Supersub Druijf helpt AZ ontsnappen én overwinteren voor Feyenoord na gelijkspel 27 Bam: 2-0 achter in een wedstrijd van de waarheid. Die vanaf dat mo ment eigenlijk al was gespeeld. Vooraf had Van Bommel het over de wisselvalligheid van zijn jonge team. Dat dit PSV binnen één wed strijd zowel een 9 kan scoren als een 4. Maar een 4 was nog te hoog voor deze wanprestatie. Dat was hooguit een 2. PSV probeerde na de horror start nog even aan het voetballen te komen. Maar pas na 29 minuten was een schot naast van Armindo Bruma het eerste noemenswaar dige wapenfeit. En dat terwijl PSV toch ook bijna zijn sterkste ploeg op GROEP D het veld had, dus ook met Donyell Malen en Steven Bergwijn, in de rug gesteund door Mohamed Ihat- taren. Het is de vraag hoe het nu verder moet? Dit is een klap die gaat na dreunen. Mogelijk al meteen ko mende zondag in Emmen. Maar so wieso op de iets langere termijn. Neem ook de ambities die sommige PSV-spelers hebben om het EK te spelen. Na de winterstop spelen Malen, Bergwijn en Dumfries hooguit nog tegen Ajax, Feyenoord en AZ in topduels waarin bonds coach Ronald Koeman hen kan we gen. Maar dat is hun eigen schuld na een schandalige avond in Lissa bon. Hij krijgt niet veel kansen in het AZ-seizoen dat mede gekleurd wordt door zijn concurrent Myron Boadu, maar gisteren pakte Ferdy Druijf zijn hoofdrol. Het was er direct één voor de geschiedenis boeken, want invaller Druijf zorgde er met zijn twee treffers voor dat AZ een 2-0 achterstand goed maakte en zich plaatste voor de volgende ronde van de Europa League. ,,Dit is een heerlijk ge voel", zei de gevierde man. In de catacomben van het Cars t In de voorronde tegen Antwerp was invaller Druijf ook al belangrijk Jeans Stadion werd zijn naam het hardst gescandeerd door de fans van onderaan de trap. Een groot contrast met zijn minieme rol in het seizoen tot nu toe. Maar het moet gezegd: als Druijf speelt, dan laat hij zich zien. In augustus was er nog een vergelijkbare ontsnap ping in de voorronde van de Eu ropa League tegen Antwerp en ook toen was invaller Druijf be langrijk met een treffer in verlen ging. ,,Dat zorgde al voor een heerlijk gevoel. Ik denk dat dit dat wel overtreft." Toen AZ er al niet meer in ge loofde, probeerde Druijf in de GROEPL 88ste minuut een koplob over Partizan-keeper Stojkovic, die er zomaar invloog. Bij de tweede goal werkte hij een voorzet van Fredrik Midtsj0 binnen. Druijf zag het vanaf de bank aanvanke lijk eigenlijk niet meer zo zitten. ,,Want we speelden dramatisch. De laatste weken kregen we veel complimenten van iedereen, maar vandaag konden we het niet laten zien." AZ kwam in Den Haag al bin nen een halfuur op 2-0 achter en liep zich daarna vast op de geslo ten Servische verdediging. En toen verloor AZ ook nog verdedi ger Pantelis Hatzidiakos met een knieblessure. Daaropvolgend kwam een rode kaart voor Myron Boadu, die na een tweede gele kaart vanwege een schwalbe kon gaan douchen en zo de wedstrijd tegen Old Trafford tegen Man chester United aan zich voorbij moet laten gaan. Die wedstrijd, de laatste in de groep, is door het gelijkspel van gisteren een duel geworden zon der sportieve