collectief je eigen keuze maken 50% korting independer op elke complete bril 8 (ZELF)MOORDZAAK FREDDY JANSSEN Dat de Valkenswaardse crimineel Freddy Janssen informant van de politie blijkt te zijn geweest, maakt zijn dood nog mysterieuzer. Pleegde hij vanwege schulden met een antieke revolver zelfmoord in het bos, of zat er meer achter? Zodra de nieuwe informatie bekend is, is dat reden tot nader onderzoek experts in financieel inzicht 3 dagen 4*-hotel aan de kust van Noordwijk incl. diner bij monturen vanaf €79 Ook voor deze actie kunt u uw brillenvergoeding gebruiken. De vondst van zijn li chaam leent zich voor een openingsscène van een misdaadserie. Vis sers op het Markkanaal in Den Hout halen eind mei 2016 een pakket van kippengaas boven water. In het gaas zijn menselijke lichaams delen gewikkeld. Als de politie later het kanaal afzoekt, duiken nog vier van deze lugubere pakketten op. In het gaas, dat verzwaard is met stenen, bevindt zich het aan stukken gesneden lichaam van Freddy Jans sen, die sinds 9 mei van dat jaar spoorloos is verdwenen. Hij blijkt door het hoofd te zijn geschoten en is daarna aan de vissen gevoerd. De politie gaat in eerste instantie uit van moord. De vingers wijzen al gauw naar Jan B. uit Hulten. In het Brabantse dorp drijft B. een auto handel, maar ingewijden weten dat B. zich niet tot de verkoop van auto's beperkt. Hij levert wapens voor de onderwereld. Ook aan een bende die gelieerd is aan de Amsterdamse Mo- cromaffia, zo zal later uit een veroor deling blijken. Bebloede slippers Het terrein van B., waar al eerder wapens en drugs zijn gevonden, wordt minutieus doorzocht. Onder de grond vindt de politie een kistje. Daarin liggen behalve bebloede slip pers van Janssen ook een doosje pa tronen en het moordwapen, een an tieke Russische revolver. Zaak opgelost, zou je denken, maar Jan B. komt met een steekhoudend verweer. Hij verklaart dat Freddy Janssen bij hem kwam om munitie voor zijn Russische revolver te ko pen. Samen zouden ze het schietijzer in het bos hebben getest. Eerst schoot Jan B. drie keer in de grond, waarna hij het wapen aan Janssen gaf. Toen B. even niet keek, zou Janssen de loop in zijn mond hebben gestoken en zichzelf met een doffe klap van het leven hebben beroofd. Met zijn criminele verleden kon B. moeilijk de politie bellen, dus stapte hij naar 'de mensen' die Janssen naar hem hadden verwezen. Wie die mensen zijn, wilde hij in de recht bank niet zeggen. ,,Los het maar op", had hij tegen hen gezegd over het lijk in het bos. Dat ze het lichaam op zo'n bloedige manier zouden laten ver dwijnen, zei hij niet te hebben gewe ten. In hoger beroep werd B.'s verhaal geloofd. In september van dit jaar werd hij vrijgesproken voor betrok kenheid bij het wegmaken van Jans- sens lichaam. Onderzoek van deze krant werpt echter nieuw licht op de zaak. Ver schillende bronnen en gespreksver slagen bevestigen dat de Valkens waardse crimineel Freddy Janssen TCI-informant is geweest. Daar staat in de criminele wereld vaak de dood straf op. Het Team Criminele Inlichtingen is de spionnendienst van de politie. Informanten, waaronder criminelen, kunnen hier in het diepste geheim informatie doorgeven aan zogeheten Wij Nederlanders doen graag dingen collectief. Van de krant lezen bij het ontbijt tot verzekeren. Maar is collectief voor jou wel de beste keuze? Neem nou je collectieve zorgverzekering. Het kan zomaar zijn dat je voor allerlei dingen betaalt die je helemaal niet nodig hebt. Daarom is het altijd slim om te checken of je zorgverzekering beter en voordeliger kan. Dus vertrouw op jezelf en kijk op independer.nl. Zo verzeker je jezelf van de beste zorgverzekering voor komend jaar. woensdag 27 november 2019 GO Golden Tulip Noordwijk Beach V 2 overnachtingen in een 2-persoonskamer V 2 x uitgebreid ontbijtbuffet t.w.v. 33,00 p.p. V 1 x 3-gangendiner t.w.v. 29,50 p.p. V Gratis gebruik Wi-Fi in het hotel V Tip! Bezoek Space Expo of Leiden hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 Black Friday Deze actie is geldig van 27 november t/m 2 december 2019. 50% korting geldt op een complete bril met montuur vanaf €79, inclusief alle typen glazen en eventuele glasopties (m.u.v. veiligheidsbrillen). Standaard enkelvoudige glazen op sterkte zijn gratis bij elk montuur. Bij randloze monturen adviseren wij extra dunne glazen. Niet in combinatie met andere aanbiedingen. Meer informatie in de winkel of kijk op specsavers.nl. MYSTERIE ROND DE DOOD VAN EEN POLITIE- INFORMAN Yelle Tieleman Koen Voskuil Het antieke Russi sche wapen waarmee Janssen zich van het leven zou hebben be roofd. —Woordvoerder Landelijke Eenheid

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 8