Struijk weet het net eindelijk te vinden Voor Duitemeijer is het bij Lebo genieten geblazen Ben Sellam wil niet te ver vooruitkijken Weer frustrerende «J 10 DERDE KLASSE A DERBY Zeeuws-Vlaamse ploeg wint de derby tegen Steen met minimaal verschil (1-0). De enige treffer van de middag is een eigen doelpunt van verdediger Nick Rotthier. maandag 25 november 2019 „Spitsen zijn altijd op m zoek naar doelpunten", .j sprak zijn trainer Harro - Hazelaar (foto) al kort na het gewonnen duel. Voor Struijk kwam de 1-0 als een ge schenk uit de hemel. ,,De 1-0 viel uit de kluts. Ik raakte hem hele maal niet lekker, maar scoorde toch. Er viel een last van mijn schouders'', gaf de 19-jarige voet baller zelf aan. BijOostkapelle/Domburg wilde het voor de goal in compe- titieverband maar niet vlotten voor Struijk. ,,Ik had zoiets van: 'pass de bal maar niet naar mij, want dan kan ik ook niet missen'. Dit is wel een echte verlossing voor me. Op de trainingen en in oefenwedstrijden lukte het wel gewoon.'' Met Bas van der Wel, die de 2-0 verzorgde, en Maarten Hazelaar vormt Struijk het aanvalstrio in Oostkapelle. „Ik begin meestal vanaf links, Bas vanaf rechts en Maarten in de spits. Maar we staan niet vast en t w krijgen de opdracht mee Jj- om veel te rouleren. Ik had mijn draai al wel gevonden en voetballend gezien ging het al prima. Na mijn eerste goal dacht ik direct al dat ik er nog meer zou gaan maken.'' Op de bank had trainer Haze laar tijdens het negende duel van het seizoen hetzelfde gevoel. Door de zege bleef Oostkapelle/Dom burg tweede. Koploper Nieuwen- hoorn heeft drie punten meer. In de 87ste minuut maakte Ju lian Zuurmond met een stiftje de enige goal van de wedstrijd. Duitemeijer: ,,Het geluk was aan onze kant. Vandaag pik je als ploeg twee punten mee, maar dat zijn er dan twee die we terugpakken van de vier die we eerder al verloren heb ben. Maar op het einde van de competitie sta je toch daar waar je hoort te staan.'' Tegen Patrijzen stond derde doelman Dave Verhage bij Lebo onder de lat. ,,Hij plukte er ook een paar ballen uit. De nul houden was het belang rijkste van vandaag. In het veld was iedereen positief naar el kaar toe. Ze pakten meters voor elkaar'', zag Duitemeijer. Derde klasse A J Steen Ba a tui ijk Mia®«9 mÊMm m. duel op Terneuzen-goalie Jeremy Geensen. Beide keepers liepen daarbij een bloedende hoofdwond op, Hamelink hield er vier hechtin gen aan over. Kort daarvoor was Jens Pierssens dicht bij de gelijkma ker, toen hij in het strafschopgebied uithaalde. Zijn inzet werd in een mêlee van spelers geblokt. ,,Dat heb je als je onderin staat'', zei Van Vlierberghe. ,,Hij had ook zo maar tussen de benen van die verdediger kunnen gaan. En wij schoten hem er zelf in'', haalde hij de 1-0 voor de geest. De trainer noemde het beslissende doelpunt een gebrek aan slimheid. ,,We wa ren niet sluw genoeg'', blikte hij te rug op het moment waarin het duel via het been van Nick Rotthier werd beslist. ,,We lieten die vrije trap gewoon nemen, in plaats van eens even voor de bal te gaan staan. Eerste klasse C VL Hij moest er al acht competitie wedstrijden op wachten, maar in de thuiswedstrijd van zijn Oostkapelle/Domburg tegen Hellevoetsluis was het dan ein delijk zover. Aanvaller Pepijn Struijk scoorde de 1-0 en daarna maakte hij nog twee doelpunten. Mede daardoor won zijn ploeg met 4-0. Klaas Verspoor Oostkapelle 'S-HEERNHOEK Lewedorpse Boys boekte in de derde klasse A een overwinning op bezoek bij buurman Patrijzen (0-1). ,,Dat is lekker en het was nodig ook. Maar het was eigenlijk meer een 0-0-wedstrijd'', liet Lebo-trainer Kees Duitemeijer weten. De