Met bolderman, nl naar Italië! bolderman.nl MEDIA CULTUUR 33 Topschaatsers langs de baan laarzen op de sloot achter het ouder lijk huis in Goënga, noemt ze nu een hiaat in haar opvoeding. ,,Al jaren dacht ik erover om goed te leren schaatsen. Ik zou wel gek zijn ge weest als ik tegen dit aanbod nee had gezegd. Wie wil dat nou niet, les krij gen van wereldtoppers? Het ging niet vanzelf, hoor. Voor die eerste trainin gen was ik nog nerveuzer dan voor mijn twee bevallingen, daarbij had ik nog het idee dat ik was voorbereid. Bij mijn eerste rondje op het ijs heb ik de boarding niet losgelaten. Ik vroeg de redacteur van het pro gramma: kan ik mijn contract nog opeten, kan ik er alsjeblieft nog on deruit?'' De coaches onderwierpen de deel nemers aan een streng regime, al kwam het voor de trainingen aan op eigen discipline. De Jong: ,,We kre gen loop- en krachttraining en ik schaatste zes tot acht uur per week op De Vechtsebanen in Utrecht, in Thialf en op de Jaap Edenbaan in Amsterdam. Ik heb me er helemaal in ondergedompeld. Na de opnamepe riode moest ik uitvinden hoe de rest van mijn leven er ook alweer uitzag.'' Waar de heup van De Jong is her steld, heeft Ekiz nog altijd last van haar stuitje. Het enthousiasme over het project deelt ze dan ook slechts deels. Lachend: ,,Heel eerlijk: ik had hier nooit aan mee moeten doen. Ik heb het onderschat, heb nota bene zelf mijn collega Renze Klamer (pre sentator BNNVara, red.) nog overge haald om mee te doen. 'Kun je niet schaatsen? Ach, ik ook niet, dat maakt niet uit toch?' Tot bleek dat hij er best aanleg voor had; ik vond mezelf de grote kluns in het gezelschap. Je moet een Turk nooit op het ijs zetten, dat blijkt maar weer. Toch heb ik geen spijt van mijn deelname, want ik heb wel geleerd wat schaatsen is. Het ging ook steeds beter en ik ga zeker nog met mijn zoontje het ijs op. Maar eerst wil ik een airbag voor mijn bil len, waarom zijn die er eigenlijk nog niet?'' Ook De Jong heeft de smaak te pakken. ,,Als er straks natuurijs ligt op de Alde Feanen bij Eernewoude, sta ik er als eerste. Ik ben snel fitter geworden, dat schaatsen is echt goed voor je uithoudingsvermogen en kracht. Ik kreeg mijn wielerpoten te rug, die was ik sinds de bevallingen kwijt. Ik heb als schaatser vooruit gang geboekt, dat wil je niet weten. Mark Tuitert en Michel Mulder kwa men kijken, zij stonden versteld van het niveau dat een aantal deelnemers had bereikt. Als twee olympisch kampioenen geïmponeerd zijn, dan zegt dat wel wat, hè?'' wilde meedoen. Welja, mijn agenda was leeg en ik wilde wel leren schaatsen om het met mijn zoontje van 6 te kunnen doen. Maar ik heb me vergist in wat er allemaal bij kwam kijken. Begin september was er bijvoorbeeld nog geen ijsbaan open in Rotterdam. Ik heb de trai ning afgeraffeld in vergelijking met veel andere deelnemers.'' Een kandidate als De Jong bijvoor beeld - een fanatiekeling. Dat zij als kind niet verder was gekomen dan wat gekrabbel met houtjes onder de Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 110 dagen Istrië en Slovenië, Umag all-inclusive 12 dagen Toscane, Bloemenrivièra en de Cöte d'Azur 12 dagen Hoogtepunten van Toscane 12 dagen Lago Maggiore, Cinque Terre en Toscane 12 dagen Hoogtepunten van Sicilië 12 dagen Rondreis Sicilië, Sorrento en Amalfikust vrijdag 29 november 2019 Fidan Ekiz (l) en Nynke de Jong train den fanatiek voor De IJzersterkste. foto ruud BAAN Voormalig top schaatsers als Mari anne Timmer (r), Rintje Ritsma (tweede van links) en Jochem Uytdehaage (l) werken mee aan De IJzer sterkste, een nieuw programma van Avro- Tros dat vanaf morgen zes weken lang op tv is. Twaalf bekende Nederlanders, in twee teams verdeeld over coaches Timmer en Ritsma, meten zich als wedstrijdschaatsers met elkaar op ver schillende afstanden en onderdelen. Onder de deelnemers zijn oud-hockeyster Kim Lammers, zanger Jan Smit, YouTuber Enzo Knol en oud-judoka Mark Huizinga. Twee voudig olympisch kampioen Uytdehaage staat als reporter langs het ijs, Toine van Peperstraten (tweede van rechts) is de pre sentator. m De IJzersterkste, morgen 20.30 uur NPO 1 ALL-INCLUSIVE Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Diverse vertrekdata m 2020 Diverse vertrekdata in 2020 Diverse vertrekdata in 2020 Diverse vertrekdata in 2020 Diverse vertrekdata in 2020

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33