u) Reclamef older nl aanbiedingen in één overzicht. Ga naar Reclamefolder.nl of download de app! 10 ZEELAND BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Bombardement Het is ronduit beschamend wat de leden van de Tweede Kamer doen door te debatteren over de luchtaanval op een bommenfa- briek in Irak en daarvoor excuses te eisen van onze minister-presi dent en de verantwoordelijk mi nister (krant 9 november). Door deze extra aandacht en onze mili tairen in een verkeerd daglicht te plaatsen, is de kans groot dat er door de tegenstanders wraak wordt genomen. Realiseert de Tweede Kamer zich niet dat als de bommenfabriek niet was gebom bardeerd er dan veel meer on schuldige slachtoffers waren ge vallen? In een oorlog gebeuren meestal dingen die veel leed en verdriet veroorzaken, maar als je de vijand wil verslaan, is de prijs meestal erg hoog. Thon Bastiaansen Churchilllaan 220, Terneuzen Maximumsnelheid De snelheidsbeperking is een pa niekreactie van het kabinet, ver oorzaakt door een milieuactivist. Zoals bij het ontpolderen van de Hedwigepolder. Het is totaal nut teloos! Een eenvoudig rekensom metje laat dat zien. Stel je moet 120 kilometer rijden van je huis naar je werk. Bij 120 kilometer per uur duurt de rit 1 uur en de ver vuiling stopt. Die ontstaat omdat het verbrandingsproces in de mo tor de stikstof uit de lucht gedeel telijk omzet in stikstof(di)oxides. Bij 100 kilometer per uur moet je na een uur rijden nog 20 kilome ter verder, dus de automotor ver vuilt 12 minuten langer! Praktisch zal het meer zijn door extra files enzovoort. Bij 100 kilometer per uur produceren auto's dus 12 mi nuten langer stikstofoxide. Meer dan de snelheidsbeperking ople vert. De stikstofvervuiling neemt dus toe! Een simpele som, de po litici in Den Haag hebben kenne lijk de basisschool niet afge maakt. Bij elektrische auto's wordt de stikstofoxide in de elektriciteits- centrale gemaakt, behalve in een kerncentrale J. Ottens Notendijk 49, Terhole Zwarte Piet Het sinterklaasfeest is altijd een vreedzaam feest geweest tot een handjevol getinte medemensen er zich mee ging bemoeien. Door wantrouwen gevoed denken zij namelijk dat wij ieder jaar 'de slaaf bovenhalen. Niemand heeft ooit die link gelegd. Met de roe van de roetveegpiet hebben ze blijkbaar minder moeite. Zou zo maar kunnen dat dat straks ook niet meer mag. Kindermishande ling! Anneke Buijze G. van de Nissestraat 55, Zaamslag Wexit Westkapelle Tot 1997 hadden we het in West kapelle (krant 6 november) prima voor elkaar. De laagste belastin gen van Nederland, een stabiel en verstandig gemeentebestuur, kortom niets aan de hand. Toen kwam de herindeling. Voor Westkapelle onnodig, maar voor Domburg kwam het heel goed uit. Domburg was failliet door de volledig doorgeslagen investerin gen in Hof Domburg. Veere had alles snel opgemaakt, Valkenisse had niets, dus de schulden van Domburg zijn be taald door Mariekerke en West- kapelle. Nu is het tijd voor nieuwe investeringen in de ker nen. Je zou denken dat Marie- kerke en Westkapelle, gezien het verleden, vooraan zouden staan. Maar nee, drie kernen (waarvan twee uit voormalig Domburg) krijgen alles nieuw en Westka- pelle mag het met een potje verf doen. Delicaat wordt het wan neer we de (ex)woonplaatsen van de wethouders daarbij betrekken. Het is tijd om de historische ver gissing van de herindeling terug te draaien via een Wexit. Westka- pelle weer vrij en onafhankelijk. Kees Huiszoon Beatrixstraat 31, Westkapelle Vangrail Wat een lariekoek en wat een ver zinsels. Heeft de SGP/CU