Cees Pille nieuwe wethouder Goes IN DE REGIO 6 Ontsluiting Yerseke MIJN DORP, MIJN STAD Joeri Wisse Yerseke De nieuw te vormen coalitie komt dinsdagavond bijeen om zich te be ramen op acties. Wat René Reijn- goudt, woordvoerder van de bewo ners uit Kaasgat betreft, is de bood schap helder. ,,We gaan in Yerseke en Kruiningen pamfletten ver spreiden. Ook zul je straks overal spandoeken zien. We willen duide lijk maken dat we solidair met el kaar zijn en voor de beste, veiligste en meest duurzame optie gaan." Poldertracé Voor de duidelijkheid: die oplos sing is géén gedeeltelijke verbre ding van de bestaande Zanddijk en géén nieuwe weg door Kaasgat, maar een poldertracé. Dat houdt in dat er vanaf de A58 een nieuwe af slag komt. Vanaf daar loopt een nieuwe weg, dwars door de polders, via bedrijventerrein Olzendepolder naar Yerseke. Hierdoor worden ook bedrijfsterrein Nishoek en het dorp Kruiningen beter toegankelijk. Voor het poldertracé zijn twee varianten onderzocht. Tot voor kort waren Yerseke en Kruiningen nog verdeeld over welke de voorkeur verdient. Kruiningen ging voor de duurste, rode variant. Die bezorgt het dorp het minste verkeersover last en biedt meer ruimte voor uit breiding van bedrijven. De dorps raad Yerseke pleitte juist voor de goedkopere groene variant. Volgens secretaris Wim Cornelisse, sluit de dorpsraad alleen aan bij het nieuwe front als iedereen vasthoudt aan 'groen'. Elf grote (transport)bedrijven uit Yerseke onder leiding van Kotra distantieerden zich een paar weken geleden openlijk van de Onderne mersvereniging Reimerswaal (OVR), die maar vast bleef houden aan 'rood'. Tot de spijt van Ton Ver- bree van de OVR is het niet gelukt om hen allemaal te overtuigen als nog te strijden voor een poldert racé. „Snelheid was het belangrijk ste argument van de bedrijven in Yerseke om voor groen te gaan. Dat argument is achterhaald nu blijkt dat Kaasgat zich tot het gaatje gaat verzetten tegen het plan waar de provincie naar alle waarschijnlijk heid voor kiest." Het feit dat het Rijk geen 17 mil joen bijdraagt, is voor de provincie dé reden om een poldertracé af te blazen en waarschijnlijk voor de weg door Kaasgat te kiezen. Ver- bree, oud-burgemeester van Rei- merswaal, ziet het niet zo somber in. ,,Daar moeten we als volwassen mensen toch uit zien te komen." Hij denkt dat het Rijk als eigenaar van de A58 linksom of rechtsom met geld komt om de gevaarlijke af slag 33 aan te pakken. Dat kan wat hem betreft het beste in nieuwe af slagen worden gestopt, die verder van de Vlaketunnel komen te lig gen. Pille werkt nu nog als secretaris van werkgeversorganisatie VNO- NCW in Zeeland. In die hoedanig heid maakte hij zich onlangs nog hard voor een ingrijpende aanpak van de Deltaweg. Dat is ook de wens van de gemeente Goes. Pille (49) is econoom en woont sinds 2017 met zijn vriendin en hun twee kinderen in Goes. Daarvoor woonde hij jaren in Rotterdam. Pille zegt dat hij z'n draai in Goes helemaal heeft gevonden. Hij woont in de binnenstad. Dat is wat hem betreft één van de grote kwa liteiten van Goes. ,,Het is boven dien een gemeente die alles heeft, ondanks dat het met een kleine 40.000 inwoners een beperkte omvang heeft." Volgens VVD-raadslid Stan Jas- perse is Pille een aimabele man met zeer goede contactuele eigen schappen. „Bovendien heeft hij in de drie jaar dat hij nu in Goes actief is al een bijzonder groot netwerk opgebouwd. Dat zal hem zeer goed van pas komen als wethouder." Pille krijgt waarschijnlijk dezelfde portefeuilles als Loes Meeuwisse, waaronder financiën, binnenstad, cultuur en openbare werken. De aanstaande wethouder zegt dat hij al langer de wens had om in het openbaar bestuur aan de slag te gaan. ,,Deze kans kon ik niet voorbij laten gaan. Dat Goes maar drie wethouders heeft en je daarom als wethouder een stevig takenpakket hebt, spreekt me zeer aan.'' Als uitdagingen voor de ko mende tijd noemt Pille onder meer het nieuwe