Weer geslaagde comeback RIA W. Zuppelli is redder van VC Vlissingen 13 Ploeg buigt 2-0-achterstand tegen Groede om in een 2-3-overwinning Vierde klasse A Groede Waar de ploeg voorgaande jaren in de onderste regionen van de vierde klasse bivakkeerde, moet er dit sei zoen terdege rekening worden ge houden met RIA. De ploeg probeert van achteruit te voetballen en be schikt over een gevaarlijke aanval met individueel sterke voetballers. Daartegen bleek Groede niet opge wassen. RIA combineerde gemak kelijker en dwong dankzij een sterke tweede helft de zege af. De onbetwiste uitblinkers Cü- neyt Kursun en Tolunay Sahin wa ren de exponenten in een team, waar de thuisclub moeilijk vat op kon krijgen. Groede-verdediger Ro- win Smekens, die aan de basis stond van de openingstreffer, be kende na afloop dat ze problemen hadden met de beweeglijke aanval lers. ,,De individuele kwaliteiten van deze spelers maakten het ver schil." Toch blijft het een merkwaardig fenomeen dat de ploeg van trainer Arno Verlinde niet alert genoeg aan de wedstrijd begint. Martin Wul- lems had er geen verklaring voor. ,,Ik snap er echt niks van. We den ken ook niet van 'het komt nog wel goed'. Tegen Breskens kwamen we na een 3-0-achterstand nog terug tot 3-2, maar we verloren die wed strijd wel'' stelde de middenvelder van RIA vast. Medespeler Roy Be- kaert kon ook alleen maar gissen. ,,Onze tweede helft is altijd beter. We zijn conditioneel wel sterk.'' Schitterend schot Een sterke beginfase van Groede werd al snel beloond met een doel punt. Smekens verstuurde van ach teruit een lange bal naar de vrij staande Rick Maenhout. De links- poot had een zee van ruimte en schoot Groede naar een 1-0-voor- sprong. Daarna golfde het spel op en neer, in het aantrekkelijke duel met wisselende kansen. Zo was Sa- hin dichtbij een treffer en aan de andere kant ging een kopbal van Bart van den Hemel net over. Groede kwam na twintig minuten door een schitterend schot van Wesley Steijaert op 2-0. Door een ongelukkige handsbal van Groede- speler Bickel Menue in het zestien metergebied kwam RIA terug in de wedstrijd. Sahin benutte beheerst de penalty (2-1). Bij de gelijkmaker strafte Ludovico Cantoro een foutje van Groede-doelman Ricky Ver- kruijsse af, die de bal loste na een hoekschop van Kursun. Op slag van rust verzuimde Sahin na een knappe actie zichzelf te belonen, door van dichtbij naast te schieten. Ik snap er echt niks van. We denken ook niet van 'het komt nog wel goed' In de tweede helft was RIA de be tere ploeg en kreeg het de beste kansen op de volle buit. Het derde Westdorpse doelpunt kwam tot stand na een vloeiende aanval. De aangesneden voorzet van Wullems werd door Sahin snoeihard tegen de touwen gekopt (2-3). Slotoffensief Groede probeerde nog iets te force ren, maar een slotoffensief zat er niet meer in. Wullems zorgde on gewild nog voor de beste kans voor Groede door bijna zijn eigen doel man Mike Danschutter te passeren. De bal ketste tegen de paal. Sahin vierde na afloop de over winning. ,,Ik ben blij, maar ik hoop ook nog eens een hattrick te ma ken.'' RIA komt door de zege op ge lijke hoogte met Groede, op een ge deelde derde plaats De blessuretijd liep al, toen Nicky van Merrienboer de bal vanaf randje '16' vol op de pantoffel nam. De middenvelder leek net als twee weken geleden opnieuw match- Eerste klasse B winner te worden, maar zijn inzet werd stijlvol gepakt door de doel man van de bezoekers. Uit de hoekschop die volgde was het uit de kluts vervolgens wel raak. Zup- pelli reageerde goed en tikte bin nen: 3-2. Na afloop was de van Walcheren overgekomen aanvaller blij en op gelucht. ,,De overstap van de derde naar de eerste klasse is behoorlijk groot. Ik moet nog stappen maken. Dan is dit natuurlijk wel lekker.'' De thuisploeg speelde een ijzer sterke eerste helft en stond bij rust dan ook verdiend op een 2-0-voor- sprong. Het verval na rust was ech ter groot, waardoor Olympia bin nen een kwartier al langszij was ge komen (2-2). Daarna leek het er lange tijd niet op dat Vlissingen als nog de volle buit ging pakken, maar niet voor het eerst slaagde de ploeg er in om in de slotfase de zege over de streep te trekken. De 22-jarige Zuppelli werd in de 93ste minuut toch nog de matchwinnaar. maandag 25 november 2019 VL J Groede 1 RIA W 8. Maenhout 1-0 20. Steijaert 2-0 24. Sahin 2-1 32. Cantoro 2-2 69. Sahin 2-3 Tegenstanders van RIA W. in de vierde klasse A van het zondag voetbal hoeven zich dit seizoen bij een voorsprong niet rijk te re kenen. Dat mochten Sluis, Oost burg en Hontenisse al ervaren. De ploeg uit Westdorpe wist een opgelopen achterstand steeds weg te werken en twee keer zelfs de winst te pakken. In en tegen Groede keek RIA W. giste ren tegen een 2-0-achterstand aan, maar de drie punten gingen uiteindelijk verdiend mee naar Westdorpe: 2-3. Aector Dooms RIA W.-speler Roy Beckaert rukt op in het duel met Groede. Buiten de lijnen zit Andreas Da- lampekis op de rug van Wesley Steijaert. foto peter nicolai Na acht duels staat RIA W. nu op een knappe vierde plaats. De formatie van trainer Arno Ver linde heeft zestien punten, zes minder dan koploper Clinge. -Martin Wullems (RIA W.) VC Vlissingen deed gistermid dag goede zaken. De ploeg van Kevin Hollander gaf op eigen veld een 2-0-voorsprong uit handen, maar Gino Zuppelli be zorgde de Walcherse ploeg in blessuretijd alsnog drie punten. Door de overwinning op Olympia stegen de Vlissingers naar de derde plek op de ranglijst. Daniel Wissel Vlissingen J VC Vlissingen 1 Olympia 13. De Rijke 1-0 28. De Joode (eigen doelpunt) 2-0 50. Belali 2-1 60. Swets 2-2 93. Zuppelli 3-2 Gino Zuppelli (midden) ziet hoe de 2-0 via Olympia-speler De Joode binnen gaat. foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 59