Pim kwam voor Pim pas op derde plek 31 Floortje Meijners (32) kan belofte van weleer alsnog inlossen Na twaalf jaar afwezigheid maakt Floortje Meijners (32) haar rentree in het Nederlands volleybalteam. In 2007 nam het grote talent om persoonlijke redenen afscheid. Nu zit ze in de voorselectie voor het OKT. Dagdeal: vandaag nóg voordeliger Onlangs nog kreeg Henk van Stee een belletje van vriend Pim Ver beek. Het ging zoals altijd over Sparta. Ditmaal werd het gesprek tussen de twee, respectievelijk technisch manager en bestuurslid technische zaken in Spangen, ge volgd door een sms'sje van laatst genoemde. ,,Oh ja, Henk", schreef hij. ,,Ik heb ook nog slecht nieuws. Ik ben uitbehandeld." Van Stee: ,,Pim dacht op de eerste plaats aan zijn gezin. Dan aan Sparta. En pas daarna aan zichzelf." Verbeek, oud-Spartaan, werd al vroeg trainer. In Nederland leidde hij onder meer kort Feyenoord. Met het Fortuna Sittard had hij meer succes. Echt naam maakte hij in het buitenland. Als bondscoach plaatste hij zich in 2010 met Aus tralië voor het WK, het toernooi waarop hij ook actief was als assis tent van Hiddink en Advocaat bij Zuid-Korea. Verbeek bekroonde zijn loopbaan in 2017 met een prijs. Met Oman, waar hij bondscoach was, won hij de Golf Cup. Bij haar vertrek in 2007 waren vriend en vijand het erover eens: met de afzegging van Floortje Meijners verloor het Nederlands team meteen een van de grootste volleybaltalenten van het land. In de jaren die volgden werd de Twentse, die wel actief bleef op het hoogste internationale clubniveau, regelmatig ge polst door nieuwe bondscoaches in de hoop op een terugkeer. Altijd was het ant woord 'nee'. Nu, twaalf jaar later, maakt de inmiddels 32- jarige Meijners deel uit van de voorselectie voor het ÜKT. „Ik voel me ve reerd om weer voor het natio naal team uit te komen", zegt Meij ners. „Van een af stand heb ik het nationaal team altijd ge volgd en ik was blij met de progres sie die er is gemaakt." Destijds was ze onge lukkig. Ze was het plezier kwijt met haar rol in de marge, als 'functionele invalster', zoals toenmalig bondscoach Avi- tal Selinger zijn jonge speelster noemde. „Ik trok het niet meer, mijn rol binnen het team was te gering om daar genoeg voldoening uit te halen", zei ze tegen dagblad Tubantia. Ze was niet op haar plek bij Selinger, kreeg lichamelijke klachten. Meijners week ook af van de verwachting dat het leven van een volleyballer alleen uit sport moet bestaan. Ze hechtte waarde aan intellectuele uitda ging, wilde daarnaast studeren. Al benadrukte ze volleybal op de eer ste plaats te hebben staan. Meijners speelde de afgelopen jaren voor topclubs in Italië en Turkije, won daarbij na genoeg alles wat er te winnen valt: de supercup, de nationale beker, de nationale titel. Inmiddels speelt ze bij Monza, naast Milaan. Afgelo pen weekeinde werd ze verkozen tot Meest Waardevolle Speelster in de wedstrijd tegen Champions Leaguewinnaar Novara. Meijners was topscorer met zestien punten. Nederland, de nummer 4 van de afgelopen Spelen en het WK, kan nieuwe impulsen gebruiken. De zomer verliep teleurstellend, met een duidelijke nederlaag in het eerste Olympische Kwalifica tie Toernooi en een flinke afstraf fing in de kwartfinale van het EK. Bondscoach Jamie Morrison werd ontslagen, de Italiaan Giovanni Caprara trad aan. In januari is de laatste kans op plaatsing voor de Spelen bij het OKT in eigen huis. Meijners is goed inzetbaar, ze kan zowel opgesteld worden als diagonaalaanvalster, als als pas ser/loper. De 1,89 meter lange speelster werkte in het verleden in de Italiaanse competitie al met Caprara, die haar werkhouding bij zijn eigen presentatie roemde, al stelt zij dat zijn aanstelling niet haar enige reden is om zich weer beschikbaar te stellen. „Wie de coach ook is, ik ben blij weer uit te komen voor het nationaal team. Gianni en ik werkten eerder j samen en daar heb ik heel goede herinneringen aan. Ik heb veel respect voor hem en waardeer zijn werkwijze. Dit is een extra motivatie voor mij." De definitieve selectie wordt nog teruggebracht tot veertien speelsters voordat het team op 27 december op Papendal bij elkaar komt. Kort daarna reist Oranje af naar Berlijn voor een trainings stage en drie oefeninterlands. Op 7 januari treft Nederland Azer beidzjan voor de eerste poule wedstrijd op het OKT in Apel doorn. Het voordeel van PZC 3-daagse minicruise naar York of Leeds Boek nu op pzc.nl/minicruise vrijdag 29 november 2019 PC Pim Verbeek met Brett Hol man van Australië. foto ap Dennis van Bergen Pim Verbeek was een man van de wereld, maar toch altijd dichtbij voor de vele vrienden die hij had. Gisteren overleed de geboren Rotterdammer, die drie WK's meemaakte als trainer, op 63-jarige leeftijd. Twaalfjaar later terug bij Oranje Lisette van der Geest Rotterdam •4 Meijners nu, als speelster bij het Italiaanse Monza. FOTO IMAGESELEOT VANDAAG UW TRIP. JOUW SCHIP Omdat je het verdient! Vaar nu nóg goedkoper mee met P&O Ferries en ontdek Noord Engeland tijdens de gezelligste tijd van het jaar. Profiteer van onze speciale Black Friday-dagdeal en ga extra voordelig op minicruise. Struin langs de sfeervolle kerstkraampjes en verras het thuisfront met de leukste kerstcadeautjes. Je besteedt twee nachten aan boord van de cruiseferry en het vervoer van en naar de stad is geregeld, zodat jij één hele dag de tijd hebt om de sfeervolle kerstmarkt te bezoeken. 2 overnachtingen aan boord in een binnenhut met douche toilet Vertrek vanuit Rotterdam Inclusief busvervoer naar York of Leeds Reisdatum t/m 29 maart 2020 *Prijzen zijn excl. €1,50 transactiekosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 31