'Sidekick' Johan Derksen uit ziekenhuis 28 MEDIA CULTUUI IftMB-sS ANGELA KIJKT TV 25 JAAR GUUS MEEUWIS In 2020 viert Guus Meeuwis met een concert in New York zijn 25-jarig jubileum. In 1995 verscheen Het is een Nacht, de single waaraan hij zijn loopbaan dankt. „Het was niet de bedoeling dat iemand dat nummer ooit zou horen." De grote Talpa-familie is weer uitgebreid met een paar nieuwe telgen. Voormalig RTL-baas Erland Galjaard, tegenwoordig adviseur van John de Mol, heeft na echtgenote Wendy nu recent zijn boezemvrienden Herman den Blijker en Ronald Molendijk veilig binnenge loodst en een mooi contract met bijbehorende be loning bezorgd. Waardoor de hele clan weer gezel lig bij elkaar is. Toen ik maandag het persbericht over de transfer van Molendijk las, hoorde ik in mijn hoofd spontaan Willeke Alberti zingen. ,,En we gingen naar Ibiza van het geld van ome John...'' Anders kan ik de aankopen niet verklaren. Wat denkt Talpa/SBS in hemelsnaam met die twee te winnen? De een is zo ongeveer de meest hypocriete showbizzdeskundige van Nederland, die veilig ach ter de Boulevard-desk artiesten de maat durft te ne men, maar eenmaal tegenover ze verandert in een kwijlend schoothondje. Denk aan zijn 'interview' met Dotan, toen de camera 'toevallig' nog niet aan stond toen alle kritische vragen werden gesteld. De ander is een tv-kok die ik heus een warm hart toedraag, al is het maar omdat hij mede-Rot terdammer is en onze zonen een tijdje samen heb ben gevoetbald, maar de kale feiten zijn dat zijn kijkcijferhoogtepunt alweer een behoorlijk poosje achter hem ligt. Op het zoveelste reallife/afvalwed- strijd-achtige format dat een verkapte reclamespot is voor zijn nieuwe restaurant zit niemand te wachten. En samen met meneer Reimers een noodlijdend hotel opknappen, levert ook geen ver rassende tv meer op. Aan de koers van SBS is werkelijk geen touw vast te knopen. Begin dit jaar werd vol ingezet op de sterren, grote shows en leddecors en kreeg icoon Piet Paulusma zijn ontslag aangekondigd. Toen kwamen Chateau Meiland, Man Bijt Hond en Lingo en verschoof de focus vol op gewone mensen in van de NPO gekopieerde formats. De aangekondigde se rie rond De Scheetjes uit Ik Vertrek past daar naad loos tussen. Logische stap zou zijn de ego's opzij te schuiven en met een Het Spijt Me-bloemetje naar Paulusma te gaan om hem een nieuw contract aan te bieden. Daar zou het bedrijf een flinke hoeveel heid bonuspunten mee scoren bij de kijker. Geen overbodige luxe, want zo goed gaat het niet met de kijkcijfers en het Talpa-imago kan wel een kontje gebruiken. Maar nee, de volgende twee RTL-gezich- ten worden alweer binnengeharkt. Ik vind het verbazingwekkend dat niemand bij Talpa een stokje steekt voor dit rare nepotisme. Maar wacht, programmadirecteur Marco Louwe- rens is natuurlijk ook een boezemvriendje van Galjaard. Hoort u Willeke Alberti inmiddels ook zingen in uw hoofd? Quote van de dag Aan Expeditie Robinson wilde ik niet meedoen, maar hier twijfelde ik geen seconde over Netflix koopt oude bioscoop Sinterklaas film scoort ]iww< Alexander van Eenennaam In 1995 was Guus Meeuwis 23, hij studeerde rechten in Tilburg en had een num mer 1-hit. Net als iedere student ontving hij studie financiering, een toelage die alleen werd verstrekt als je maximaal 2500 gul den per maand bijver diende. Meeuwis had geen flauw idee van royalty's en belde de au teursrechtenorganisatie Buma- Stemra. ,,Wat ik met die studiefinan ciering aan moest'', vertelt hij. ,,Het antwoord was: we weten nog niet precies wat er wordt uitbetaald, maar zeg die studiefinanciering maar op.'' Wat hij in het kalenderjaar erna kreeg bijgeschreven, was 'meer dan mijn vader in een jaar ver diende'. Rond de 250.000 singles werden verkocht, Spotify was destijds nog sciencefiction. ,,Het was voor een student on gelooflijk.'' In 1992 componeerde hij Het is een Nacht, dat verhaalt over een romantisch weekend met zijn vriendin Valérie in een hotel te Brugge. Terug in zijn studentenhuis in het Belgische Leuven, waar hij tijdelijk de universiteit bezocht, had hij de melodie en de zin 'Het is een nacht die je normaal alleen in films ziet' in zijn hoofd. Op de rand woensdag 27 november 2019 Ome John —Oud-schaatser Marianne Tim mer in KRO Magazine. Ze is vanaf zaterdag coach in De IJzersterk ste, een schaatsprogramma op tv. FILM Netflix heeft de 71 jaar oude Paris-bioscoop in New York overgenomen. Het is de eerste keer dat de on demand-gigant een zaal met groot filmdoek aanschaft. Netflix wil er speciale events houden. FILM De film Waar is het grote boek van Sinterklaas? heeft in ruim een maand meer dan hon derdduizend be zoekers naar de bioscoop ge trokken. Daar mee heeft hij de Gouden-status bereikt. Ar mando de Boer deed de regie. Johan Derksen kan straks voor zijn muziektour weer beschik ken over Aleksandra Plug. De zangeres, beter bekend als AJ Plug, is succesvol geholpen aan slokdarmkanker. Dennis Jansen „Mijn vrouw gaat haar vandaag ophalen uit het ziekenhuis waar ze geopereerd is'', zei Derksen gisteren. „Haar slokdarm is ver wijderd en er zijn geen uitzaaiin gen.'' Aleksandra Plug (inzet) is be halve zangeres in de muziektour ook de vaste chauffeur van Derk- sen sinds zijn overstap van RTL naar Talpa vorige zomer. De ana lyticus reist twee, soms drie keer in de week van zijn woonplaats Grolloo naar Hilversum om aan te schuiven in het praatpro gramma Veronica Inside en de wedstrijden van de Champi ons League. Toen Aleksandra Plug dit voorjaar ernstig ziek werd, wilde hij geen vervanger, maar ging zelf weer rijden. „Veel mensen hebben aangebo den mij te rijden. Voor niets, maar AJ Plug is mijn chauffeur'', aldus Derksen. Zijn vrouw Isa- belle Pikaar bracht Plug naar het ziekenhuis voor chemotherapie en bestraling. Derksen organiseerde afgelopen zomer twee benefietconcerten voor Plug, in Assen en Katwijk, omdat haar inkomsten wegvielen. Belangeloos traden de muzikan ten van onder andere de Erwin Java Band, Danny Vera, The Clarks en de Laurence Jones Band op. AJ Plug was het gezicht van Johan Derksen keeps the Blues Alive, de vorige theatertour van Derksen. Ze zou ook met de huidige tour Sound of the Blues Americana mee doen. Dat laatste behoort tot de mogelijkheden. Derksen kijkt uit naar haar terugkeer in de band én in zijn auto. ,,Maar ze zal eerst moeten herstellen. Ze krijgt nu nog sondevoeding en zal dan toegaan naar vloeibaar voedsel en stukjes eten.'' Het is een Nacht was ik geen zanger aeweesi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 28