OPHEFFINGS UITVERKOOP^ Goes blijft in Zeeland de toplocatie 8 ZEELAND woensdag 27 november 2019 BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Vluchtelingen Sinterklaas is vroeg dit jaar, hij deelt al cadeautjes uit aan Molda- viërs (20 november). Deze ge lukszoekers denken dat ze in ons land even kunnen komen cashen. Door deze mensen toe te laten ontstaat voor echte vluchtelingen een tekort aan bedden en opvang. Zet een andere chauffeur in de bus en maak rechtsomkeert naar eigen land. Zet ze daar af met de mededeling dat er bij ons niets te halen is. Helaas kan onze regering niet doorpakken, alleen maar pappen en nathouden. En dat terwijl onze ouderen op een houtje moeten bijten, en hardwerkende mensen nog steeds niet genoeg verdienen om rond te komen. Het is een schande. Els Bierens-Keeris Reedulf 5, Kortgene Abortus Baas in eigen buik: hoe lang nog? De tendens van het artikel (15 no vember) is zorgelijk en weinig of niet kritisch over abortus. Waarom willen mensen een fol- der waarin het gaat om bewust wording te creëren voor het on geboren leven en tegen abortus niet in hun brievenbus? Zouden ze die bewustwording willen ontlopen? Bewustwording is wel belangrijk. Bij abortus gaat het niet om het weghalen van een ziek orgaan, maar om het beëin digen van het leven van een mens, althans een mens in wor ding. Foto's van geaborteerde kinderen tonen dat duidelijk aan. De term 'abortus' is verhullend, waarom niet de term 'het doden van'. Het gaat erom dat mensen die voor de mogelijkheid van abortus zijn, beseffen waarvoor ze kiezen. L.R. Tromp Hammarskjöldlaan 31, Middelburg Van Basten Hugo Borst (25 november) doet zijn uiterste best om Marco van Bastens Sieg Heil te vergoeilijken. Een paar voorbeelden: - Theo Maassen maakt ook foute grappen en al die mensen in de zaal maar lachen.- Hugo en twee vrienden ('een Suri en een Ma rokkaan'; wat wil je nog meer?) vertellen elkaar ook foute grap pen en die zijn heel goed. -Ook Hannah Luden van het Centrum Informatie en Docu mentatie Israël (wat wil je nog meer?) wil van Marco's mug 'geen olifant maken.' Storender dan de uitlating van Van Basten is de misselijkma kende manier waarop de ene BN'er de andere BN'er de hand boven het hoofd houdt. Het wachten is nu nog op het mo ment dat Hugo en Marco in De Wereld Draait Door Marco's nieuwste boek (volgende week in de winkel) mogen promoten. Jacques Derksen Grachtstraat 20, Kapelle Verkeer De verkeersdrukte richting kust (20 november) neemt nog steeds toe. Ook wordt vermeld dat er naar oplossingen gezocht moeten worden wat betreft de kernen Aagtekerke en Grijpskerke. Dat er oplossingen gezocht moe ten worden kan ik begrijpen, maar waar ik wel bang voor ben is dat het Walcherse (historisch) landschap verder verloren gaat. Een goed voorbeeld is de N57 op Walcheren. Wat ik zou voorstellen is dat er bij de Sloedam een tunnel wordt ge graven die pas achter Domburg naar boven komt! J.J. Minderhoud Kloosterweg 5, Aagtekerke Waterdunen Na lezing van het artikel 'Vrees voor nieuwe strop Waterdunen' krijg ik het diffuse vermoeden, dat er binnen dit megaproject nog wel eens lijken uit de kast zouden kunnen vallen (23 no vember). Als leek gaat het mijn verstand te boven, dat dergelijke grote en grootse werken jaren lang breed uitgemeten in de pu bliciteit worden gebracht, maar waar uiteindelijk schijnbaar over veel dingen niet is nagedacht. We zien dit wel vaker, vooral in het publieke domein. Persoonlijk doet het me denken aan 'lem minggedrag' in de betekenis, dat mensen zonder nadenken meelo pen met een groep, wat de gevol gen ook mogen zijn. Monique Sturm Turkeye 16, Waterlandkerkje Op 31 december sluit Woontrend Zeeland. Tot die tijd ontvangt u 50% korting op alle producten in de showroom. Interior Bureau Louter presenteert elk jaar deze ranglijst, door de economi sche prestaties van gemeenten te vergelijken. Daarbij kijken de on derzoekers onder meer naar het aantal arbeidsplaatsen, de toege voegde waarde van bedrijven en het aantal startende ondernemin gen. Ook houdt Louter rekening met de grootte van de gemeente. Goes haalde vorig jaar de 10e plaats. Zij prolongeert dit jaar die positie en staat daarmee tussen Utrecht en Breda. Goes is zelfs de enige Zeeuwse gemeente in de top-100. Middelburg is terug te vinden op plaats 101 (vorig jaar 132), Terneuzen stijgt van 120 naar 107, Schouwen-Duiveland is 117e en Vlissingen gaat van plaats 171 naar plaats 160. De andere Zeeuwse gemeenten staan in de tweede helft van de lijst met in totaal 351 gemeenten: Sluis op 184, Noord-Beveland op 200, Borsele op 223, Kapelle op 253, Veere op 269, Reimerswaal op 272, Tholen op 302 en Hulst op 304. Consumenten Lijstaanvoerder is Son en Breugel, vóór Haarlemmermeer (Schiphol) en Den Bosch. Son en Breugel dankt de koppositie vooral aan be drijventerrein Ekkersrijt, dat grenst aan Eindhoven. Goes doet het goed bij 'persoon lijke dienstverlening aan consu menten'. Daaronder vallen onder Goes is de enige Zeeuwse gemeente in de top 100. Middelburg staat op 101, Terneuzen op 107, Vlissingen op 160 meer onderwijs, zorg, winkels, horeca, toerisme en cultuur. Op dat onderdeel presteren alleen Zwolle en Amsterdam nóg beter dan Goes. Reimerswaal scoort opvallend hoog bij de productie en versprei ding van goederen. Landelijk staat de gemeente op dat punt op de derde plaats, na Zoeterwoude en Moerdijk. Marco van Bastens Sieg Heil maakte veel los. matteo bazzi/epa Woontrend Zeeland Goes is nog altijd de economi sche uitblinker van Zeeland. Net als vorig jaar staat de ge meente in de landelijke top 10 van economische 'toplocaties'. Rolf Bosboom Goes Woontrend Zeeland Duinstraat 18a, Koudekerke "www.woontrend.nl fin FOOTBAU Al

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40