waarde. Eentje die door de schorsing van Boadu waarschijnlijk wél gespeeld gaat worden door Druijf. ,,Dat zou wel heel mooi zijn", blikte de match winner vooruit. ,,Myron doet het heel goed, maar het liefst speel je zelf natuurlijk meer wedstrij den." Nick Marsman, die de geblesseerde Kenneth Vermeer verving, zag kort na rust twee steenharde kopballen Alfredo Morelos achter hem belan den. Bij de eerste goal was de Co lombiaan met zijn voorhoofd atten ter dan Marcos Senesi, bij de 1-2 sloeg hij ingeklemd tussen Eric Botteghin en Senesi toch knap doeltreffend toe. Het waren de eerste twee kansen voor de Schotten, die Marsman voor de rust niet eenmaal hadden laten zweten. Een geweldige drib bel van Luis Sinisterra bracht Fey- enoord snel weer op 2-2. Maar om nog door te kunnen drukken naar de winnende treffer, had Advocaat geen wapens meer achter de hand. De Hagenaar bracht Luciano Nar- GROEPG singh voor de onzichtbare Sam Larsson en in de laatste vijf minu ten kwam de kleine Yassin Ayoub nog binnen de lijnen. Zonder J0r- gensen heeft Feyenoord simpelweg te weinig stootkracht. Het kan geen verwijt zijn aan Sinisterra, die in Colombia is opgeleid als buitenspe ler en keer op keer laat zien dat hij een ruwe diamant is. Advocaat kon zijn spelers volgens eigen zeggen weinig verwijten. ,,We hebben het goed gedaan, we domineerden de eerste helft, maar hebben onszelf niet beloond'', zei de trainer. ,,Ik vond de manier waarop we speelden geweldig om te zien. Heel strijdvaardig. Alles is nog steeds mogelijk in deze poule. Het wordt nog interessant in Porto. Rangers zal winnen van Young Boys. Dat wij winnen in Portugal zal iets moeilijker worden, maar het kan wel.'' vrijdag 29 november 2019 GO lieten Rosario co hem nu op zijn gemak het hele middenveld over dribbelen en uithalen. Frustratie, ongeloof en teleur stelling bij PSV na de 3-0 van Sporting Lissabon. foto pro shots Gisteren Sporting Lissabon - PSV 4 -0 Rosenborg BK - LASK Linz 1 -2 12 december 18.55 uur PSV - Rosenborg BK 18.55 uur LASK Linz - Sporting L. gespeeld w g v pt (v-t) 1 Sporting L. 5 4 0 1 12 11-4 2 LASK Linz 5 3 1 1 10 8-4 3 PSV 5 2 1 2 7 8-11 4 Rosenborg BK 5 0 0 5 0 2-10 AZ J Partizan Een ongekend slotoffensief zorgde ervoor dat AZ zich heeft gekwalificeerd voor de volgende ronde van de Europa League door een gelijkspel tegen Partizan (2-2). Supersub Ferdy Druijf was met twee tref fers de grote man bij AZ. Nik Kok Den Haag Gisteren FC Astana - Manchester United 2 -1 AZ - Partizan Belgrado 2 -2 12 december 21.00 uur Manchester United - AZ 21.00 uur Partizan Belgr. - Astana gespeeld w g v pt (v-t) 1 Manch. United 5 3 1 1 10 6-2 2 AZ 5 2 3 0 9 15-2 3 Partizan Belgr. 5 1 2 2 5 6-9 4 FC Astana 5 1 0 4 3 3-15 Gisteren Feyenoord - Rangers 2 - 2 Young Boys - FC Porto 1 - 2 12 december 21.00 uur FC Porto - Feyenoord 21.00 uur Rangers - Young Boys gespeeld w g v pt 1 Rangers 5 2 2 1 8 (v-t) 7-5 2 FC Porto 5 2 12 7 5-7 3 Young Boys 5 2 12 7 7-6 4 Feyenoord 5 12 2 5 5-6 Luis Sinisterra brengt Feyenoord naast Rangers (2-2) met een knappe solo, afgerond met een fraai lobje. foto pim ras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 27