f 'i i dogess' AZ heeft naast paradijsvogels m ma 22 n cv CHAMPIONS LEAGUE V"7 LILLE-AJAXA Het gehavende Ajax aast vanavond in Noord-Frankrijk op nieuw succes in de Champions League. Daarbij is de hoop gevestigd op de ongekende scoringsdrift van de aanvallers, want in de felle strijd om overwintering is winst op het kwakkelende Lille OSC van groot belang. R Kort Almere ontslaat Molenaar Almere City FC heeft Robert Molenaar (foto) ontslagen vanwege de tegenvallende resultaten. Hij was sinds dit seizoen hoofd trainer bij de club uit Flevoland. Onder zijn leiding won Almere City zes keer, werd vier keer gelijkgespeeld en zesmaal verloren. De club staat momenteel elfde in de eerste divi sie. Assistent-trainer Ole Tobiasen maakt het seizoen af als hoofdcoach. Eerder dit kalenderjaar werd Molenaar (50) ook al ontslagen bij Roda JC. Osasuna wil Lato hebben De Spaanse club Osasuna heeft zich gemeld bij Valencia om de bij PSV buiten de boot gevallen linksback Toni Lato (22) in de win terstop over te nemen. De Eindhovenaren hebben hem voor een seizoen gehuurd van Valencia, maar Lato komt amper aan spelen toe. Hij viel alleen heel kort in tegen Apol- lon Limassol (voorronde van de Europa League). Als PSV wil meewerken heeft Valencia de ruimte om Lato opnieuw te ver huren. Spelers mogen in een seizoen niet voor drie clubs uitkomen, maar Lato heeft nog niet gespeeld voor Valencia. Ajax volgt Serviër Pavlovic Ajax ziet in Strahinja Pavlovic (foto) een mogelijke versterking. De Amsterdammers volgen de 1.94 meter lange verdediger van Partizan Belgrado al een tijdje. De talent volle Pavlovic (18) staat al in de basis bij Par tizan, dat morgen in actie komt tegen AZ. Flitsen Quote van de dag Ook in de finale van het EK stap ik van het veld als er sprake is van racisme Contract Voetbal Einde Erik ten Hag stapt ontspannen het veld op van Stade Pierre Mauroy in Villeneuve d'Ascq. De trainer neemt het uitbundige applaus van het plukje Ajax-fans bescheiden in ontvangst en houdt halt in de mid- dencirkel. Samen met zijn assisten ten Christian Poulsen, Michael Reiziger en Richard Witschge kijkt hij van een afstandje naar de rek kende spelers. Perr Schuurs, Edson Alvarez, Zakaria Labyad. Ze doen trouw hun oefeningen. Zomaar wat spelers die tot voor kort op de bank zaten, maar vanavond in de buiten- Lille «o Ajax wijk van Lille van grote waarde moeten zijn. Al dagenlang maakt deze kwestie de nodige discussies los. Zonder de geschorste Daley Blind en Joël Veltman moet Ajax nieuwe krach ten aanboren. Meerdere opties die nen zich aan. Ten Hag heeft er met zijn staf lang en goed over nage dacht. En alle mogelijke scenario's uitvoerig in zijn gedachten de revue laten passeren. Worden het twee rechtsbenige centrale verdedigers of wordt het middenveld uit elkaar getrokken? ,,Ik sta voor onze speelwijze en wil die intact houden'', stelt Ten Hag zonder iets van zijn opstelling prijs te geven. ,,Maar nu moet ik wel con cessies doen, omdat we ons centrale verdedigingsduo niet kunnen op stellen. Toch wil ik zo weinig mo gelijk aan de structuur van het elftal veranderen. Het spel moet voor de spelers herkenbaar blijven. Met winst tegen Lille uiteraard als uit gangspunt.'' De trainer oogt vastberaden. Hij heeft