middag Terneuzense Boys Spanjaard helpt Sluis uit de brand Corn Boys countert naar welkome zege II Van Grimberghe is ziek van dure nederlaag Philippine 11 BERGEN OP ZOOM ,,Hier ben ik écht ziek van en dat heb ik niet snel. Drie punten weg gegeven door een hele slechte eerste helft'', zei Carlo van Grimberghe (foto) na het voor Philippine teleurstellend ver lopen duel bij MOC'17 (3-2). ,,Dit zijn gouden punten voor MOC en wij gooien zo drie punten in de prullen bak. Na een eerste helft waarin wij totaal geen energie in de wedstrijd staken, ben ik in de rust écht kwaad geweest.'' De oefenmeester zag na de thee hoe zijn woor den effect leken te hebben, want namens een totaal ander Philippine tekende Joey Wal- hout al snel de aansluitings- treffer aan (2-1). „Daarna moet Joey eigenlijk ook de 2-2 ma ken, maar de doelman van MOC voorkwam dit met een fantastische redding.'' Toch leek het nog wel goed te zullen komen voor de Zeeuwen, om dat de tegenstander na de thee nog geen kans had gehad. Van Grim- berghe zag echter tot zijn ontsteltenis hoe Sebastian de Meijer te kort terugspeelde op doelman Sjef van de Kinderen. De thuisploeg profiteerde en zette de 3-1 op het scorebord. In het laatste halfuur kwam Philippine niet verder dan de 3-2, via invaller Niels von Holst. Door de nederlaag staat de ploeg nu negende. grootste concurrent van koploper Kloetinge, toch was het verschil niet zo groot als de uitslag doet ver moeden. Aanvoerder Sander Over- beeke sprak na afloop dan ook van een frustrerende wedstrijd. ,,We beginnen gewoon goed aan de wedstrijd en krijgen zelf ook kan sen. We scoren niet, terwijl elke kans die wij tegen krijgen een goal is.'' De eerste echte grote kans was ook voor de bezoekers, maar dat le verde dus geen voorsprong op. Daarna was er volgens de verdedi ger eigenlijk nog niet veel aan de hand. ,,Het eerste kwartier doen we goed mee, maar geven we de 1-0 veel te makkelijk weg. We missen een grote kans op 1-1 en in de coun ter krijgen we een makkelijk gege ven penalty tegen.'' Die strafschop werd benut (2-0). ,,We probeerden het daarna nog wel, maar na de 3-0 was de wedstrijd gespeeld.'' Kloetinge Terneuzense Boys wilde er nog een goede tweede helft van maken, maar de aanvoerder moest achteraf concluderen dat dat niet gelukt was. ,,We hebben geen kans meer gehad en nog twee goals makkelijk weg- gegeven. Het is echt ontzettend frustrerend.'' Een teleurstellende middag ook, maar al te lang treuren kan Terneuzense Boys niet. Zater dag staat de derby tegen Kloetinge op het programma. ,,We willen vol gende week laten zien dat we kun nen voetballen en ook de bovenste ploegen partij kunnen bieden.'' Hij weet ook dat een goed resultaat in dit soort wedstrijden bonuspunten zijn. ,,We hebben gezegd dat we deze twee zaterdagen door moeten komen, daarna krijgen we twee te genstanders waartegen we er écht moeten staan.'' Jos van Belzen Sluis In eerste instantie leek het erop dat Ronny Tresonie, van 2009 tot en met 2017 hoofdtrainer van Sluis, zijn rentree zou maken tus sen de palen. Noodgedwongen, als gevolg van de blessures bij Bryan de Waele en de doelman van het tweede elftal. Vrijdagavond ge beurde er echter iets waardoor dat niet meer nodig was. ,,Via Lode- wijk van Keeken kwam een Spaanse jongen, Alberto - ik weet zijn achternaam niet eens - bij ons meetrainen. Een jongen uit Vlissingen, die oorspronkelijk uit de buurt van Madrid komt en daar in de derde divisie is uitgekomen. Hij maakte