II Bij Zeelandia Middelburg kijken ze maar één week vooruit 13 Aanvaller bezorgt zijn ploeg in de slotfase alsnog de overwinning: 3-2 Eerste klasse B De blessuretijd liep al, toen Nicky van Merrienboer de bal vanaf randje '16' vol op de pantoffel nam. De middenvelder leek net als twee weken geleden opnieuw match winner te worden, maar zijn inzet werd stijlvol gepakt door de doel man van de bezoekers. Uit de hoek schop die volgde was het uit de kluts vervolgens wel raak. Zuppelli reageerde goed en tikte binnen: 3-2. Na afloop was de van Walcheren overgekomen aanvaller blij en op gelucht. ,,De overstap van de derde naar de eerste klasse is behoorlijk groot. Ik moet nog stappen maken. Dan is dit natuurlijk wel lekker.'' Saai is het dit seizoen niet vaak aan de Irislaan en dat was gisteren ook zeker niet het geval. De thuis ploeg speelde een ijzersterke eerste helft en stond bij rust dan ook ver diend op een 2-0-voorsprong. Hol lander zag in de eerste 45 minuten een Vlissingen zoals hij dat graag ziet. ,,Dit was onze beste helft van het seizoen.'' De doelpuntenmaker had in het veld precies hetzelfde ge voel. „Eigenlijk alles ging goed. In balbezit, maar ook het druk zetten en omschakelen na balverlies.'' Zuppelli was door zijn trainer aan de rechterkant geposteerd en om hem in zijn kracht te laten komen had hij de vrijheid om naar binnen te trekken. Dat plan pakte in de eer- ste helft goed uit, concludeerde Hollander. ,,Daardoor kregen we steeds een man meer op het mid denveld.'' Dat leverde niet alleen kansen, maar ook doelpunten op. Na dertien minuten spelen ver overde Thomas de Rijke bij het druk zetten de bal, zijn inzet le verde in eerste instantie geen tref fer op, maar uit de daaropvolgende hoekschop was het wel raak voor de buitenspeler (1-0). Misverstand Een kwartier later werd een voorzet van opnieuw De Rijke door een verdediger van Olympia gepromo veerd tot doelpunt. De goal werd aan Zuppelli gegeven, maar die hielp dat misverstand na de wed- strij d uit de wereld. ,,Ik was zelf ook verbaasd toen ik het hoorde, maar de verdediger tikte hem binnen voordat ik dat kon doen.'' Er leek geen vuiltje aan de lucht, maar een groter contrast tussen de eerste en tweede helft was nauwe lijks mogelijk. De bezoekers gingen hoger druk zetten, waardoor Vlis- singen moeilijker aan voetballen toekwam. Binnen het kwartier was de opgebouwde voorsprong ver dwenen. Behalve dat de oefenmees- ter geschrokken was van het ver schil tussen het eerste en tweede bedrijf, probeerde hij er ook iets uit mee te nemen voor de komende weken. ,,We kunnen verder met het niveau van de eerste helft, maar moeten ook kijken waar we winst kunnen boeken. Hoe kunnen we toch tot voetballen komen, als de tegenstander hoog druk zet?'' In de tweede helft leek het er lange tijd Ik denk dat ik dit niveau aankan, maar dat zeg ik niet graag over mezelf niet op dat Vlissingen alsnog de volle buit ging pakken, maar niet voor het eerst slaagde de ploeg er in om in de slotfase de zege over de streep te trekken. Dat stemde Hol lander tevreden. ,,Dat is geen geluk meer. We trainen hard, op de bank zeiden we nog tegen elkaar dat we vanaf de tachtigste minuut het ver schil moesten maken.'' De 22-jarige Zuppelli is bezig aan zijn eerste seizoen bij de club aan de Irislaan en de bescheiden aan valler wil nog niet te hoog van de toren blazen. ,,Het bevalt goed, maar ik moet en kan nog veel le ren.'' Na een prima start bij zijn nieuwe club kreeg hij last van een blessure, inmiddels is Zuppelli drie weken fit. Met zijn treffer is hij op de weg terug, maar de aanvaller is er nog niet, vindt hij zelf. ,,Ik denk dat ik dit niveau aankan, maar dat zeg ik niet graag over mezelf. Ik moet het nog maar bewijzen.'' Na acht wedstrijden heeft de for matie van Salim Ben Sellam zeven keer gewonnen en speelde het pas één keer gelijk. In het begin ging het moeizaam, maar inmiddels Vierde klasse A draait de motor van de Middel burgse ploeg op volle toeren. ,,De mindset van de ploeg is anders dan tijdens de eerste wedstrijden. We zijn niet blijven hangen in de gedachte van 'moeten wij nou echt in deze klasse voetballen?''', zei de trainer. Zeelandia Middelburg is hard op weg om in het eerste jaar op zater dag meteen te promoveren naar de derde klasse, maar zover wil Ben Sellam nog niet vooruitkijken. ,,Wij kijken eigenlijk niet verder dan een week vooruit. Ons doel is om een wedstrijd zo snel mogelijk te beslissen. Ook tegen de sterkere ploegen als SKNWK, MZVC en Vlissingen ging dit goed. Na de winterstop kan ook alles anders zijn, want iedereen weet dan hoe wij spelen'', besloot de oefen- meester van Zeelandia Middel burg zijn verhaal. Ruben van Winkelhof scoorde zaterdag twee keer, de derde tref fer kwam op naam van Jorn Soet- hout. Zeelandia heeft één punt voorsprong op SKNWK maar speelde één wedstrijd minder. maandag 25 november 2019 Zuppelli laat Vlissingen lachen VC Vlissingen deed gistermid dag goede zaken. De ploeg van Kevin Hollander gaf op eigen veld een 2-0-voorsprong uit handen, maar Gino Zuppelli be zorgde de Walcherse ploeg in blessuretijd alsnog drie punten. Door de overwinning op Olympia stegen de Vlissingers naar de derde plek op de ranglijst. J VC Vlissingen J Olympia 13. De Rijke 1-0 28. De Joode (eigen doelpunt) 2-0 50. Belali 60. Swets 93. Zuppelli Daniel Wissel Vlissingen Gino Zuppelli (midden) ziet hoe de 2-0 via Olympia-speler De Joode binnen gaat. In blessu retijd zou Zuppelli wel de win nende 3-2 maken. foto ruben oreel I Na de overwinning op Olympia heeft VC Vlissingen na 9 duels nu 16 punten. De achterstand op TOGB bedraagt 4 punten. Zon dag treft Vlissingen de koploper. -Gino Zuppelli (22) Zaterdag werd nog maar eens duidelijk dat Zeelandia Middel burg tot nu toe de sterkste ploeg is in de vierde klasse A. De koploper won de topper tegen nummer twee VC Vlissin- gen met 3-0. De tactiek om vanaf de eerste minuut vol gas te geven loonde, want de bezoe kers kwamen er niet aan te pas. Robin Hamelink Middelburg J Zeelandia Middelburg J VC Vlissingen 30. Van Winkelhof 1-0 55. Van Winkelhof 2-0 65. Soethout 3-0 Ruben van Winkelhof schiet vallend de 2-0 binnen, tijdens de derby tussen Zeelandia Middelburg en VC Vlissingen. foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41