NYNKEDEJONG Recordaantal mensen brengt stem uit in Hongkong (Ü^kpn kpn. Het netwerk van Nederland 6 maandag 25 november 2019 Column André Hazes en Bridget Maasland weten hoe je pu blicitair het meeste uit je prille relatie kunt halen, maar de VVD doet zeker niet voor hen on der. Het was hét nieuwtje van het VVD-festival dat dit weekend op Papendal gehouden werd: staats secretaris Tamara van Ark heeft verkering. En niet zomaar verke ring, maar met Elbert Dijkgraaf, het oud-Tweede Kamerlid voor de SGP! Maar die verliet toch vorig jaar de Kamer om zijn hu welijk te gaan redden? Ja, dat is dus niet ge lukt en nu is hij met Tamara, en kónden de andere WD- po litici het eenvoudig weg niet meer voor zich houden. Het nieuwtje was té groot Wat een conservatief sprookje! Ta mara en Elbert als de Maria en Tony van de Haagse poli tiek. Héél handig dat juist dit weekend de VVD'ers hun waffel niet konden houden. Donderdag kreeg namelijk die zelfde Tamara van Ark nog onder uit de zak van Kim Putters, direc teur van het Sociaal Cultureel Planbureau. Zijn bureau had uit gebreid onderzoek gedaan naar de resultaten van de participatiewet, en hoewel zij duidelijk en uitge breid concludeerden dat een ver plichte tegenprestatie voor een uitkering mensen niet sneller aan betaald werk helpt, besloot Van Ark toch door te gaan op die heilloze weg. Die tegenpresta- tie was gewoon te vrijblij vend! Het moet verplicht! Dan werkt het wel! uur en was ingehouden woedend. Bij het SCP zullen ze zich wel afvragen waarom ze überhaupt nog iets voor deze staatssecretaris zouden uitzoeken, want ze luistert klaarblijkelijk toch niet naar hun bevindingen. Geen lekkere pr voor Van Ark. En het is al zo'n rottijd voor de VVD, want ze raakten ook al hun geliefde 130 kilometer per uur kwijt. Dan kun je wel een blik semafleider gebruiken. En wat is nou een beter nieuwtje dan een spannende nieuwe liefde tussen twee mensen die je nooit bij elkaar had gedacht omdat de één een SGP'er is, en je die alleen associ eert met liefde voor de Heer? Hoefde Van Ark tenminste even tjes niet over die idiote participa tiewet te praten, of te denken aan de knallende ruzie die ze met Kim Putters heeft. Liefde overwint al les. Wat een sprookje! Tamara en Elbert als de Maria en Tony van de Haagse politiek Bijna 2,9 miljoen mensen gingen naar de stembus, ongeveer twee keer zoveel als bij de vorige dis trictsverkiezingen vier jaar gele den, een opkomst van 71 procent. De uitslag is nog niet bekend gemaakt. ,,De hoge opkomst toont aan dat er een grote mobilisatie is van Hongkongers die in democratie geloven'', zei David Alton, een Britse senator die deel uitmaakt van een internationaal team van verkiezingswaarnemers. De afgelopen maanden waren er gewelddadige confrontaties tussen demonstranten en politie, omdat veel Hongkongers bang zijn voor Chinese inmenging in hun stad. De regering meldde eerder dat de verkiezingen kon den worden afgeblazen als er pro testen of rellen zouden uitbreken. Demonstranten hielden zich in de dagen vóór de verkiezingen opvallend rustig. Bij stemlokalen was veel politie, maar die hoefde niet in te grijpen. De districtsraad beslist over een deel van de overheidsuitgaven in de miljoenenstad, bijvoorbeeld voor recycling en volksgezond heid. 1104 kandidaten deden een gooi naar de 452 zetels. Driekwart van de zetels in de achttien dis trictsraden wordt momenteel nog bezet door regeringsge trouwe pro-China-aanhangers. ,,Als de democraten dicht bij de Bijna 2,9 miljoen mensen gingen naar de stembus 50 procent komen, is dat een reus achtig succes'', aldus professor Willy Lam van de universiteit van Hongkong. Als de pro-democratiebewe ging wint, kan ze ook 117 zetels bemachtigen in het panel van 1200 leden dat de hoogste be stuurder van Hongkong kiest. Dat is nu de omstreden Carrie Lam. ,,De verkiezingen zijn een raad pleging van de zwijgende meer derheid van de Hongkongers over de vraag of ze nog achter de pro testen staan'', aldus Willy Lam. GO ^0 @Nynke Verkerina Kim Putters zat bij Nieuws- Black Friday toi £264,- korting11 In een massale roep om meer democratie bracht een record aantal Hongkongers gisteren zijn stem uit voor de districts verkiezingen. Het bleef opvallend rustig in de stad. Annemieke van Dongen Rotterdam/Hongkong

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6