Ruime Passat is slimmer dan ooit 8,2 21 De bagageruimte is met 650 liter reusachtig: heel knap, omdat de Passat korter is dan sommige concurrenten, zoals de Skoda Superb of Opel Insignia. Het interieur biedt geen verrassingen voor wie de huidige generatie VW's kent. Wel valt op dat het analoge klokje in het dashboard is vervan gen door een verlicht Passat-logo. Fraai is het digitale instrumenta rium waarin je desge wenst de navigatie breed kan weergeven. Centraal in het dashboard (dus niet ertegenaan of bo venop) prijkt een groot scherm voor het veelzij dige infotainment, dat voorbeeldig snel en lo gisch werkt. Het mist al leen zo'n handige draai- knop voor het volume. Opvallend is de komst van nog meer rijhulpjes in de grote VW, die hem intelligenter dan ooit maken. De rijstrookbe waking herkent zelfs de gele strepen bij weg werkzaamheden én het gras van de berm. Een ander hulpje koppelt de cruise-control aan het navigatiesysteem: de auto weet wanneer er een bocht of rotonde aankomt en past zijn snelheid automatisch aan. Ook reageert hij op snelheidslimieten die borden aangeven. Getest is de Passat met de kleinste benzinemo tor: de viercilinder 1.5 TSI. Die trekt goed en is best zuinig (testverbruik 1 op 14,3). De prettig wer kende zeventraps auto maat past er ook goed bij. De rijeigenschappen zijn dik in orde. De Passat daagt je nooit uit, maar rijdt gewoon goed. Het sportonderstel van de ge teste uitvoering kan ge rust achterwege blijven. Dat beperkt alleen maar het van huis uit goede veercomfort. Daarmee is de Corsa behoorlijk betaalbaar. Het loont echter om door te sparen voor de sterkere 1.2, die dankzij een turbo meer vermogen (100 pk/75 kW) levert en een prettiger karakter heeft. Deze motor zit standaard ge koppeld aan een handgeschakelde zesversnellingsbak. Die schakelt soe pel, maar wat minder strak dan we van Opel gewend zijn. De vorige Corsa blonk juist uit door zijn hel dere, korte schakelbewegingen, ter wijl de PSA-transmissie in de nieuwe wat minder solide aanvoelt. Gelukkig blijkt de motor vol doende pittig om ook bij lage toeren te reageren, 100 pk is meer dan ge noeg om de krap 1000 kilo wegende Corsa vooruit te krijgen. Wie een au tomaat wil, zit trouwens vast aan de sterkere motorversie met 130 pk. Die kost minimaal 21.199 euro, maar biedt dan wel een erg fijne automaat met acht versnellingen en veel souplesse. Opel vertelt trots dat de Corsa veel Vooral de rust op slecht wegdek is er met de nieuwe Corsa sprongen op vooruitgegaan volwassener het weggedrag van zijn opvolger is. De nieuwe Corsa veran dert nog steeds aangenaam direct van richting en heeft een stabiel, vlot bochtengedrag, maar vooral de rust op slecht wegdek is er met sprongen op vooruitgegaan. Putdeksels en ri chels in het asfalt worden mooi opge vangen, het onderstel is prettig stil en de vering is soepel genoeg voor com fortabele reizen. Op dat vlak is de Corsa beduidend volwassener ge worden. Die volwassenheid is met andere woorden de rode draad bij de nieuw ste Corsa. Hij is wat van zijn branie kwijt en zal potentiële kopers niet snel op emotie weten te overtuigen. Zelfs de sportief vormgegeven drie- deurs is geschrapt: volgens Opel wil len de kopers tegenwoordig vijf prak tische deuren. Tegenover dit alles brengt de nieuwe Corsa nuchtere, nuttige en praktische eigenschappen met zich mee. En laten dat nu precies kern waarden zijn waardoor auto's van dit merk jarenlang zo goed hebben ge scoord in Nederland. Wie een betaal bare, zuinige en goed inzetbare com pacte auto wil, heeft aan deze Corsa een prima keuze. Wie gek wil doen, uitdaging zoekt of enorm wil opval len, kan beter bij een ander merk gaan winkelen. dynamischer is gemaakt dan z'n voorganger, maar dat is onzin. Aan een sportief weggedrag ontbrak het de vorige generatie namelijk niet; die was zo wendbaar en alert dat hij soms zelfs wat zenuwachtig werd. Des te opvallender is het hoe veel vrijdag 29 november 2019 GO VW Passat Variant 1.5 TSI (150 pk/110 kW) automaat, vanaf €41.270 Naast veel ruimte en rijhulpen biedt de Passat een goed infotainmentsysteem. fotos bart hoogveld Nederlandse auto kopers toonden afge lopen jaren minder be langstelling voor mid denklassers als de VW Passat. Maar wie maxi male ruimte zoekt, kan daar eigenlijk nog steeds niet omheen. De nieuwe generatie van de Volkswagen Pas sat blijkt wederom een van de ruimste auto's in deze prijsklasse. Op de achterbank zitten ook langere mensen goed, al beperkt een grote tun nel de voetenruimte voor een derde persoon. Veel rijhulpen. Heel veel ruimte. Fijne aandrijflijn. Rela tief laag verbruik. H Tunnel beperkt voetenruimte ach terin. Geen draaiknop voor de radio. De nieuwe Passat is met een stortvloed aan rijhulpjes intelli genter dan ooit. Maar hij biedt ook veel ruimte en rijdt prima. Dat geeft hem vol doende bestaansrecht tussen de razend po pulaire SUV's en elek trische auto's in zijn prijsklasse. —Niek Schenk Kijk op de site bij f J /auto voor extra s testnotities

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 21