'Het leven is echt leuker met z'n drieën' BV DE LIEFDE erbij. Vóór een derde Paul (53), Harm (55) en Lee (48) hebben zes jaar een relatie. Ze gaan er serieus voor en zijn nu bezig met de juridische puzzel van hun drie-eenheid. 2? /ladJen 1V«/ f \*kj£ Vrij ,,Harm en ik vonden Lee allebei meteen leuk. Een heel aangenaam mens. We konden fijn met hem praten, we voel den ons op ons gemak en hij is heel knuffel baar. Het was net zo ontspannen en van zelfsprekend als toen Harm en ik elkaar zeven jaar geleden ontmoetten. Dat klopte ook direct. We waren klaar met beperkin gen en moeilijkheden uit onze verledens, en rijp voor een frisse start. Leven met Harm is gemakkelijk, hij is een lot uit de loterij. Al vrij snel kochten we samen een appartement. Harm en ik hadden een monogame rela tie. Toen we Lee op een dansfeest ontmoet ten voelden we weliswaar een sterke con nectie, maar daar bleef het bij. Een paar maanden later zagen we hem weer, en toen sloeg de vonk toch over. Hij ging met ons mee naar huis. Vanaf dat moment was het aan. Daar zat een grote natuurlijkheid in. We werden verliefd, dat was niet anders dan bij andere relaties. Het verschil was dat we dit deelden met elkaar. Dat we samen zeiden: we gaan hiermee verder. Het was even wennen, maar vanaf dat moment maakten we niet alleen keuzes voor ons tweeën, maar met en voor ons drieën. Lee woonde nog in zijn thuisland Enge land. We reisden vaak op en neer en face- timeden veel. Na drie jaar besloten we dat hij bij ons in zou trekken. We hadden er de ruimte voor, en hij had niet zoveel spullen. Voor Lee was het een enorme stap. Hij moest zijn familie nog vertellen dat hij homo is, en meteen dat hij naar Nederland zou verhuizen en gaan samenwonen. Niet met één man, maar met twee. Het bete- kende bovendien een breuk in zijn carrière. We snapten dat we ons best moesten doen om het vertrouwen van zijn familie te win nen. Om hen ervan te overtuigen dat we erin geloven en eraan willen werken. Ge lukkig heeft zijn familie ons volledig geac cepteerd. In onze relatie is veel gemeenschappelijk heid. We houden van een mooi interieur, van sporten en reizen en creatieve bezig heden als theater en schilderen. Er was natuurlijk ook weleens angst of jaloezie. Als een van ons geen zin had in seks en de ander wel, leerde ik denken: het zij zo. In het begin was Lee vooral bezig om Nederlands te leren. Hij verstaat het inmid dels goed en is leraar Engels. Toch, als Harm en ik Nederlands spreken en Lee nét de nuance mist, kan hij zich buitengesloten voelen. Daarom bespreken we alles. Als je gevoelens verzwijgt, krijg je ze vroeg of laat toch op je bord. We zijn nu drie jaar verder. Lee voelt zich lekker in Amsterdam. Wat mij verraste is dat het leven echt leuker is met zijn drieën. We doen heel veel samen. Naar de film, uit eten, op vakantie. Als een van ons ergens een keer geen zin in heeft, vindt de derde man het vaak wel leuk. Lee en Harm winke len graag, terwijl Lee en ik eindeloos afleve ringen van Game of Thrones kijken. Dat maakt ons samenleven heel relaxed. We zijn nu bezig met een juridische puzzel om te zorgen dat Lee financieel niet met lege handen achterblijft als ons iets overkomt. Harm en ik hebben een samen levingscontract en een gezamenlijke bank rekening. Lee valt overal buiten. We willen ook op dat gebied laten zien dat we er seri eus voor gaan. In de homoscene zijn open relaties niet ongebruikelijk, maar dat gaat vooral over seksueel handelen. Het voelt vrij machinaal. Daar hebben we niks mee. Voor ons gaat het in onze drie-eenheid over de liefde.'' TEKST WILMIE GEURTJENS ILLUSTRATIE STUDIO SKI De achternamen van Paul, Harm en Lee zijn bekend bij de redactie. Wil je ook pra ten over je relatie? magazine@dpgmedia.nl ZATERDAG 30 NOVEMBER 2019 31

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 119