Bas van Houwelingen is trots op bekerstunt DZK Weer zwarte dag HWP 17 Ploeg uit Zuiddorpe boekt een afgetekende overwinning op de nummer twee uit Kapelle. Daardoor vinden de Zeeuws-Vlaamse volleybalsters weer aansluiting met de top in de promotieklasse B. Zuiddorpe De volleybalsters van Stevo waren in de derby tegen nummer twee BOK zaterdag oppermachtig en wonnen met 4-0. Stevo profi teerde ook nog eens van misstap pen van andere topteams en telt daardoor weer helemaal mee in de promotieklasse B. Even leek het erop alsof trainer Guido de Beule een diepe buiging maakte voor zijn selectie, toen hij direct na het laatste punt aansloot bij de hossende menigte en de on verwacht ruime zege vierde. Stevo boekte de tweede maximale over winning van het seizoen en na derde het nog altijd als tweede ge rangschikte BOK tot op twee pun ten. ,,Dit hadden wij echt nodig, want het was voor ons aanhaken of afhaken'', zei libero Daniëlle Hendriks. ,,Ik vond het onze beste wedstrijd van het seizoen.'' Stevo begon sterk en stond in de eerste set binnen drie minuten met 5-0 voor. Die marge bleef in de openingsset tot het twintigste punt behouden. Daarna liep de thuisploeg via 20-14 uit naar winst met 25-16. BOK, dat daarna met een andere opstelling aantrad, klampte in de tweede en derde set lang aan. Na 21-20 in het tweede bedrijf en 14-14 in de derde set ver zekerde Stevo zich door setwinst met achtereenvolgens 25-21 en 25 20 van de wedstrijdzege. Daarna trok de thuisploeg in de vierde set alle registers open. In een kat-en-muisspel waren de ontketende Zeeuws-Vlamingen superieur. BOK, dat geen ant woord had op het service- en aan- Dit hadden wij echt nodig, want het was voor ons aanhaken of afhaken valsgeweld, ging in die laatste set via 9-2 en 18-10 met 25-13 over de knie. Daniëlle Hendriks: ,,Je kon bij vlagen wel zien dat ze heel sterk zijn en normaal heel goed kunnen volleyballen. Ik denk dat ze niet hun beste dag hadden.'' Stevo serveerde scherp en haalde met die opslag de angel uit de Kapelse aanval. ,,Ik ben gaan kijken toen ze tegen Next Volley Dordrecht speelden'', zei Guido de Beule, die een uur later ook de mannen van Stevo naar een 4-0- zege coachte. ,,We moesten op hun nummer vier (Jessica Mondeel) en zes (Isolde Boucherie) serveren. Dat hebben we goed gedaan.'' An- nelien Ypma (Stevo) was met ze ventien punten de absolute top scorer van het duel. Ook Hanna Kerckhaert (twaalf punten) en Marsha Boeije (tien punten) wa ren in aanvallend opzicht een plaag voor de nummer twee. Overklast Ton Begijn stelde vast dat zijn be ste passers geen antwoord op de Zuiddorpse opslag hadden gehad, waardoor de BOK-aanval stokte. Alleen Stephanie van der Eijk (elf punten) maakte meer dan tien punten. ,,Ze hebben ons over klast'', vond de trainer. ,,Ik had er vanaf de tweede set nog wel ver trouwen in, maar die service- drukzei hij. ,,Ze bleven maar gaan'', ver volgde Begijn. ,,Daardoor haperde het bij ons en zakte het vertrou wen binnen de ploeg weg. Wij zijn niet aan ons eigen spel toegeko men. Ik vond ons in de tweede en derde set niet scherp genoeg. Alle ballen die tegen Hands Up (een week eerder) wel lukten, gingen nu fout.'' De trainer zette zich snel over het verlies heen. ,,De op dracht van het bestuur is duidelijk: niet degraderen. Dat zal niet ge beuren.'' Strijdbaar: ,,Als zij naar ons komen, nemen we revanche. Dan pakken we hen in.'' Het laatste woord Wij zijn echt het enige team uit de tweede klasse dat gewonnen heeft APELDOORN De schakers van Het Witte Paard hadden zich de derde ronde van de landelijke schaakcom