JOL Europa League Burgemeester Lonink bezorgd over inzet agenten in grote stad Feyenoord houdt sprankje hoop Walcheren Pakjesavond komt er weer aan. Sandra Sturm (46) uit Vrouwenpolder is de redder in nood voor iedereen met surprisestress. Ze tovert stukken karton, piepschuim en kokers om in levensechte hamburgers, M&M's, een Max Verstappen-pet of cupcakes. Deze week bleek dat de politie Zeeland/West-Brabant tientallen mensen moet afstaan voor lande lijke beveiligings- en bewakings taken. Aanleiding is de moord op advocaat Derk Wiersum. ,,We hebben er op zich begrip voor dat er acuut iets moet gebeuren", zegt Lonink. ,,Maar misschien moet je daarvoor particuliere diensten in schakelen en niet alle capaciteit bij de politie weghalen." Het tekort aan agenten is al nij- pend, waardoor politie steeds minder zichtbaar is. Vooral de re gio's worden 'leeggetrokken', merkt Lonink. ,,Maar als ik in Den Haag of een andere grote stad rondloop, zie ik daar wél een ge weldige hoeveelheid blauw op straat. De grote steden hebben een krachtige lobby. Elke keer leidt de roep om extra capaciteit ertoe dat die in grote steden wordt uitge breid en dat het aan de randen en in plattelandsgebieden woekeren is met de mensen." Lonink is blij dat de noodhulp in elk geval verzekerd is en blijft. ,,Als er acuut behoefte is aan hulp, dan is die er. Daar letten we ook goed op." Maar minder agenten leidt bijvoorbeeld wel tot minder ver keerscontroles. ,,Dat betekent dat de verkeersveiligheid in het ge ding komt. Zo staat alles onder druk." Bij de jaarwisseling zal er ook weinig ruimte zijn voor toezicht op vuurwerk. De buitengewoon opsporingsambtenaren (boa's), waarin de gemeente volop inves teert, bieden maar deels soelaas. ,,Zij kunnen niet optreden in ge vaarlijke situaties of wanneer er Als ik in Den Haag rondloop, zie ik daar wél een geweldige hoeveelheid blauw op straat drank of geweld in het spel is. Dan hebben ze toch weer bescherming van de politie nodig." Als het aan de burgemeesters van Veenendaal, Utrechtse Heu velrug en De Bilt ligt, gaan militai ren voorlopig politietaken op het gebied van bewaken en beveiligen overnemen. Op die manier hopen zij het tekort bij de politie op te vangen. De drie burgemeesters dienen daarover vrijdag een motie in op een ledenvergadering van de Ver eniging van Nederlandse Ge meenten (VNG). Het VNG-be- stuur is van plan de motie over te nemen en te gaan praten met de minister van Justitie. Volgens de burgemeesters is er een 'ontoelaatbare druk' op de plaatselijke politie ontstaan. Door dat landelijke taken steeds meer menskracht vergen, zijn korpsen zwaar onderbezet. „Hoe wel beloofd is dat het aantal agen ten zou toenemen, zien wij dat de korpsen dit jaar verder zijn ge krompen. Inwoners moeten kun nen rekenen op leefbaarheid en veiligheid." Zeeland 2, commentaar Zinken van kotter rijt oude wonden open op Urk Nieuwsmedia m P26 FOTOLEX DE Zeeland dupe van bewaaktaak politie Zeeland dreigt de dupe te wor den van het tekort aan politie mensen. Dat vindt burgemees ter Jan Lonink van Terneuzen. Hij is 'bezorgd' over de verde ling van agenten. „Langzamer hand wordt het platteland leeg geplukt ten gunste van de grote steden." Rolf Bosboom Terneuzen -Jan Lonink, burgemeester vrijdag 29 november 2019 9°C Koud en pzc.nl droog Ook voor het laatste weekende regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1