Struijk weet het net eindelijk te vinden Duitemeijer geniet in zijn eerste maanden bij Lebo Met een man meer dwingt WHS weinig af - Makkelijke 'fPi 10 DERDE KLASSE A TOPPER De thuisploeg speelt na een rode kaart voor Reinier Goedemondt een uur met een man minder. Toch weet Luctor Heinkenszand niet te profiteren en eindigt het duel in 0-0. 11 u n maandag 25 november 2019 „Spitsen zijn altijd op m zoek naar doelpunten", .j sprak zijn trainer Harro - Hazelaar (foto) al kort na het gewonnen duel. Voor Struijk kwam de 1-0 als een ge schenk uit de hemel. ,,De 1-0 viel uit de kluts. Ik raakte hem hele maal niet lekker, maar scoorde toch. Er viel een last van mijn schouders'', gaf de 19-jarige voet baller zelf aan. BijOostkapelle/Domburg wilde het voor de goal in compe- titieverband maar niet vlotten voor Struijk. ,,Ik had zoiets van: 'pass de bal maar niet naar mij, want dan kan ik ook niet missen'. Dit is wel een echte verlossing voor me. Op de trainingen en in oefenwedstrijden lukte het wel gewoon.'' Met Bas van der Wel, die de 2-0 verzorgde, en Maarten Hazelaar vormt Struijk het aanvalstrio in Oostkapelle. „Ik begin meestal vanaf links, Bas vanaf rechts en Maarten in de spits. Maar we staan niet vast en t w krijgen de opdracht mee Jj- om veel te rouleren. Ik had mijn draai al wel gevonden en voetballend gezien ging het al prima. Na mijn eerste goal dacht ik direct al dat ik er nog meer zou gaan maken.'' Op de bank had trainer Haze laar tijdens het negende duel van het seizoen hetzelfde gevoel. Door de zege bleef Oostkapelle/Dom burg tweede. Koploper Nieuwen- hoorn heeft drie punten meer. In de 87ste minuut maakte Ju lian Zuurmond met een stiftje de enige goal van de wedstrijd. