Vlaggendrager De Wolff wil nu hoger en beter 3 Groen licht Nard Tieleman voor WK HI JIl BB ZEELAND 15 m vu Pj Ondanks dat hij voor Feyenoord is, kan hij de laatste jaren genieten van Onana, doelman van Ajax. Dat zelfde geldt voor Duitse keepers. ,,Ik ben fan van Neuer en Ter Stegen. Ze doen alles op techniek en stralen zoveel rust uit, dat vind ik echt mooi om te zien. Soms word ik ver geleken met Cillessen. Daar ben ik dan weer wat minder blij mee, haha.'' Vanwege zijn studie bedrijfs kunde woonde Braafhart de laatste jaren in Eindhoven, nu is hij weer terug in Hoek om zijn afstudeer- stage in Zeeland te kunnen lopen. Voor hem is de derby van dit week end net iets meer bijzonder, hij keert voor even terug 'aan de over kant'. „Hubert (van den Hemel, hij is nu trainer van Terneuzense Boys) was mijn trainer bij Zaamslag, ver der ken ik wat jongens die er spe len.'' Onderschatting De laatste jaren speelt Kloetinge va ker derby's in de eerste klasse, toch voelt het meestal niet als een speci ale wedstrijd. ,,Het verschil is vaak zo groot, dan heb je ook dat derby- gevoel niet. Toen ik met Axel tegen Terneuzense Boys speelde was dat wel, nu leeft het niet extra bij ons.'' Desondanks waakt hij voor onder schatting. ,,Als we ons ding doen, komen we niet in de problemen. Het zou met onze kwaliteit een vrij eenvoudige middag moeten zijn." Tot slot heeft niet alleen Kloe- tinge de vurige wens om te promo veren, maar Braafhart zelf ook. Hij maakte het tot nu toe namelijk nog nooit mee. ,,Ik hik er ook wel een beetje tegenaan. Sliedrecht is onze echte concurrent, daar was ik wel van onder de indruk. De laatste wedstrijd van het seizoen moeten we naar ze toe, maar hopelijk komt het dit jaar niet weer aan op het laatste moment.'' belminitrampolinespringen. Sinds de jeugd-WK van 2014 kreeg zijn studie fysiotherapie de voorrang, maar dit jaar focuste hij zich volledig op de WK. ,,Ik heb het zeker gemist en ben blij om weer terug te zijn. Het was ontzet tend gaaf om te zien dat ik binnen een jaar alweer het WK kon halen. Daar ben ik trots op; zoiets doe je niet zomaar." Toch is het dubbelminitrampo- linespringen niet zijn enige focus: Vlissingen Trampolinespringer Nard Tiele- man zat de afgelopen week in de piepzak. Door een blessure leek hij een streep te moeten halen door het jeugd-WK in Tokio. Gisteravond kreeg de zestienjarige gymnast uit het Zeeuws-Vlaamse Sint Kruis toch nog groen licht. Een week geleden liep hij de kwetsuur op in zijn knie. Tieleman, die al aan tal van jeugd-WK's deel nam, zag dat zijn reis naar Japan daardoor aan een dun draadje kwam te hangen. Gistermiddag onderging de in Den Bosch wonende en trainende trampolinespringer een MRI-scan. De uitslag kreeg hij enkele uren la ter: er zit een scheurtje in zijn me niscus en hij heeft een kneuzing opgelopen. Het goede nieuws was dat zijn kruisbanden intact zijn. Hij mag daardoor zondag met de nationale ploeg naar Tokio vliegen. Het zogenoemde WAGC begint op donderdag 5 december. Tiele- man kende tot hij de blessure op liep die een goede voorbereiding en zette hogere scores dan ooit neer. Tijdens de Alpen Cup in Salzburg eindigde hij recent nog op een knappe tweede plaats, mede dank zij de hoge moeilijkheidsgraad van zijn sprongenserie. In het Ariake Gymnastics Centre leverde De Wolff twee solide sprongen af, goed voor een totaal van 70.800 punten en de 22e plek. De top acht, aangevoerd door de Rus Mikhail Zalomin (76.00 pun ten), plaatste zich voor de eind strijd van zaterdag. ,,Ik wist dat het een enorm sterk veld zou zijn, dus dat het zwaar zou worden de fi nale te halen. Al met al ben ik daarom ook best tevreden. Een van mijn doelen was het uitsprin gen van mijn sprongen. Dat is me gelukt'', zei De Wolff achteraf. Voor de springer van Turn '87 Oostburg begon de wedstrijddag in Tokio bovendien al met een hoogtepunt: samen met Romana Schuring van TVIJ IJmuiden mocht hij de Nederlandse vlag dragen tijdens de openingsce remonie. „Dat was een hele eer. Terwijl je de hal binnen loopt met de vlag denk je: wow, nu gaat het echt beginnen." Na de openingsceremonie moest De WolfF echter nog een aantal uren wachten tot hij mocht springen. Zenuwen kende hij echter niet. „Een dag voor de wedstrijd was ik ze nuwachtiger, dacht ik veel aan mijn spron gen. Maar nu bleef ik lekker kalm en was ik best relaxed." De WolfF genoot dan ook van zijn WK-debuut bij de senioren, „e staat hier met de besten. Ik heb er een paar zien springen en het is echt ongelooflijk wat ze eruit gooien. Daar kun je alleen maar naar opkijken en ho pelijk naar toegroeien. Zo'n WK is supervet om mee te maken en smaakt zeker naar meer." Door zijn score tijdens de wereldtitelstrijd wist De Wolffbovendien ook al te voldoen aan de limiet voor het EK dat volgend jaar mei in Zweden plaatsvindt. „Er volgen nog een paar kwalifica tiemomenten, maar dit was een eerste stap. Bij het EK wil ik laten zien wat ik in de tussentijd geleerd heb en wil ik weer knallen." Voor De WolfF was het WK in Tokio zijn zogenaamde come back op het hoogste niveau voor het dub- Ik heb er een paar zien springen en het is echt ongelooflijk wat ze eruit gooien De Wolff maakt ook deel uit van het traject voor het EK teamgym oktober volgend jaar. Dat betekent dat hij het dubbelminitrampoli- nespringen combineert met on der andere minitrampoline, tum bling en pegasus-springen. ,,Het is fijn om af en toe die afwisseling te hebben, zeker omdat er soms wel wat druk bij komt kijken als je je focust op zo'n WK. Even iets anders aan je hoofd is dan goed. Ver volgens kun je weer fris aan nieuwe dingen beginnen", be sluit De WolfF. vrijdag 29 november 2019 GO Mitchell Braafhart uit Hoek speelt zaterdag een veredelde thuiswedstrijd met zijn ploeg Kloetinge als hij de derby bij Terneuzense Boys speelt. FOTO PETER NICOLAI ching als in uitstraling. Ik oog nog wel eens zenuwachting en verlegen in de goal.'' Een finaleplaats zat er donder dag in Tokio niet in, maar tram polinespringer Guitho de Wolff uit Oostburg is tevreden met zijn WK-debuut. De 22e plaats bij het dubbelminitrampoline- springen smaakt bovendien naar meer. De Wolff wil stap pen zetten richting komend jaar. Lisa Deen Tokio Roeland van Vliet Nard Tieleman. foto pzc - Guitho de Wolff Guitho de Wolff in het Ariake Gym nastics Cen tre in Tokio waar het WK werd gehouden. FOTOSVENMOOIJ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51