petitie anders voorgesteld. Het eer ste team verloor in de Meester klasse nipt in Apeldoorn, terwijl het tweede en derde team kopje on der gingen in respectievelijk de tweede en derde klasse. Ook in de tweede ronde, begin november, verloren ze alledrie. Het vlaggenschip kon het niet bolwerken tegen MuConsult Apel- doorn. Vorig jaar werd die ploeg nog verrassend verslagen, maar za terdag zat het er net niet in. Toen de wedstrijd eigenlijk al gespeeld was, wist Helmut Cardon de enige over winning voor de Sassenaren te no teren. Daardoor werd het een 6-4- nederlaag voor HWP. Het tweede team van de Sasse schaakclub ging in de tweede klasse onderuit tegen VAS: 5-3. HWP 3 verloor in de derde klasse met 5,5-2,5 van Sliedrecht. maandag 25 november 2019 PM Stevo-speelster Marsha Boeije met een smash tijdens de overtuigend gewonnen Zeeuwse derby tegen het Kapelse BOK. foto peter nicolai Stevo telt weer mee na zege op BOK in derby Peter van Kouteren - Daniëlle Hendriks De waterpoloërs van DZK boekten zaterdag een stunt zege in het bekertoernooi op het een klasse hoger spe lende BZC Brandenburg uit Bilthoven. De Vlissingse for matie, uitkomend in de tweede klasse bond, won door een laat doelpunt met 8 7. Matchwinnaar Bas van Hou welingen (27) kijkt met veel plezier terug op zijn winnende doelpunt en de fraaie zege. Bas Dingenouts Vlissingen Het was een spannende wed strijd, hè? Nou en of. We begonnen heel goed en namen een ruime voor sprong. Onze keeper en verdedi ging stonden gelijk als een huis. We begonnen zonder enige druk aan de wedstrijd en speelden onbevangen. We hadden ons voorgenomen het Brandenburg zo moeilijk mogelijk te maken en zouden dan wel zien waar het schip strandde. We hebben het voor elkaar gekregen hen uit hun spel te halen en wellicht hebben ze ons ook een beetje onderschat. Vlak voor tijd gaven we onze opgebouwde voor sprong toch nog uit handen. Ik ben er erg trots op dat we na die tegenvaller het toch nog voor el kaar hebben gekregen onze concentratie te behouden en te winnen. Hadden jullie op een overwin ning gerekend? Eigenlijk hadden we het echt niet verwacht. De laatste keer dat we tegen een team uit de eerste klasse hadden gespeeld, speelden we goed, maar verlo ren we vrij ruim. Het goede ge voel namen we mee, maar we hadden niet per se verwacht dat we nu wel even zouden winnen. Het maakt de overwinning na tuurlijk des te mooier. Bas van Houwelingen Bas van Houwelingen. foto YVONNE STAP En nu, ligt de eindzege in het bekertoernooi voor het opra pen? Dat zeker niet. We hebben ons nu voor de kwartfinale geplaatst. Van die acht teams zijn wij het enige team uit de tweede klasse, tussen louter eersteklassers. Toevallig hadden alle eersteklas sers geloot tegen een lager spe lend team. Wij zijn echt het enige team uit de tweede klasse dat gewonnen heeft. We zien wel waar het schip strandt, iets te verliezen hebben we in ieder geval niet. Hoe verloopt de rest van het seizoen tot nu toe? Het gaat echt hartstikke lekker. De laatste competitiewedstrijd hebben we verloren, maar ver der hebben we alleen nog maar gewonnen (zes keer). Die ene nederlaag kwam stiekem best goed uit. Het was nuttig om alle maal even met beide benen op de grond gezet te worden, want winnen werd iets te vanzelfspre kend voor ons. We verzuimden de discipline op te brengen om de hele wedstrijd geconcen treerd te blijven. Een wijze les dus. We staan nu vierde, met nog twee wedstrijden in te halen. In principe doen we dus uitstekend mee in de top van het klassement.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 45