden die niet alleen uit Oost burg komen. Het is belangrijk dat die kinderen een goede plek heb ben." Dat zegt Andreas uit eigen ervaring, hij kwam zelf bij de scouting als zeeverkenner toen hij een jaar of tien was. ,,En ik ben nooit meer weg gegaan." Eind dit jaar moet de loods wind- en waterdicht zijn en in maart helemaal klaar. Wie de scouting financieel een handje wil helpen of vrijwilliger wil worden, kan contact opnemen via scou- tingoostburg.nl. Jarige opleiding procestechniek Scalda gefêteerd TERNEUZEN Wie jarig is, krijgt cadeaus, zo ook de vijftigjarige opleiding procestechniek van mbo-school Scalda gisteren in Terneuzen. Van begin af aan heeft de op leiding een innige band met be drijven als Dow en Yara. Die is gebleven, bleek bij de jubileum viering. Dow-directeur Neldes Hove- stad schonk Scalda een water zuivering op schaal voor de proeffabriek van Scalda. Kunst- mestfabriek Yara liet zich ook niet onbetuigd. Op kosten van Yara wordt een warmtewisselaar in de proeffabriek gemoderni seerd. TERNEUZEN Gratis over nachten op de camperplaatsen in de gemeente Terneuzen is komende zomer zo goed als zeker niet meer mogelijk. Een dagkaart gaat in Terneuzen, Westdorpe en Axel 8,10 euro kosten. Voor Sas van Gent hangt dit af van de toekom stige exploitant. Afgelopen maart besloot de Terneuzense gemeenteraad staangeld in te voeren. Dat is tot nu toe niet gebeurd omdat Terneuzen nog een commerci ële beheerder zoekt voor de populaire camperplaats op het Sasse Kanaaleiland. Negen kandidaten hebben zich ge meld, zei wethouder Jack Be gijn deze week in de raads commissie bestuur en midde len. Vijf liefhebbers krijgen de kans een bedrijfsplan in te die nen. In maart wordt een keuze gemaakt. In Sas van Gent ko men 25 plekken. Dat zijn er nu officieel twee, maar bij mooi weer staan er gratis veel meer campers. Minicampinghouders vinden dat valse concurrentie en vroegen de gemeente al in 2017 daar een einde aan te ma ken. De camperplekken in Ter- neuzen, Axel en Westdorpe blijven in gemeentelijke hand. De gymzaal die in het nieuwe mul tifunctioneel centrum (mfc) van Aardenburg komt, moet groot ge noeg zijn. Die oproep doet de stads raad van Aardenburg, met de hand tekeningen van driehonderd men sen, aan het Sluise college. De plannen voor een mfc werden afgelopen juni gepresenteerd aan de inwoners. De twee schoolgebou wen en gymzaal verdwijnen en er komt één multifunctioneel cen trum voor terug. Er waren meteen vragen over de gymzaal. Die is nu 500 vierkante meter, maar zou straks 450 vier- kante meter worden. Dat mag met het oog op de toekomst best groter, vinden de stadsraad en driehon derd inwoners. ,,Dan kunnen de tennisvereni ging, voetbalclub en hondenclub er bijvoorbeeld ook in de winter te recht", legt stadsraadvoorzitter Di- nique Bakkers uit. De ruimte wordt ook voor concerten en feesten ge bruikt en inwoners willen graag dat dat zo blijft. ,,En misschien in de toekomst een plek voor logopedie of GGD, zoals je bij andere multifunctionele centra ziet." Wethouder Jack Werk man vindt dat een 'mooi initiatief' en wil in gesprek over de mogelijk heden. zaterdag 30 november 2019 VL Botenloods: nog 30 mille te gaan Sophie Stockman Oostburg - Frank van Waes Sophie Stockman Aardenburg Bestuursleden Andreas Pollet (links) en Frank van Waes bouwen een nieuwe botenloods voor de scouting. foto camile schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 142