Mijn vriendin wil dat ik extraverter word, maar waarom zou ik veranderen? Ik kan ermee leven dat ik twee kinderen niet meer zie, maar kunnen zij dat ook? JOOST MAG 'T WETEN Ik zie er iets in dacht een vrouw van een man/ want hij zwijgt zo mystiek en daar hou ik van/Maar na een tijdje zei hij eens wat/ en toen bleek dat hij niets te zeggen had. Dat ik inderdaad niet zoveel te zeggen had, was van later zorg. Uw vrouw had kennelijk genoeg aan een you get what you see-type. Dus al die moeizame ver- sierbabbels zijn u bespaard gebleven. Maar vele jaren later met de midlifecrisis ergens aan de horizon, denkt de dame ineens: is dit alles? Een onverdragelijke gedachte, dus gaat zij alsnog op zoek naar de zin van het leven. En bij wie zoekt ze het eerst? Bij u! Boontje komt om zijn loontje, meneer. U hebt het altijd gered met een babbel van vijf centen, maar eindelijk moet u ook aan de bak. Wat nu? Ik herinner me een ander lied: Willem, wat wou je nou beginnen/ ik zou maar wat verzinnen/ Ouwe zak tabak! Of uw vrouw uw verzinsels gelooft, weet ik niet. Maar dit weet ik wel: als u niet levert, zal uw vrouw buiten de deur zoeken naar het hogere in de mens. En geloof me: dat loopt altijd in de papieren. Mag ik het omdraaien: uw twee kinderen kun nen misschien met de situatie leven maar kunt u dat ook? Ik heb zo'n gevoel dat u dat niet kunt. Ik tenmin ste zou het in uw geval niet kunnen. En omdat ik minder uitzonderlijk ben dan ik als kind hoopte te zijn, denk ik dat u het ook niet kunt. Te hard gelag, zoiets. Wat zou ik in deze kwestie graag wat meer willen weten van het hoe en wat. Kunt u het bijvoorbeeld maken om uw dochter eens voorzichtig te laten in formeren hoe de vlag er bij de andere kinderen bij hangt? Of wilt u haar daar niet mee opzadelen? Ik kan wel een politiek correct antwoord geven als 'blijf zo lang mogelijk in contact met je (kleinkin deren' maar daar hebt u zo weinig aan. Dat kunt u zelf ook bedenken. Wat levert het u op als het lukt? Wat voor ellende haalt u uzelf op de hals als het niet lukt? U kunt die vragen beantwoorden, ik niet. Begin nu eens met eerlijk antwoord te geven op de vraag wat u zelf wilt in deze kwestie. En handel daarnaar. Denk niet voor een ander. Dat doe ik op deze pagina al meer dan genoeg. Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (77) een eind op weg is, beantwoordt hij uw vragen. Mijn vriendin houdt van mij, maar gaf onlangs toch te kennen dat ik misschien zou moeten veranderen. Ze vindt me te gesloten, te veel een binnenvetter. What you see is what you get, zei ik tegen haar, maar zij denkt dat er meer in zit voor onze relatie. Zelf geloof ik niet dat een mens wezenlijk kan veranderen in gewoonten of karakter. Zeker niet op mijn leeftijd (45). Omgekeerde wereld! Ik moest als jonge jongen dames versieren met diepzinnige gesprek ken over het leed in de wereld en vervlogen idea len. Ik wilde natuurlijk niet lijken op de man uit het lied van Ramses Shaffy: Na een nare vechtscheiding hebben twee van mijn drie kinderen zich van mij afgekeerd. Met beiden heb ik al twee jaar geen contact meer. Gelukkig zie ik mijn dochter en haar drie klein kinderen nog wel. Wat denkt u, moet ik mijn eigen bloed vooral niet verloochenen en dus een nieuwe poging doen? Ik kan best leven met de situatie, maar kunnen zij dat ook? Speelt er iets tussen u en uw kinderen, familie, vrienden, buren of collega's? Leg de kwestie voor aan Joost Prinsen. Mail uw vraag naar joostmagtweten@dpgmedia.nl ZATERDAG 30 NOVEMBER 2019 43

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 131