In Goes kun je nu zelfs op zondagavond je super kiezen IN DE REGIO 6 Raad kiest uit drie ideeën MIJN DORP, MIJN STAD CAFE 'T CENTRUM AFSCHEID Als je doet wat je deed, krijg je wat je had. Een Cruijffiaanse conclusie die in één zin al duidelijk maakt dat niets doen geen oplossing is. De af gelopen jaren sloten Marskramer en groentezaak Delicious al in het centrum. En Kruidvat aast op een verhuizing naar nieuwbouwgebied Vestetuin, waar het in een splinter nieuw pand eindelijk kan uitbrei den. Zo beschouwd krijgt het cen trum steeds minder bezoekers. ,,Als er daarnaast ook geen moeite wordt gedaan om nieuwe doelgroepen aan te boren, zal het centrum lang zaamaan alleen geschikt zijn om te wonen'', schrijft onderzoeker Mar- tijn Meerman in zijn rapport. Meerman sprak voor zijn onder zoek met een rits ondernemers. Voor veel van hen is er het belang om een centrum te hebben met winkels voor dagelijkse boodschap pen, zodat de eigen inwoners be diend kunnen worden. Maar de wensen gaan verder. Zoals een kleine Hema-vestiging, grotere kle dingwinkels, toko's en meerdere horecazaken zodat een 'Thools dagje winkelen' ontstaat. In dat ge val moet Tholen zich meer richten op het omliggende gebied. Kijk dan naar de gemeente Reimerswaal, schrijft Meerman, en kernen als Halsteren en Nieuw-Vossemeer als doelgroep. Bovendien wacht de stad dan een 'logistieke uitdaging'. Met andere woorden: een groter publiek, zorgt voor meer verkeer. ,,Daar staat tegenover dat de leven digheid van Tholen en het onder nemersklimaat een sterke boost zal krijgen'', schrijft Meerman. Een eigen geluid? Dat heeft Tholen- stad helemaal niet. ,,Terwijl het succes van de andere plaatsen op het eiland laten zien dat aandacht geven aan eigen karakteristieken succes heeft'', schrijft Meerman. Dat geluid ligt voor het oprapen. De sleutel zit 'm in de ligging aan het water. „Daarnaast behoort Tholen tot de oudere vestingsteden in Nederland. Een uitgangspunt dat mogelijkhe den biedt voor het inslaan van een nieuwe weg en het aanboren van een nieuwe doelgroep: de vestings teden-toerist.'' Plaats bordjes bij de zestig monumenten die de stad rijk is. Wijs de mensen de weg er naar toe. Maak van de nieuwe Kruitto- ren een 'landmark' en zorg er zo voor dat de stad een interessante aanmeerplaats is voor cruisemaat schappijen. Want „Toerisme zorgt voor loop en beweging in een stad." Voorkeur Meerman heeft zelf een voorkeur voor het derde plan. Net als burge meester en wethouders. De ge meenteraad bepaalt begin decem ber echter welke richting het op wil met de binnenstad. En dat terwijl tot voor kort alleen de Dirk in Goes-Zuid open was op zondagavond. Met de opening van twee nieuwe supermarkten ko men deze maand ineens een paar mogelijkheden bij. De nieuwe Al bert Heijn in Westerschans en de Jumbo Foodmarkt in het voorma lige pand van de Agrimarkt (gaat woensdag open) zijn beide op zon dagavond tot 21.00 uur geopend. En de kleine Albert Heijn in de bin nenstad is sinds kort op zondag open, ook tot in de avond. Daarmee komt de teller op vier. Winkelen op zondag heeft in een kleine tien jaar tijd een enorme vlucht genomen in Goes. In 2010 was de Dirk de eerste supermarkt die van de gemeente open mocht op zondag, toen 'slechts' van 16.00 tot 19.00 uur. De Jumbo volgde snel. De gemeente trok de grens bij twee supermarkten. Toen de Al bert Heijn de zondagvergunning van Dirk 'inpikte' leverde dat nog een klein relletje op. Sinds 2012 mogen alle supers in Goes op zondag de deuren openen. En dat doen ze inmiddels ook alle maal. Deze mogelijkheden gelden sinds anderhalf jaar ook voor an dere winkels, waaronder die in de binnenstad. Daar maakt de Action aan de Dam gretig gebruik van. Die is nu elke zondag open. Goes heeft bovendien een maandelijkse koop zondag, plus extra koopzondagen in december. Sint bezoekt Leger des Heils Presentatie FNV Evensong Sintconcert woensdag 27 november 2019 Hoe krijgt de stad Tholen weer kleur? POORTVLIET Met een afscheidsweekend op 27 en 28 december nemen Hans en Jenny Goudzwaard binnenkort afscheid van 'hun' café 't Centrum in Poortvliet. 