7 Met steun van de PVV en Forum voor Democratie gaat Ongehoord Nederland voor een plek binnen de publieke omroep. ,,Er wordt nu slechts één werkelijkheid gecreëerd.'' Leden werven INTERVIEW ONGEHOORD NEDERLAND Ervan overtuigd dat de journalis ten van de NOS zich consequent schuldig maken aan 'het creëren van één werkelijkheid' hield schrijver, opiniemaker en oud oorlogsverslaggever Arnold Kars- kens twee jaar lang op zijn website een zwartboek bij. Het werd de voedingsbodem voor Ongehoord Nederland, een nieuwe omroep die een 'noodzakelijk' tegengeluid wil laten horen. ,,Nederland verandert langzaam in een heel nauwe maatschappij waarin problemen als massa migratie niet meer worden benoemd'', zegt Karskens. ,,Wij willen een stem zijn voor mensen die de Nederlandse cultuur hoog hebben zitten en terugverlangen naar de tijd dat je nog alles kon zeggen. Zonder politiek correct te hoeven zijn. De authentieke vrijheidsdrang die in Nederland hoog stond aangeschreven, is heel beperkt geworden. Ik voel me ver plicht daar iets tegen te doen.'' Zo ergert Karskens zich aan berichtgeving van de NOS, Pauw en EenVandaag. ,,Bij een onder werp als IS-bruiden is enorm veel aandacht voor genocideplegers en aanhangers, niet voor de slachtof fers. Dan maak ik me echt boos. Thierry Baudet (Forum voor De mocratie) en Geert Wilders (PVV) plus hun achterban komen nau welijks aan het woord of worden steeds geïnterrumpeerd. Het is funest voor de democratie.'' Kleine cirkel De nieuwe omroep wil ook een stem zijn voor mensen die 'alle gekte over het klimaat moeten aanhoren'. ,,Binnen de NPO is er maar één richting: je moet vóór windenergie zijn. Daar worden geen serieuze vraagtekens bij gezet. De publieke omroep bestaat uit een kleine cirkel van meningen en personen die het nieuws bren gen. Het is hoog tijd voor nieuwe gezichten. Wij worden de eerste Peter R. de Vries-vrije omroep.'' ZENDTIJD Ybeltje Berckmoes kent het gevoel niet te worden gehoord. In 2017 verliet de voormalig politica uit onvrede de 'schijnheilige' VVD. In een omstreden boek, Voorlichting loopt met u mee tot het ravijn; mijn ontluisterende jaren in de VVD-frac- tie, hing ze de vuile was buiten. Net als journalist Joost Niemöller is ze een van de oprichters van de aspirant-omroep. Berckmoes spreekt van een 'blinde vlek' bij de NPO. ,,Veel mensen demonstreren nu, zijn niet tevreden over hoe het gaat in Nederland. Misschien hebben die boeren wel dé oplossing voor het stikstofprobleem. En waarom zou je wetenschappers die een ander geluid laten horen niet vaker aan het woord laten? Dat missen we bij De NOS brengt meningen als feiten en mensen denken dat die leidend zijn de publieke omroep. Daar is maar één werkelijkheid. Dat Donald Trump de presidentsverkiezingen won, zou een verrassing zijn. Niet voor mensen die op internet andere kanalen opzoeken om informatie tot zich te nemen. De NOS brengt meningen als feiten en veel mensen denken dat die meningen leidend zijn. Des te noodzakelijker is het een ander geluid te laten horen op televisie, niet alleen online.'' Karskens: ,,Ongehoorde mensen voelen ook boosheid en zijn kri tisch. Maar ook humor moet ruim aan bod komen. Daarom is ook Haye van der Heyden (schrijver van komische series waaronder Kinderen geen bezwaar en Kees Co, red.) betrokken bij de oprichting. Met satire kun je een boodschap soms beter overbrengen.'' Karskens: ,,Wij begonnen uiter- aard met onderzoeken of er behoefte is aan zo'n omroep. Wij hebben ons licht opgestoken bij de PVV en Forum voor Democratie. Die zijn wel vertegenwoordigd in de Tweede Kamer, maar niet bij de NPO. Het valt mij op dat je bij WNL constant Rob Jetten van D66 ziet zitten. Maar professoren die verstand hebben van klimaat en internationale politiek, hoor je er niet.'' Berckmoes: ,,We zijn niet links of rechts, maar onafhankelijk. Wij willen een tegengeluid laten horen en de eenzijdigheid tegen gaan. Wij lanceren vandaag onze website ongehoordnederland.nl waar mensen die zich ongehoord voelen, een minuut filmtijd krij gen om hun zegje te doen. Ik laat me graag verrassen om iets van anderen te leren.'' Karskens: ,,Ook andere partijen zijn welkom. Ik ken mensen die op de PvdA stemmen en ook een ander geluid willen laten horen, maar dat niet durven. Overigens staat in de statuten dat bij ons niemand meer verdient dan de helft van de balkenendenorm. Dat lijkt me dan meer SP, toch?'' Berckmoes: ,,Talkshows met harde confrontaties, satire en beschouwingen. Stel dat wij veel zendtijd krijgen, dan is een Sinter klaasjournaal ook bij ons mogelijk, mét Zwarte Pieten. Met daarnaast een gesprek over hoe het zo kwam dat wij als Nederland in een kramp schieten als een werkgroep van de VN onze regering een vraag stelt over Zwarte Piet.'' Karskens: ,,Wij zijn niet meteen racisten als we onze gezichten zwart schminken. Je bent ook geen dierenbeul als je leren schoe nen draagt. Wij hoeven ons hele maal nergens voor te schamen.'' maandag 25 november 2019 GO Nieuwe omroep wil tegengeluid laten horen Gudo Tienhooven Hilversum Momenteel schrijft de wet voor dat een nieuwe omroep 50.000 leden moet hebben om toegang te krijgen tot het publieke bestel. Het Commissa riaat voor de Media beoor deelt dan of deze zogeheten aspirant-om roep zich vol doende onder scheidt. Na groen licht kan de omroep de NPO om zendtijd vragen. Na vier jaar moet de nieuwe omroep 150.000 leden hebben om te mogen blijven uitzenden. A Ybeltje Berck- moes en Arnold Karskens: ,,Het is tijd voor nieuwe gezichten.'' FOTO MARCO OKHUIZEN -Arnold Karskens Ongehoord Nederland klinkt als een nogal boze omroep. Wat maakt jullie anders dan rechtse omroepen zoals WNL en PowNed? Waarom zoeken jullie toch geen aansluiting bij een van die twee? Jullie zijn immers ook een rechtse omroep. Maar is een omroep met steun van twee politieke partijen wel onafhankelijk? Je hebt de schijn in elk geval tegen. Wat voor programma's gaan jullie maken?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 7