Dieven slaan toe bij niet afgesloten auto's Gemeenteraad Hulst is lovend over Plan Perkpolder 7 Uitstel Frederik Hendrikstraat door vertraging grondaankoop METAMORFOSE KANTOORPAND STAL 13 Op de steentjes in het voorportaal liepen tot zeventig jaar geleden nog koeien. Twee jaar duurde de ingrijpende verbouwing van een oude koeienstal naar een modern kantoorpand van In Zaken bij de Terneuzense binnenstad. et de drukke winkel centra Kennedylaan- Oost en -West en een I groot appartementen complex als achterbuur is het las tig voor te stellen dat de komgrens van Terneuzen vroeger ophield bij de Verlengde van Steenbergen laan. Oude panden daar werden gesloopt, maar een oude koeien stal uit 1931 - op nummer 13, van daar nu de naam Stal 13 - bleef staan. Die was vroeger van Anteu- nis Dekker die er zijn 'sleeperij en stalhouderij' had. Naast koeien, paarden en varkens stalde hij daar ook zijn rouwkoets. De stal was daarna jaren eigendom van een ondernemer uit de buurt die het pand verhuurde als opslagruimte; het stond er vol met rommel marktspullen. Weer te koop De in verval geraakte koeienstal kwam weer te koop en is ruim twee jaar geleden gekocht door de accountants Hans Rosseel (47), Barry Sutin (37) en Eric Tissink (42). Zij waren voor In Zaken, hun kantoor in Terneuzen, op zoek naar een nieuw pand. Ze hadden de schuur kunnen slopen en een gloednieuw kantoor neer kunnen LAMSWAARDE De vertraging die de reconstructie van de Fre derik Hendrikstraat in Lams- waarde heeft opgelopen, is ont staan doordat de gemeente Hulst meer tijd nodig had de beno digde grond te kopen. Die extra grond is bedoeld voor het aanleggen van parkeer vakken. Dat stond eergisteren verkeerd in deze krant. Bewo ners van Lamswaarde kunnen zich vandaag laten bijpraten over de heraanleg van 'De Free'. Een daartoe georganiseerde informa tiebijeenkomst vindt plaats in dorpscentrum De Luifel en duurt van 18.30 tot 20.30 uur. PERKPOLDER Van 'gelikt', tot 'aangenaam verrast'. De Hul ster gemeenteraad toonde zich gisteravond lovend over hoe Plan Perkpolder eruit komt te zien. Een raadscommissie be sprak het zogenoemde beeld kwaliteitsplan. Daarin staat hoe het prestigieuze project er hoogstwaarschijnlijk zal uit zien. Er komen appartemen tencomplexen, rijtjeshuizen, twee-onder-een-kapwoningen en villa's. Ook zijn een hotel en restaurant ingetekend. De raadsleden klapten nog net niet in hun handen over de uitstraling van het gebied. Al leen Ger van Unen (SP) en Eu gene Verstraeten (HulstPlus) kraakten een noot. Volgens ontwikkelaar Hulst aan Zee moeten alle bewoners uitzicht op zee hebben. ,,Maar het hoogste gebouw staat aan de rand. Kun je dan wel over de Westerschelde kijken?", aldus Van Unen. En Verstraeten: ,,Ik heb ook wel eens een vakantie met zeezicht geboekt, maar toen hadden we ook geen zee zicht." Wethouder René Ruis- sen benadrukte echter dat zicht op de Westerschelde voor alle toekomstige bewoners gega randeerd is. De diefstallen vonden plaats in de Michiel de Ruijtersingel, Lekstraat, Vechtstraat, Ferlemanstraat en Gre- velingen. De politie sluit niet uit dat er nog meer straten zijn bezocht. De gedupeerden hoeven niet bij hun verzekeraar aan te kloppen, zegt Edwin Goetheer, afdelings hoofd schade bij ZLM. ,,In onze voorwaarden staat dui delijk dat we alleen vergoeden als de auto op slot was. Dat is de ver antwoordelijkheid van de autobe zitter zelf." Goetheer kijkt er wel van op dat zoveel auto's niet op slot bleken te staan. ,,Het lijkt me de normaalste zaak van de wereld om je auto op slot te doen. Een automatisme, zou je denken." Er zijn ook wat spullen achterge laten op straat. De politie probeert te achterhalen van wie deze spullen zijn. Wie meer weet, wordt ge vraagd te bellen naar 0900-8844. zetten, maar ze kozen ervoor het oude te behouden. In twee jaar tijd toverden zij de stal (geen fundering, elektra, riole ring of stromend water) om tot een eigentijds kantoor. Sutin, door zijn compagnons ook wel 'creatief directeur' genoemd, bedacht de hele nieuwe layout. ,,Hij had ook architect kunnen worden", zegt Tissink. Bij de grootscheepse reno vatie zijn veel van de originele de tails uit de stal bewaard gebleven. Van de spanten tot de oude muurtjes. De steentjes waarop ooit de koeien stonden, liggen nu in het voorportaal, in de oude voe derbak voor de paarden staan nu planten en waar vroeger de mest- goot lag, zijn nu de toiletten. Het oude is gecombineerd met het nieuwe. Zo wordt het pand warm gehouden met een warmtekracht- pomp en is er gebruik gemaakt van veel zwart staal, glas en beton. Het resultaat is prachtig. ,,Ik vond het fantastisch om te doen", zegt Sutin. ,,Ik ben zo ie mand die acht uur lang op internet kan ronddwalen op zoek naar de juiste deurkrukken. Ik struinde Pinterest af, maakte moodboards, reed met liefde stad en land af om foto's te maken van daken, of ge vels." De drie compagnons oogst ten al veel lof. Tissink: ,,We heb ben al mensen binnen gehad die het pand van ons wilden kopen." Wie ook in zijn nopjes is met het resultaat is Anteunis Dekker (93), zoon van de originele eige naar van de koeienschuur, naar wie hij vernoemd is. Hij kwam tij dens de verbouwing geregeld langs om te vertellen over vroeger. Zo wees hij de mannen op een oude waterput, die ook weer in ere is hersteld. Dekker: ,,Het ziet er prachtig uit nu, anders, en toch weer niet." Opening In vijfjaar tijd groeide In Zaken uit tot een kantoor met twintig perso neelsleden en klanten in heel Zee land, Brabant en zelfs in Amster dam. Hun 'gloednieuwe-oude' kantoorpand wordt vrijdag feeste lijk geopend met klanten en rela ties. woensdag 27 november 2019 Accountants aan de slag in koeienstal Sheila van Doorsselaer Terneuzen Uit meerdere auto's in Terneu zen zijn in de nacht van zaterdag op zondag spullen gestolen. Het is de dieven daarbij wel erg mak kelijk gemaakt; de auto's waren niet op slot. Daardoor wordt de gestolen waar niet vergoed, meldt verzekeraar ZLM. Raymond de Frel en Martijn de Koning Terneuzen De stal aan het begin van de verbouwing. foto erik tissink Eric Tissink van In Zaken in 'Stal 13', de oude boerenschuur mid den in Terneuzen die werd verbouwd tot kantoorpand. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 62