in de gemeenteraad van Goes te veel tijd of te veel geld? Als de berm van de Westhavendijk (krant 11 november) een keer extra ge maaid wordt, zijn de witte weg strepen beter te zien. De paaltjes met kapotte reflectoren? Onder houd ze of plaats nieuwe en alles is weer in orde. En een paar goede lantaarnpalen zou geen gek idee zijn. Ongelukken zijn er nog nooit geweest op het rechte stuk. De mensen die nu al niet op de weg durven rijden, moeten thuis blijven, want zij zijn een gevaar op de weg. Besteed de vergader tijd en het gemeentegeld aan on derhoud in plaats van gespreks onderwerpen te verzinnen! Mieke Huibers Westhavendijk 98, Wilhelminadorp Biomassacentrales Met 11,4 miljard euro subsidie worden 628 biomassacentrales gebouwd (krant 30 oktober). De biomassacentrale in Diemen ver brandt in zijn eentje al 18.000 voetbalvelden bos per jaar. On danks filters stoten biomassacen trales 20 procent meer stikstof, CO2 en fijnstof uit dan kolencen trales en twee maal zoveel als gascentrales. Europese weten schappers voorspellen dat dit leidt tot een enorme 'broeikas- bom'. Het RIVM en tien GGD's waaronder Zeeland, slaan alarm over gezondheidsschade, vooral voor kinderen, ouderen en 1,3 miljoen longpatiënten met astma en/of COPD. Ondanks deze met belastinggeld gesubsidieerde ge zondheidsschade voor de burgers werd (evenals door de Zeeuwse Milieufederatie) het klimaatak koord door een meerderheid van onze vertegenwoordigers in de Zeeuwse Staten, gewoon onder tekend. Grote woorden over 'schepping', 'rentmeesterschap' en 'kansen voor een schonere we reld'. Maar in feite blijkt het te gaan om eco-waanzin, die leidt tot gezondheidsschade en een grote toename van uitstoot in plaats van reductie. Dick van Houwelingen D. Koddelaan 12, Zoutelande Kerstmarkt 2019 is het jaar dat de Grote kerk van Goes (krant 16 november) ontsierd wordt voor commercieel gewin door er een kerstmarkt te organiseren. Welk een heilig symbool de kerk ook mag zijn, commerciële doeleinden heiligen de middelen tot werelds gewin. Kerstbomen zullen als heidens attribuut naast stallen geplaatst worden en allerlei dierlijke ge stalten zullen geëxposeerd tot aankopen verleiden. Paradox is toch de gedachte dat de viering, lees verkoop van de geboorte van Jezus plaatsvindt in een ruimte die Jezus later deed ontruimen van kopers en verkopers alsmede goederen en aanwezige dieren. Abko Paauwe s-H. Hendrikskinderenstr. 63, Goes Drankschuur Burgemeester Van der Zwaag ziet het anders: 'Het sleutelen juich ik van harte toe, maar in een van de loodsen was zelfs een professio nele tapkraan aanwezig. Dat is niet onschuldig meer' (krant 20 november). In een garage in Veere zit sinds kort een bakkers winkel, omdat die ontbrak in het winkelbestand van het zozeer op de toerist gerichte stadje. Wat node mist wordt soms creatief opgelost. En de burgemeester loopt er achteraan. En als we dan het woord schuld gebruiken, moet je vaststellen dat de goege meente geen enkele zorg heeft aan de genoemde leeftijdsgroep. Waar zijn de voorzieningen voor onze jongeren nu ook de Hooi zolder naar de toeristen en pensi- onado's gaat? Ga een pilsje drin ken, beste burgervader, en praat met die jongeren. Ton Besselink Kasteelstraat 18, Vlissingen livera dinsdag 26 november 2019 GO Bij Visser print sign in Assen worden nieuwe verkeersborden voor de maximale snelheid 100 ki lometer per uur beplakt. foto vincent jannink/anp (7) Reclamefolders! K mis geen enkele aan bieding Nieuwe folders Toon a e

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42