immers wel voor hetere vuren gestaan. Op reis door Europa pres teerde Ajax de voorbije zestien maanden het beste tegen de groot ste clubs. Lille behoort duidelijk De minst gepasseerde keeper van de eredivisie heeft net, in de tien minuten voor hij dit lijstje onder ogen krijgt, meer doelpunten om de oren gekregen dan in de afgelo pen eredivisiewedstrijden. Teun Koopmeiners, Pantelis Hatzidiakos en Owen Wijndal mochten vrije trappen oefenen op Marco Bizot en dan zit je snel boven het aantal goals dat hij moest slikken de afge lopen tijd. ,,Maar ik wil benadruk ken dat het echt een teamprestatie is", zegt Bizot. ,,We spelen aanval lend, maar de ploeg staat gewoon goed en we zitten in een flow. Dit is het best ingespeelde team waar ik in heb gespeeld." Lachend: „Terwijl ik toch met de beste verdediger ter wereld heb gespeeld. Maar Virgil van Dijk was bij FC Groningen na tuurlijk nog erg jong. Net als ik." Kijkend naar het lijstje met clean sheets per kalenderjaar: ,,Ah, daar staat Ed de Goey nog in, zeg. Mooie naam van vroeger. En kijk: Van der Sar. Echte sterren." Voor Bizot lijkt de derde positie nog haalbaar. ,,Maar zelf kijk ik daar niet zo naar, hoor. Pas aan het einde van het seizoen of als de recordpo ging voorbij is, dan zal ik eens te rugkijken. En het is ook weer niet zo belangrijk. Liever win ik een wedstrijd." VOETBAL VOETBAL VOETBAL Peter Bosz heeft met Bayer Leverkusen de derde plaats veiliggesteld in groep D van de Champions League door de zege op Lokomotiv Moskou: 0-2. De trainer heeft met de Duitse club nog een kleine kans op de volgende ronde van de CL. Brighton Hove Albion, de club van international Davy Pröpper, heeft het con tract van hoofdtrainer Graham Potter ver lengd tot 2025. De Engelsman (44) is sinds de zomer werkzaam bij de Engelse club. —Georginio Wijnaldum tegen het Amerikaanse nieuwsstation CNN 1 De Belgische wielrenner Wout van Aert hoeft zijn voor malige team baas Nick Nuy- ens niet ruim 1 miljoen euro te betalen. De rechter sprak Van Aert vrij van contract breuk. Van Aert won dit jaar twee etappes in de Tour. Lionel Messi (foto) speelt vandaag zijn zevenhonderd ste wedstrijd voor Barcelona in het CL-duel met Dortmund. Alleen Xavi gaat hem voor, de Spanjaard speelde in to taal 767 duels. De Russische schoonsprin- ger Ilja Zacha- rov, olympisch kampioen van 2012 op de 3 meterplank, is gestopt. Hij werd onlangs geschorst na het missen van dopingtests. woensdag 27 november 2019 GO Zeker nu is aanval beste verdediging Freek Jansen Lille ff Vermoedelijke opstellingen \x c 1 HE Arbiter: Felix Brych (Dui) Vanavond 21.00 uur Veronica Ziggo Sport Stade Pierre Mauroy (Lille) o a 0) Bij AZ gaat de aandacht vaak uit naar de paradijsvogels voorin, Calvin Stengs en Myron Boadu. Net zo goed is de Alkmaarse de fensie op weg om records te breken, met doelman Marco Bizot voorop. Nik Kok Alkmaar Record 1 Op weg naar Heinz Stuy 1. Stuy (Ajax) 1971 24* 2. Schrijvers (Twente) 1971 22 3. De Goey (Feyenoord) 1991 21 4. Pieters G. (Feyenoord) 1968 20 5. Van Beveren (PSV) 1977 20 6. Van der Sar (Ajax) 1997 20 7. Gomes (PSV) 2005 20 8. Bizot (AZ) 2019 19** *Clean sheets per kalenderjaar in eredivisie Tot heden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22