II corendon Fantastische vakanties voor knalprijzen... echt Controle op roesmiddel lastig JOL komt geen Champions League De nominaties zijn bekend, het stemmen kan beginnen. Wie wordt de beste leraar van 2019. Er kan tot donderdag 12 december gestemd worden op één van deze vijf genomineerden P8&9 straat verbod voor de kat Tot juli dit jaar waren er 960 mel dingen over gebruik van lachgas in het verkeer. Vorig jaar waren dat er 380, in 2016 slechts 60. Dat blijkt uit een inventarisatie die de politie af gelopen zomer maakte. Vorige week nog vond in Amsterdam een We zien nu al raakvlakken tussen drugscriminelen en de lachgaswereld dodelijk ongeval plaats waarbij mo gelijk lachgas in het spel was. Terwijl agenten het aantal inci denten zien stijgen, is er nog nau welijks een antwoord op het lach- gasmisbruik in het verkeer. De wer king van het gas is zo kort dat het bijna niet te detecteren is in het bloed. Lachgas geeft een korte en soms hevige roes. De gebruiker ziet zijn omgeving anders en ook gelui den klinken anders dan normaal. Grote zorgen maakt de politie zich ook over de verkoop van het lachgas. Het spul zelf is legaal, maar de politie ziet dat de handel steeds meer in handen komt van crimine len. Legaal De eerste 'ripdeals' zijn inmiddels al gesignaleerd. Afgelopen septem ber nog moesten twee mannen in Weert hun busje met enkele tien tallen flessen vol lachgas onder be dreiging van een mes overladen in het busje van drie overvallers. ,,We zien nu al raakvlakken tussen drugscriminelen en de lachgaswe reld omdat er zo gemakkelijk geld mee is te verdienen'', zegt Margot Coenraads, die zich bij de Nationale Politie bezighoudt met drugs. Omdat lachgas legaal is te ver handelen, kunnen de verkopers moeilijk strafrechtelijk worden aangepakt. De politie wil nu probe ren de 'cowboys' aan te pakken door ze nadrukkelijker te controleren op het naleven van de regels voor ge vaarlijke stoffen. Er is namelijk bijna geen handelaar die daaraan voldoet, constateert de politie. Harder optreden Ondertussen hoopt de politie dat wet- en regelgeving op korte ter mijn wordt aangepast waardoor agenten harder kunnen optreden tegen uitwassen van het gebruik van lachgas. Nog voor de kerst moet er een nieuw rapport verschijnen over alle risico's van lachgas in de samenle ving en hoe daarmee om te gaan. »P3 corendon.nl/black-fridag Ajax opnieuw langs Lille: 0-2 Nieuwsmedia Lachgas in verkeer is groeiend probleem De Nederlandse politie maakt zich grote zorgen over het toe nemend gebruik van lachgas. Vooral in het verkeer nemen lachgasincidenten een vlucht. Ook zijn steeds meer drugscri minelen betrokken bij de handel, omdat de winsten enorm zijn. Raymond Boere Rotterdam —Margot Coenraads, politie black friday Zie aanbiedingen en voorwaarden op Wie van hen wordt leraar van het jaar? Naam: Marieke de Clerck School: Lodewijk College in Terneuzen Naam: Roy Weesepoel School: Pon tes Pieter Zeeman in Zierikzee Naam: Arjen Baart School: CSW in Middelburg Na regen pzc.nl zon en Ook voor het laatste kouder regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 711688 555530 Naam: John McLaggan School: Pontes Goese Lyceum in Goes Naam: Karin Frenks School: SSG Nehalen nia in Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1