erg veel indruk tijdens de training en toen ging het ineens snel. Om half elf was hij lid van Sluis en hadden we weer een doelman. Uiteraard heb ik Ronny en Bryan persoonlijk hiervan op de hoogte gebracht'', aldus een enthousiaste trainer Danny Pols. Mede dankzij de Spaanse nieuwkomer speelde Sluis een puike partij tegen Breskens. ,,Ein- delijk een keer loon naar werken. Ik ben waanzinnig blij met de nieuwe doelman en het resultaat van vandaag, maar wil toch ook Stijn Olde Klieverik noemen als uitblinker'', aldus Pols. Lodewijk van Keeken bracht niet alleen een nieuwe doelman aan, hij maakte ook de openings treffer (1-0). Lucas Willems was tweemaal trefzeker en voor Veron Schram kende het weerzien met zijn oude ploeg één klein min puntje: hij bepaalde met een eigen doelpunt de eindstand op 3-1. Lars van Paemel Sluiskil Sluiskil had in de eerste helft het betere van het spel, maar kwam niet tot scoren. Corn Boys, de ploeg van trainer John Moes, speelde heel behoudend. Kenneth van Zeele scoorde tegen het spel- beeld in wel de 0-1. Daarna kreeg Sluiskil dé kans op de gelijkmaker, maar de scrimmage voor het doel van Corn Boys ging er niet in. In het tweede bedrijf was het Sluiskil dat nog wat kansen kreeg maar ook niet benutte. Dat deed de ploeg uit Sas van Gent wel. Bright Osahon rondde een goed uitgevoerde counter af door de 0-2 binnen te schieten. Kenneth van Zeele maakte daarna zijn tweede van de middag en be zorgde Corn Boys zo de zege: 0-3. ,,In de tweede helft hebben we ze gepakt op conditioneel vlak'', zei de trotse trainer Moes. ,,We gaan deze mooie overwinning met z'n allen vieren.'' Dat zag ik Terneuzen wel doen. Of de bal eens even een tikje geven.'' Ingraven Terneuzen-Steen had voor de rust veel weg van een oefening aanval len en verdedigen. De thuisploeg drong Steen terug, creëerde via de flanken openingen en kreeg moge lijkheden. ,,We hebben moeite met ploegen die zich ingraven'', ver klaarde interim-trainer Tom Nieu- welink de magere serie van de voor bije weken. ,,Ik denk dat we met deze ploeg bovenin kunnen mee draaien. Daarom werd het ook echt tijd voor een driepunter. Ik had ge vraagd om het veld breed te hou den, zodat de tegenstander keuzes moest maken. Dan kunnen wij wel Ik wil na een paar vervelende ervaringen liever even geen hoofdtrainer zijn voetballen. Het enige dat ik mijn ploeg kan verwijten is dat we voor de rust verder afstand hadden moe ten nemen. We hadden toch zeker nog een keer of twee, drie moeten scoren.'' Nieuwelink is nog steeds in af wachting van een voorstel voor de benoeming van een opvolger van de opgestapte Daan Eikenhout. ,,Assistent worden, of een stap te rug doen als de nieuwe trainer een assistent mee neemt, het is allemaal mogelijk. Maar ik wil na een paar vervelende ervaringen liever even geen hoofdtrainer zijn.'' maandag 25 november 2019 VL Hij kwam niet rechtstreeks uit Spanje en dus evenmin met de pakjesboot, maar werd wel ge zien als een mooi cadeau in de duistere novembermaand: de Spaanse doelman die gisteren met succes bij Sluis tussen de palen stond in de gewonnen derby tegen Breskens (3-1). Sluiskil en Corn Boys hebben in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal de punten heel hard nodig. Gisteren stonden de twee laagvliegers tegen over elkaar en wonnen de be zoekers. De zege van Corn Boys was vooral te danken aan sterke counters. n spoor koploper - Tom Nieuwelink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 58