25 jaar nadat ze het openden, sluiten ze de zaak. De twee zijn ook eigenaar van brasserie De Zeester bij Scherpenisse en willen meer tijd in die zaak steken. Daarnaast zijn ze begin dit jaar voor het eerst opa en oma geworden, zegt Jenny. ,,We willen we ook echt de tijd nemen om daar van te genieten.'' Een paar jaar geleden stop ten ze al met de bijbehorende snackbar van wege een kapotte frietpan. Eind december sluit dus ook het café aan de Markt zijn deu ren. „Natuurlijk zal het enorm wennen zijn en gaan we het café missen'', zegt Hans. „Maar ik kijk ook uit naar dingen die ik de afgelopen jaren niet heb kunnen doen. Zo ben ik al 25 jaar niet op zaterdagmiddag op het voetbal veld geweest.'' foto marcelle davidse Hoe krijgt de binnenstad van Tholen weer kleur op zijn wan gen? Om die vraag te beant woorden, schakelde de ge meente reclame- en communi catiebureau Plushommes in. Dat komt in een rapport tot drie keu zes, waaruit de raad binnenkort kiest. Michiel Bouwman Tholen Optie 1: Meer van hetzelfde Optie 2: Werk aan de winkel Optie 3: De gastvrije vesting aan het water Nog even een vergeten bood schap halen op zondagavond? Of misschien wel gewoon de winkelwagen volladen? Wie dat wil, heeft keuze te over in Goes. Liefst vier Goese supermarkten openen nu op zondag ook 's avonds de deuren. Rob Paardekam Goes SINT-MAARTENSDIJK Sinterklaas bezoekt van middag het Leger des Heils in Sint-Maartens dijk. Kinderen tot en met 12 jaar krijgen een ca deautje. Sinterklaas komt om 15.00 uur aan bij Loods 3 op Sportlaan 3 in Sint Maartensdijk. GOES Jessica van Ruitenberg van FNV geeft vrijdag een presentatie in Goes. Het onderwerp van de presentatie is armoede in Nederland. Belang stellenden zijn vanaf 13.00 uur welkom in het vakbondshuis van FNV in Goes. GOES In de Heilige Maria Mag- dalenakerk in Goes wordt zaterdag een Choral Evensong ge houden. Capella Maria Magdalena brengt onder leiding van Wim Boer verschillende hymns en anthems ten gehore. De Evensong begint om 17.00 uur en is gratis toegankelijk. Er is een collecte ter dekking van de kosten. Concordia geeft zaterdag een sinterklaascon cert. THOLEN Concordia geeft zater dag een sinterklaascon cert. De opleidingsor kesten en kinderkoor Ei- genWijs brengen sinter klaasliedjes en Sinter klaas en de pieten zijn erbij. Het concert begint om 16.00 uur en is in het muzieklokaal van Con cordia in Tholen. COLIJNSPLAAT Voorstraat 45, 12.00 17.00 uur: Maritieme leestafel GOES Jeugdcentrum SMWO, De Spinne, 09.30-11.30 uur: In loopspreekuur voor vragen over de com puter; 13.00-14.00 uur: Spreekuur van wijkagent in de wijk- infowinkel; Biblio theek, 10.00-11.30 uur: Digitaal Café; Wijkcentrum Jan Lig- thart, 13.30-15.30 uur: Inloopmoment met de wijkagent en wijk beheerder; 19.30 21.30 uur: Informatie- markt voor Goes- Oost HANSWEERT Zorgcentrum Maria- Oord, 10.30 uur: Digi Inloop; Kaj Munk, 12.30 uur: Heel Hans- weert Luncht, aan sluitend digitaal café HEINKENSZAND Bibliotheek, 10.00 11.30 uur: Taalcafé; Galerie 't Kunstuus, 13.00-18.00 uur: Ex positie Rem van den Bosch Zeeuws meisje 2019 KAPELLE De Vroone, C.D. Vereekestraat 74, 09.00-11.30 uur: Activiteit houtsnijden; 13.00-17.00 uur: Bil jarten; 19.15 uur: Bridgeavond KORTGENE Dorps huis De Stadsweide, 14.00-16.00 uur: Se niorenmiddag KRUININGEN Reimerswaalhal, 09.30-10.30 uur: Yoga-gym voor 55+ RILLAND De Nieuwe Vliedberg, 10.00-11.15 uur: Wandeling WEMELDINGE De Wemel, 14.00-16.00 uur Bingo YERSEKE Zorgcentrum Moer- zicht, 10.00-11.15 uur: Wandeling

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 59