Invaller redt de eer voor Dallinga.com HC Zeeland heeft een topdag in Vlissingen Scheele Stitan voegt de daad bij het woord en wint overtuigend 15 AARDENBURG In de Moer- schanscross in Hulst moest Yunis Stitan (foto) de Belg Sander Vercauteren nog voor laten gaan. In de 34ste editie van de Elderschanscross kon hij ongehinderd zijn eigen race lopen en winnen in 36 mi nuten en 36 seconden over de 10 km. Monica Sanderse boekte weer een zege bij de vrou wen in 41.15. „Ik wil zo snel mogelijk uit het gedrang zijn op dit smalle parkoers", liet Stitan weten en hij voegde de daad bij woord. Sergio Harinck kon verrassend genoeg nog redelijk in de buurt blijven, waar San der Post, Eric Wolfert en Rob bert Meeuwse moeite hadden om in het spoor van de koplo per te blijven. In de tweede van de vijf ron den veranderde er weinig aan kop. In de derde ronde moest Harinck zijn snelle start beko pen en kreeg eerst Sander Post en later Eric Wolfert over zich heen. Na 36 minu ten en 36 seconden had Stitan zijn zege in de tweede wedstrijd van de Zeeuwse Verzeke ringen crosscompetitie binnen, gelijk goed voor de koppositie in de tussenstand. Sanderse kon ondanks de flinke trainingsomvang de kop bij de vrouwen gemakkelijk vasthouden. Even haakte Ester van den Pol aan, maar ze kwam uiteindelijk tekort. Joop van den Oudenhoven Vlissingen Kon Dallinga vorige week zonder Frédéric Caudron en Jean Paul De Bruijn in eigen huis nog uitblin ken, nu kwam de ploeg op bezoek in Boxtel er niet aan te pas. Alleen invaller Marco Janssen won, met 40-23 in 31 beurten van Marc Roofthooft. Hij was meteen de be ste van zijn team op gemiddelde, met 1.290 en als enige winnaar. In alle andere partijen waren de thuisspelers superieur. Peter de Backer verloor in 20 beurten met 21-40 van Dave Christiani, Steven van Acker met 20-40 in 18 van Huub Wilkowski en Berry Dal linga met 25-40 in 23. Voor laatst genoemde was de 1.086 zeker niet slecht, maar zoals hij zelf na afloop zei: „Behalve de tegenstander van Marco speelden ze allemaal een superpartij.'' Voor 's Lands Welvaren werd al snel duidelijk dat er niets te halen was. Marcel Hopmans leek op bord 3 nog aardig mee te doen te- i 's Lands Welvaren had niets in te brengentegen Team Eekhoorn gen Kurt Ceulemans bijn-17, maar toen sprongen de stoplich ten op rood. Ceulemans tekende voor een fraaie serie van 14 en liet er meteen 5 op volgen, 11-36. Op de andere tafel verloor invaller Tom Persijn eervol. Na de pauze werd het een slachtpartij. Francis For- ton en Dirk Weeremans hadden geen schijn van kans. De handballers van HC Zeeland kenden tegen de derde keus van Hercules een flitsende start. On der meer door vier treffers van Ke vin Meulmeester stond er al snel een 5-1-voorsprong op het score bord. Die marge kon de thuisploeg tot aan de rust vasthouden, maar daarna werd het spel van de Zeeu wen steeds slordiger. Hercules kwam langszij, maar de Zeeuwen wonnen uiteindelijk met 22-17. De vrouwenploeg won met veel minder moeite. Tachos 3 bood nauwelijks tegenstand. De ploeg uit Waalwijk kon pas na enkele minuten in de tweede helft zijn eerste doelpunt maken. Voor die goal was het echter al 9-0 in het voordeel van de ploeg van Wally Houtepen. Ondanks het ontbre ken van de langdurig geblesseerde Kimberly Houtepen scoorde de thuisploeg er lustig op los, het geen uiteindelijk resulteerde in een 21-6-overwinning. kans wel zou komen." Het parkoers bleek selectief ge noeg te zijn, want in de tweede ronde reed Minnaard al aan de lei ding. ,,Na een serieuze achtervol ging kwam ik bij Thijmen van de Vrede, de koploper. Ik stak hem voorbij en toen ik even later ach terom keek, zag ik dat ik plots alleen aan de leiding reed." Van de Vrede hield in eerste in stantie Minnaard in het vizier. De voorsprong van de ex-prof bedroeg slechts vijftien seconden, maar toen Van de Vrede halverwege de wedstrijd lek reed, was de wed strijd beslist. Minnaard zag zijn voorsprong enkel groeien en kwam met ruime marge als eerste over de streep. Bij de vrouwen won Zoë Mulder. Hoogst haalbare De Belg Joey de Decker kon bij de mannen niet anders dan genoegen nemen met de tweede plaats op ruim twee minuten achterstand. ,,Desondanks ben ik zeer tevreden over mijn wedstrijd", liet hij niet misverstaan. ,,Ik mikte op een derde plek in de wetenschap dat Minnaard en Van de Vrede aan de start stonden. Toen Van de Vrede wegviel door pech, was deze tweede plaats het hoogst haalbare. Op Minnaard staat simpelweg geen maat." Voorlopig zijn ze nog niet van hem af, want Minnaard heeft de smaak te pakken. ,,De wedstrijden zijn vaak dicht bij huis en het is voor mij een terugkeer naar de ba sis. Hoewel ik uiteindelijk de over stap naar de weg heb gemaakt, ben ik met mountainbiken begonnen en dat doe ik nog steeds graag. Ik hoop daarom dat de huidige Zeeuwse profrenners ook binnen kort eens komen meedoen", nodigt hij voormalige collega's uit voor een reünie. weinig van het landschap kon zien'', zei hij. Een flinke blaar onder zijn voet mocht de pret niet druk ken. ,,Ik zie wel hoe het loopt'', zei Ca- rolien van de Kreeke voor de start. Ze kon zich onderweg lekker ver schuilen in een cordon van twintig mannen. ,,Dat liep lekker ontspan nen'', liet ze na afloop weten. Na één uur, 31 minuten en 30 seconden was ze iets langzamer dan bij haar tweede plaats van vorig jaar. Nel- leke Baldé is weer hersteld van haar kuitblessure. In Nisse eindigde ze meteen als tweede vrouw. maandag 25 november 2019 PM De twee Zeeuwse ploegen in de eerste divisie driebanden kenden geen goed weekeinde. Van de acht wedstrijden werd er maar één gewonnen. Dal- linga.com ging met 6-2 onder uit bij 't Ivoor, 's Lands Welva ren AVH/VVS verloor met 0-8 van Team Eekhoorn. In de Vlissingse sporthal Bas- kensburg hielden beide teams van HC Zeeland de punten in eigen huis. De mannen wonnen in de hoofdklasse met 22-17 van Hercules 3, de vrouwen hadden in de tweede klasse geen kind aan Tachos 3: 21-6. Ron de Waal Vlissingen A Jorim Scheele komt als eerste bin nen tijdens de Zakloop. foto SJAAK SINKE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43