ex-voetballer van Terneu- zense Boys heeft het enorm naar zijn zin bij de dorpsclub. ,,Het is een leuke vereniging en zo'n derby leeft enorm. We hadden ons met z'n allen goed voorbereid. De eerste helft vond ik dat wij het iets betere veldspel hadden. De tweede helft was echt voor Patrijzen en dan is het wel prettig dat je zo'n wedstrijd wint.'' Zaterdag werd nog maar eens duidelijk dat Zeelandia Middel burg tot nu toe de sterkste ploeg is in de vierde klasse A. De koploper won de topper tegen nummer twee Vlissingen met 3-0. De tactiek om vanaf de eerste minuut gas te geven loonde, want de bezoekers kwamen er niet aan te pas. Robin Hamelink Middelburg Na acht wedstrijden heeft de for matie van Salim Ben Sellam zeven keer gewonnen en speelde het pas één keer gelijk. Inmiddels draait de motor van de Middelburgse ploeg op volle toeren. ,,De mind- set van de ploeg is anders dan tij dens de eerste wedstrijden. We zijn niet blijven hangen in de ge dachte van 'moeten wij nou echt in deze klasse voetballen?''', aldus Ben Sellam. Zeelandia Middelburg is hard op weg om in het eerste jaar op za terdag meteen te promoveren naar de derde klasse, maar zover wil Ben Sellam nog niet vooruit kijken. ,,Wij kijken eigenlijk niet verder dan een week vooruit. Ons doel is om een wedstrijd zo snel mogelijk te beslissen. Ook tegen de sterkere ploegen als SKNWK, MZVC en Vlissingen ging dit goed. Na de winterstop kan ook alles anders zijn, want iedereen weet dan hoe wij spelen.'' Terneuzen blijft ii J Terneuzen 17. Rotthier (eigen doelpunt) 1-0 Peter van Kouteren Terneuzen Met een 1-0-overwinning op Steen bleef Terneuzen in de derde klasse A in het spoor van koploper RBC. Op de zege was niks af te dingen, maar de thuisploeg dankte de winst aan een eigen doelpunt van Steen. In de slotfase werd het tegen een opportunistisch spelend Steen voor Terneuzen zelfs nog billenknijpen. Het laatste fluitsignaal kwam als een bevrijding voor de rood-zwar- ten, die met zes punten uit de laat ste zes duels het ritme van een te gen degradatie spelende ploeg te pakken hadden. ,,Wij dachten: dit is een fase om een punt te kunnen pakken'', zei Steen-trainer Marco van Vlier- berghe. ,,We wilden achterin de boel dicht houden en gokten op momenten die we zouden krijgen. Omdat het zo lang 1-0 bleef, kregen we er in de tweede helft toch een beetje geloof in.'' De gasten drongen in het laatste kwartier fel aan, forceerden in de toegevoegde tijd twee corners en stuurden in die fase van het duel ook doelman Kevin Hamelink mee naar voren. Die botste in een lucht- si-; Jahrdell Constansia (midden) is dicht bij een treffer. Steen doelman Kevin Hamelink komt met de schrik vrij, net als Michiel Standaert en Nick Rotthier (rechts). De laatste maakte het eigen doelpunt waardoor Ter neuzen won. FOTO PETER NICOLAI Sander Overbeeke. BOAZ TIMMERMANS ARCHIEFFOTO Terneuzense Boys slaagde er op bezoek bij nummer twee Nieuw- Lekkerland niet in om voor een verrassing te zorgen. De promo vendus deed in het begin van de wedstrijd prima mee met de hoogvlieger, maar kon een ruime nederlaag toch niet voorkomen. Het werd uiteindelijk 5-0 voor de thuisploeg. Daniel Wissel Nieuw-Lekkerland Na de nederlaag tegen GRC 14 van twee weken geleden, wist trainer 5 Nieuw-Lekkerland 0 Terneuzense Boys 13. Muller 1-0 16. Vrolijk (strafschop) 2-0 24. Muller 3-0 64. Muller 4-0 78. De Vries 5-0 Hubert van den Hemel dat zijn ploeg belangrijke punten had laten liggen. Zeker gezien het moeilijke programma dat stond te wachten. Met Nieuw-Lekkerland ging Ter- neuzense Boys op bezoek bij de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 57