'Vroeger stond ik altijd te stofzuigen op het ritme van Jan en Anny' Ik erger me aan helemaal niets bij haar.'' Anny: ,,Jan praat heel veel op het podium. Dan hoort hij niet meer wat een ander zegt. Je komt er niet tussen.'' Jan: ,,Ja, dan ben ik met het publiek bezig.'' Anny: ,,Ik vind dat ook wel weer makkelijk, dan denk ik: laat hem maar. Ik moet altijd lachen om wat Jan zegt. Hij is grappig. Dat houdt mij op de been als ik moe ben.'' Ze kennen elkaar door en door, zeggen ze. Toch bespreken ze lang niet alles: echte privézaken als liefdesperikelen of zware tijden door ziekte - beiden werden met succes tegen kanker behandeld - komen en kwamen niet aan bod. Daar hebben we het gewoon niet over, klinkt de eensgezinde rechttoe, rechtaan analyse. Vandaar dat bei den elkaar ook nog kunnen verrassen. Jan: ,,Dan zie ik Anny bij Ranking the Stars voor bijkomen en dan knijp ik mijn ogen dicht. Zeg 'sjongesjonge, wat gebeurt er nu toch weer?' als het gaat over: wie is er de geilste? Wie komt er op 10 en wie op 1?'' Anny: „Meestal sta ik bij die dingen op 10, hoor. Aan de andere kant: ik had willen zeggen dat ik mijn kindjes ook niet van een paling heb gekregen. Ik weet: als ik niet tegen zulke vragen kan, had ik niet moeten mee doen. Maar ik vind het geweldig, ik heb zo veel plezier en krijg zulke leuke reacties.'' Anny gaat alleen door. Jammer, maar het is niet anders, is haar no-nonsensereactie. Tranen waren er nog niet, wel af en toe een oeh-gevoel: dit is de laatste ronde. Een toe komstplan heeft ze niet. ,,Ik zie het allemaal wel, ik ben niet iemand die plannen maakt. Ik leef in het nu, ik kan niet ver vooruitkij ken. Mijn moeder zei: 'Anny gaat eerst dui ken en dan komt ze erachter dat ze niet kan zwemmen.' Impulsief dus. Hoewel ik iets voorzichtiger ben. Ik ben nu oma, ik kan niet meer alles doen wat ik wil.'' 28

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 116