Mag ik met mijn auto Antwerpen nog wel in? Voormalig defensieminister Hennis: JOL Walcheren Dieselen in het centrum van Antwerpen. Vergeet het maar. Vanaf 1 januari gelden in de binnenstad strengere milieuregels. De oude, vieze dieselauto's, zijn niet meer welkom. Wie zich niet aan de regels houdt, riskeert forse boetes. zeeland 2 Marco Kroon voelt zich erin geluisd door agenten Genderneutrale opvoeding Hoe doe je dat? Kamerbrief geeft geen duidelijkheid beeld van wie wanneer wist van de burgerslachtoffers Blader verder voor de Black Friday actie van DELTA De mededeling is opvallend, om dat zowel Rutte als Koenders zegt geen herinnering te hebben aan dat gesprek. Hennis houdt wel een slag om de arm. Ze heeft Rutte 'vermoedelijk' zelf gesproken. Ze is er wel zeker van dat ze Koenders informeerde. Het is voor het eerst dat Hennis iets van zich laat horen in deze kwestie. Dat doet zij in een brief die haar opvolger Ank Bijleveld gister avond naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. Volgens Hennis heeft zij in die gesprekken feitelijk gemeld dat er een grote explosie was geweest bij een bombarde ment en dat onderzoek moest vaststellen of er burgerdoden wa- ren gevallen. De toon zou 'niet alarmerend' zijn geweest, herin nert Hennis zich. Ook heeft ze geen aantallen genoemd. De lang verwachte Kamerbrief geeft geen duidelijk beeld wie wanneer van de burgerdoden op de hoogte was. Het parlement wilde die informa tie hebben, omdat het tot twee keer toe verkeerd is geïnformeerd door het toenmalige kabinet. Hoewel begin juni 2015 al be kend was dat er waarschijnlijk burgerdoden waren gevallen, werd gesteld dat dat 'voor zover op dit moment bekend' niet het geval was. De Kamer voelt zich belogen. Begin deze maand werd pas toege geven dat bij een bombardement van een bommenfabriek van IS waarschijnlijk zeventig mensen, onder wie onschuldige omwonen den, zijn omgekomen. Uit de brief wordt niet duidelijk waarom de Kamer verkeerd is geïnformeerd. Bijleveld gaf eerder aan dat er een fout is gemaakt. Wel blijkt uit de brief dat nergens alarm is geslagen na berichten dat er wellicht iets was misgegaan.P6 dinsdag 26 november 2019 11°C Nieuwsmedia 711688 555530 Ministers waren wél ingelicht over burgerdoden Irak P20 »P8 Premier Mark Rutte en toenma lig PvdA-minister Bert Koen- ders zijn begin juni 2015 op de hoogte gesteld dat er mogelijk burgerdoden waren gevallen bij een bombardement door een Nederlandse F-16 in Irak. Dat stelt voormalig Defensieminis ter Jeanine Hennis. Hanneke Keultjes Hans van Soest Den Haag r Mobiel1 erbij? Zacht en af en toe kans op een bui. pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1