II DJ Timski wint na drie jaar de Party Award 7 Wie jarig is, trakteert. Dus trakteerde Stad en Lande op een lasershow boven de Dikke Toren én op een blik op de toekomst. Wielerfestijn Giro krijgt minder geld STAD EN LANDE CADEAU De vereniging heeft na melijk middels een enquête aan inwo ners gevraagd hoe zij hun eiland in de toe komst zien. Zowel jongeren als ouderen en de groep daartussen. Dat leverde interessante verschil len op. Zo blijken jongeren meer over te hebben voor een energie neutraal eiland dan ouderen: zij zijn veel meer bereid er regels voor bijvoorbeeld beschermde stads en dorpsgezichten voor te versoe pelen. Ook hebben veel minder jongeren bezwaar tegen een getij- dencentrale op de Brouwersdam of het verhogen van wegen in de strijd tegen een stijgende zeespie gel. Daarentegen vinden veel meer ouderen dan jongeren dat lokale geschiedenis deel moet uitmaken van de lessen in het basisonder wijs. Ook staan ouderen veel meer achter commercieel gebruik van monumenten. Maar ja, als het dan gaat over bebouwing van het pol derlandschap, dan zijn het toch weer de jongeren die daar veel minder bezwaar tegen hebben dan ouderen. Grote gele M Dat blijkt ook wel uit de kunst werken van leerlingen van de Pie- ter Zeeman, die gisteren waren tentoongesteld op het slotfeest je van Stad en Lande in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. De toekomst van Schouwen-Duiveland, dat moesten de scholieren verbeelden, een- of twee- of driedimensionaal. En hoe verschillend de resultaten ook waren, bijna overal was wel een flatgebouw te zien met daarop een grote gele M of de rode letters H&M. Midden in de polder. „Jongeren hebben nu eenmaal andere prioriteiten", lacht Anita de Munnik van vereniging Stad en Lande. ,,Ze zijn minder bezig met horizonvervuiling dan ouderen. Ze denken veel moderner, ook over bijvoorbeeld windmolens. Ze Ik fiets nu heel anders door Zierikzee. Ik zie gebouwen die ik eerder nooit zag zijn meer met het milieu bezig dan wij. Dat is misschien ook wel goed. Tegelijkertijd vinden ze mo numenten toch ook wel belang rijk. Dat stelt ons gerust. Het zou niet goed zijn als wij miljoenen uitgeven aan monumenten waar jongeren niks om geven." Het lijkt erop dat Stad en Lande die bewustwording zelf teweeg heeft gebracht. ,,Om eerlijk te zijn, was ik nooit bezig met monumen ten", verklapt Kim Willemse uit 4mavo. ,,Ik moest er eentje kiezen voor het project en omdat bijna ie dereen de Dikke Toren al had, koos ik het Burgerweeshuis. Gewoon, omdat ik erlangs fietste en dat ge bouw mooi vond. Daar had ik nog nooit bij stilgestaan. Terwijl ik er toch vaak langs fiets." Dus het project heeft wat te weeggebracht. Kim: ,,Het was een lastig project omdat het moeilijk is te bedenken hoe iets er later uit komt te zien. Maar het was ook wel leuk. Ik fiets nu heel anders door Zierikzee, merk ik. Ik zie ge bouwen die ik eerder nooit zag." Wat eerder ook nooit te zien was, was de hoogte van de Dikke Toren zoals die ooit bedoeld was. Maar gisteravond wel, dankzij la serlicht. Tientallen mensen trot seerden de buien om ademloos in de hoogte te staren. Weer een ca deautje om nooit te vergeten. Wendy Wagenmakers Nieuwerkerk Eindelijk, na drie jaar er nét naast te hebben gegrepen, heeft Tim Richel (23) zijn felbegeerde Party Award te pakken. 'Een kroon op heel hard werken' voor de geboren Goese- naar, die nu in Nieuwerkerk woont. De prijs, voor populairste opko mende dj, is de waardering die Ri chel - die achter de draaitafel staat als DJ Timski - graag wilde. ,,Ik ben nu vijf jaar fulltime dj en het gaat echt heel goed. Dat mag best ieder een weten." Richel is een feest-dj. Hij draait hits uit de jaren 80, maar ook nieuwe nummers. 'Van Hazes tot house', zoals hij het zelf omschrijft. ,,Ik heb nu ook een paar eigen lied jes, Nederlandstalige feestnum mers, die richting après-ski gaan. Maar ik wil nu meer richting dance." Renesse Het is voor Richel een jaar of zes ge leden allemaal begonnen bij disco theek De Zoom in Renesse. Inmid dels staat hij in feesttenten en fes tivals door het hele land en zelfs daarbuiten. ,,Bulgarije, Grieken land, Portugal, SpanjeDe laatste tijd kom ik overal", zegt hij. ,,Ook sta ik nog elke maand in café Nati onaal in Goes. Ik blijf Zeeland trouw." zaterdag 30 november 2019 Laser toont torenhoogte Wendy Wagenmakers Zierikzee Zierikzee waar laserlicht aangaf hoe hoog de toren eigenlijk bedoeld was. foto dirkjan gjeltema Ooh en aah bij de Dikke Toren in -Kim Willemse, mavoleerlinge ZIERIKZEE Wielerevene- ment Giro di Schouwen- Duiveland krijgt niet de ge vraagde 5000 euro subsi die. De organisatie moet het doen met 3500 euro. Dat vindt de ge meente genoeg, gezien de totale kosten van 13.500 euro voor het evenement. Wethouder Van den Bos is om principiële redenen toch al tegen subsidie voor het wielerevenement. Eer der zeiden de provincie en Stichting Renesse al niets te zullen bijdragen. DJ Timski (m) tijdens de uitreiking van de Party Award, FOTO TIM RICHEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 138