O 0 O El Kaddouri op de helft 14 ZEELAND Limburgse prijs voor Milan Vader De Fretes mag meedoen bij Goes AVC'87 wint voor derde keer op rij Doelman van Kloetinge heeft nog maar zeven goals tegen. ,,Ik oog nog wel eens zenuwachting en verlegen in de goal.'' VOETBAL DERBY Strandloop Mountainbiker Milan Vader is tijdens het Limburgs wielergala in Venray uitgeroepen tot renner van de toekomst'. De Middelbur ger woont al geruime tijd in Sittard, waar hij het beste kan trainen. Vader (23) werd dit jaar derde op het EK, waardoor hij zich plaatste voor de Olympische Spelen, en greep de na tionale titel in zijn woonplaats. Bij hetzelfde gala werd Mike Teunissen uitge roepen tot renner van het jaar. Hij was de eer ste geletruidrager in de Tour de France in 30 jaar. Vader is ook in de race voor één van de jaar lijkse MTB Awards, net als de andere Zeeuwen Anne Terpstra en tweelingbroers Tim en Mick van Dijke. Voormalig jeugdinternational Nazario de Fre- tes (20) uit Middelburg kan zaterdag eindelijk in actie komen voor Goes. De voormalig jeugdspeler van Sparta Rotterdam traint al sinds begin oktober mee met de derdedivisio nist. De Fretes stond korte tijd onder contract bij het Bulgaarse Spartak Varna. Nadat hij zijn verbintenis liet ontbinden, was de ex-speler van NAC Breda clubloos. Deze week is - na lang wachten - zijn overschrijving naar Goes gerealiseerd. Mogelijk komt de jongeling dit weekend al in actie. Nummer voorlaatst VVOG is de tegenstander van Goes in de derde divisie. De volleyballers van AVC'87 hebben in de eerste klasse de smaak te pakken. In Breda werd doordeweeks met 2-3 (23-25, 25-23, 17-25, 25-13, 12-15) gewonnen van het op de tweede plaats geklasseerde De Burgst Breda 4. AVC'87 nestelde zich door de derde zege op rij met een wedstrijd meer gespeeld voor het eerst dit seizoen in het linkerrijtje. In een boeiend duel legde de Thoolse formatie vooral met een prima service de basis voor de winst. Bovendien was de servicepass (met een uitblinkende Stefan Bout) van de Thoolse ploeg erg goed, waardoor de aanval zich mocht uitleven. Grand Prix Hoek Voor Kloetinge had het seizoen nauwelijks beter kunnen begin nen. De ploeg staat na negen wed strijden bovenaan, scoort gemak kelijk enincasseert ook de minste goals in de eerste klasse. Het ver trouwen bij doelman Mitchell Braafhart is in aanloop naar de derby tegen Terneuzense Boys dan ook groot. Het was de laatste wedstrijd van het seizoen, zes maanden geleden. Kloetinge moest op eigen veld met drie doelpunten verschil winnen van Rijsoord om zichzelf te mogen kronen tot kampioen van de eerste klasse. Een wonder bleef uit, waar door de ploeg van Marcel Lourens dit jaar opnieuw een gooi gaat doen naar promotie richting de hoofd klasse. Ondanks die teleurstelling, was het volgens de doelman uit Hoek mentaal niet zwaar om de batterij op te laden voor een nieuw seizoen in de eerste klasse. ,,Ik heb vorig sei zoen nooit echt het idee gehad dat we kampioen gingen worden. Tuurlijk is het een teleurstelling dat je niet promoveert, maar dat was een meevaller geweest. Dit jaar moet het.'' Met het welbekende 'Project 2020' werd de ambitie om te pro moveren naar de hoofdklasse na drukkelijk uitgesproken. Dat zorgt niet voor extra druk, maar iedereen is zich er wel van bewust dat het dit jaar moet gebeuren. Weet ook de 25-jarige Braafhart. ,,Het leeft nog meer binnen de club dan andere ja ren. Ik ben er zelf niet zo van om te roepen dat we kampioen gaan wor den, maar met dit team valt het moeilijk te ontkennen. Anders ben je ook niet serieus te nemen.'' Opbouwen Om het promotieverhaal kracht bij te zetten, haalden de Bevelanders met onder anderen Klaas van Hecke, Jeremy Hubregtse, Marijn Wijkhuijs en Ronaldo Meijer de nodige versterkingen binnen. Dat sorteert effect. ,,Er zit dit jaar meer voetbal in. Vorig jaar wilden we ook opbouwen, maar lukte het vaak niet. Nu hebben we meer vertrou wen dat we er onderuit kunnen Het verschil is vaak zo groot, dan heb je ook dat derbygevoel