JOL Lossen walvissen Guus Meeuwis Rechercheurs vrezen dat conclusie zelfmoord onterecht was Walcheren en plankton ons CO2-probleem op?» P7 zit 25 jaar in het vak Hoe gaat het er op een Nederlandse basisschool aan toe? Directeuren van een Belgische school staken gisteren hun licht op bij Stapelhof in Renesse. Koen Robberechts (r) was onder de indruk van de kleurrijke leeskuil, waar Fedde (m) trots over verhaalt. Robberechts: ,,Al die kleuren hier, die open sfeer. Dan is het bij ons toch wel veel triester.''zeeland 2 Valkenswaard De informant is Freddy Janssen (51) uit Valkenswaard, die in mei 2016 dood werd aangetroffen. Dat blijkt uit onderzoek van deze krant, geba seerd op een politieverslag en ge sprekken met naasten van Janssen en mensen uit de onderwereld. De politie begint een nieuw intern on derzoek in deze zaak. Vanwege zijn onhandelbare aard waren politiemedewerkers gestopt met het inzetten van Freddy Jans sen. Ze waren bang dat hij zou wor den ontmaskerd. De leiding liet an dere collega's van het Team Crimi nele Inlichtingen (TCI) de samen werking echter weer oppakken. Niet veel later overleed hij. Bronnen binnen het Team Cri minele Inlichtingen vrezen dat de samenwerking met de politie Jans sen fataal is geworden. Ze vinden dat er onprofessioneel met hem is omgesprongen. Hoewel eerder on derzoek uitwees dat het TCI niets kon worden verweten, komt er naar aanleiding van nieuwe informatie een intern onderzoek naar de zaak. Eerder bleek uit politieonderzoek dat Janssen zelfmoord had ge pleegd. Hij zou kogels voor een an tieke revolver hebben gekocht bij Als dit werkelijk zo is dan is er in dit proces relevante informatie achtergehouden de Brabantse wapenhandelaar Jan B.. Die stond erbij toen Janssen zich door zijn hoofd schoot, vertelde hij. Anderen zouden het lichaam heb ben laten verdwijnen. B. werd in hoger beroep vrijgesproken van be trokkenheid bij het wegmaken van Janssens lichaam. Dat Janssen informant was, werpt nieuw licht op de zaak. Hij zou uitgerekend over Jan B. infor matie hebben doorgespeeld aan de politie. Hij zou bovendien hebben gezegd dat hij bang was om te wor den vermoord. B.'s advocaat Brian de Pree vindt het kwalijk dat in het proces niet is gemeld dat Janssen informant was. ,,Als dit werkelijk zo is, dan is er in dit proces relevante informatie voor alle partijen achtergehouden." De zaak Janssen is niet het enige probleem bij de inlichtingendienst van de politie. Recent publiceerden Argos en NRC over vriendjespoli tiek en racistische opmerkingen bij de inlichtingendienst. Tegen twee leidinggevenden loopt een onder zoek wegens plichtsverzuim. Ten minste één van die twee is ook be trokken bij de zaak-Janssen. De leiding van de Landelijke Eenheid wil niet bevestigen dat Janssen informant was. ,,Het TCI werkt afgeschermd vanwege de ge vaarsetting. Dat is de reden dat wij niet ingaan op individuele geval len." P8 Nieuwsmedia 711688 555530 Informant politie lijkt vermoord Een informant van de politie blijkt in 2016 in stukken gesne den en in een rivier gedumpt. Hoewel onderzoek uitwees dat hij zelfmoord had gepleegd en anderen het lichaam lieten ver dwijnen, vrezen bronnen binnen het Team Criminele Inlichtingen dat hij om zijn banden met de politie is geliquideerd. Koen Voskuil Yelle Tieleman —Brian de Pree, advocaat van B. woensdag 27 november 2019 Vandaag en morgen nat herfstweer pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: 10°C Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1