masterplan voor de binnenstad, het verbeteren van de Deltaweg en het opstellen van een Veerse Meervisie. Pille begint waarschijnlijk eind januari als wethouder in Goes. Hij rondt eerst zijn werkzaamheden bij VNO-NCW af. Concert in de Geerteskerk Marianne Thieme vertelt over boek Stoere Mannen, Sterke Verhalen Zaterdag Zondag zaterdag 30 november 2019 Front tegen weg door Kaasgat Een nieuw breed front dat strijdt tegen een in hun ogen half bak ken oplossing voor de aanpak van de Zanddijk tekent zich af. De provincie dreigt daarvoor te kiezen, nu er geen geld uit Den Haag komt voor de ontsluiting van Yerseke. Cees Pille wordt de nieuwe wethouder voor de VVD in Goes. Hij volgt Loes Meeuwisse op, die over een paar weken wordt geïnstalleerd als burge meester van Noord-Beveland. Rob Paardekam Goes WOLPHAARTSDIJK Sinterklaas is nog niet eens jarig geweest, maar op de eerste dag van de kerstboomverkoop, gisteren in Wolphaarts- dijk, vlogen de sparren al de deur uit. ,,Ik heb nog niet één keer kunnen zitten." Kees Mag nus had het meteen lekker druk. Op zijn erf aan de Stadsweg staan 240 boompjes, varië rend van kleintjes voor 8 euro tot een kloeke Nordmann van 32 euro. ,,Elk jaar ben ik uitver kocht en telkens koop ik er meer in." Wie zijn kerstboom bij Magnus koopt, haalt de ultieme kerstgedachte in huis. De opbrengst gaat na melijk naar arme mensen in Roemenië waar de Protestantse Gemeente van Wolphaartsdijk meerdere projecten steunt. ,,Al twaalf jaar hel pen we daar mensen in twee heel arme dorp jes die dat echt verdienen. Zo is er een kinder tehuis met twaalf weesjes waar we het dak en de ramen isoleren. En we ondersteunen een verzorgingshuis. Daar zitten negentig oude mensen die zonder hulp op straat zouden staan." foto marcelle davidse KLOETINGE In de Geerteskerk in Kloetinge verzorgen jon gerenkoren vanavond een concert ten bate van Woord en Daad. Jeugdkoor Jedid-Jah en Schoolkoor Calvijncol- lege werken mee aan de avond. Het concert be gint om 19.30 uur en de entree is 2,50 euro. MIDDELBURG Marianne Thieme geeft morgen een lezing in de Kloveniersdoelen in Mid- delburg. Thieme is oud fractievoorzitter van de Partij voor de Dieren in de Tweede Kamer, jurist, dierenrechten- en mi lieuactivist en publicist. De lezing is in het kader van een nieuw te ver schijnen boek. Belang stellenden zijn morgen om 14.00 uur welkom in de Kloveniersdoelen. De toegang is gratis en aanmelden kan via de-drvkkery.nl. MIDDELBURG Zanger, schrijver en dichter Rick de Leeuw - bekend geworden met Marianne Thieme vertelt in Middelburg over haar nieuwe boek. foto Patrick van katwijk Tröckener Kecks - is morgen te gast in Stoere Mannen, Sterke Verhalen. Hij wordt in Kaffee 't Hof in Middel burg geïnterviewd en zal voorlezen uit eigen werk en liedjes laten horen. Stoere Mannen, Sterke Verhalen duurt van 15.00 tot 17.00 uur. Kaarten via bibliotheek- zeeuwsvlaanderen.nl/ stoer. GOES Oude pand Bramme- tje Dump, Stalstraat, 12.00-18.00 uur: Ope ning Kapsalon B- Wize; Grote kerk, 17.00 uur: Choral Evensong; Café Baa- rends, 20.30 uur: Meezingavond met hits van Nederlandse bodem HEINKENSZAND De Stenge, 10.00 15.30 uur: De Zeeuwse Trein Model Ruilbeurs; KAPELLE De Vroone, 10.00- 16.00 uur: Duurzaam- heidsbeurs 'Duur zaam Tuus'; Her vormde kerk, 20.00 uur: Concert Oratori umkoor Canto di Lode KRABBENDIJKE De Meiboom, 10.00 18.00 uur: Vogelten toonstelling KRUININGEN Boerderij aan Hogen- akkerweg 25, 08.30 11.00 uur: Grootste biologische groente markt van Zeeland RILLAND Getijdenhaventje Rattekaai, 11.45-14.45 uur: Natuurtocht door Het Verdronken Land van Zuid-Beveland THOLEN De Meulvliet, vanaf 10.00 uur: Recycle Sint speelgoed beurs; GOES Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, 11.00-12.00 uur: Kin derclub Schatzoe kers voor kinderen van 4-13 jaar KAPELLE FitXperience, Vroon- landsweg 47, 10.45 uur: Indoor Cycling

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 139