niet voetballen." Dat heeft volgens hem echter ook met de nieuwe compe titie te maken, aangezien Kloetinge ingedeeld is in een ander district. ,,Deze klasse is minder sterk. Vorig jaar werden we vaker onder druk gezet en zat er meer voetbal in, daar hadden we moeite mee. Nu zakken veel teams in tegen ons.'' Behalve dat de ploeg meer dan drie goals per wedstrijd produceert, incasseerde de ploeg tot dusver slechts zeven tegentreffers. Met de aanvallende speelstijl is er voor Braafhart een belangrijke rol weg gelegd. ,,We spelen vrij hoog, dus dan moet ik ervoor zorgen dat het gat met de verdedigers niet te groot is. Ik sta vaak ver voor mijn goal, zo blijf ik scherp en is het voor mij ook minder saai.'' Uitstraling Sinds zijn binnenkomst bij Kloe- tinge, drie jaar geleden, heeft de sluitpost stappen gezet. Niet alleen als doelman, maar ook als persoon. ,,Ik moet altijd wennen aan een nieuwe omgeving, in het begin ben ik nooit heel erg aanwezig. Ik sta nu een stuk zekerder in de goal, dat geeft hopelijk ook rust en vertrou wen aan de verdedigers voor mij.'' Toch is dat iets waar hij aan wil blijven werken. ,,Ik mag nog veel meer aanwezig zijn, zowel in coa- VLISSINGEN De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen moeten het nog twee duels zonder Hicham el Kaddouri doen. Club en speler hebben een schikkingsvoorstel van vier duels schorsing geaccepteerd naar aanleiding van de rode kaart in het duel begin november met landskampioen Hovocubo. Daarvan heeft El Kaddouri er in middels twee uitgezeten; het duel van vanavond bij ZVV Volendam wordt de derde, de laatste thuis- wedstrij d van het jaar, op 13 decem ber tegen Futsal Apeldoorn de laat ste. Na de winterstop - Groene Ster hervat de competitie op vrijdag 17 januari met een uitwedstrijd tegen Tigers Roermond - kan hij zijn ren- tree maken. El Kaddouri reageerde destijds tegen Hovocubo op een klap van te genstander Yoshua St. Juste en bei den werden daarop uit het veld ge stuurd. Ook assistent-trainer Azdine Boufrahi van Groene Ster kreeg rood, maar die kaart werd ge seponeerd. Hovocubo kreeg ook meerdere rode kaarten in deze wedstrijd. De straffen voor de club uit het Noord Hollandse Zwaag variëren tussen één en acht wedstrijden schorsing. Speler Appi Atahiri heeft de zwaar ste straf gekregen: acht wedstrijden schorsing wegens het beledigen van de scheidsrechter. Hovocubo- trainer Sander van Dijk heeft zes wedstrijden functie-ontzegging gekregen voor onder meer zijn 'agressieve en intimiderende wijze' van reageren en 'handtastelijk' op treden richting de scheidstechter. Speler Yoshua St. Juste heeft net als El Kaddouri vier wedstrijden scho- risng gekregen en Mats Velseboer één, die hij al heeft uitgezeten. Groene Ster Vlissingen speelt vnavond om 20.30 uur de uitwed strijd bij ZVV Volendam. Die te genstander staat op de tiende plaats, drie punten achter Groene Ster Vlissingen. De teams hebben elkaar zes keer getroffen in de ere divisie. De eerste drie wedstrijden won Groene Ster, de laatste drie won Volendam. vrijdag 29 november 2019 GO Milan Vader (rechts) naast Mathieu van der Poel op het EK-podium. foto orange pictures MOUNTAINBIKE VOETBAL Nazario de Fretes eerder dit jaar bij zijn presentatie bij Spartak Varna. foto pzc VOLLEYBAL 25 Voor de 25ste keer wordt zondag de Jules Unlimited Strandloop ge lopen bij Bres- kens (strandpa viljoen Bech- house). Om 10.15 uur kan gestart worden op drie afstan den: 5, 10 en 16,6 kilometer. Voor de jubile umgelegenheid wordt de klas sieke route naar het haven tje van Cad- zand-Bad gelo pen. .3* 2t Na Onur Can (Goes) plaatste ook Ronald van Geyt (foto, Hansweert) zich voor de tweede ronde van de Grand Prix drieban den in Tilburg. Van Geyt won gisteren zijn eerste partij en speelde de tweede gelijk. Zaterdaag ver volgt hij zijn toernooi. Van daag komt Meerten Dal- linga (Sluiskil) in actie. a (O Mitchell Braafhart wil rustpunt zijn Daniel Wissel - Mitchell Braafhart

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50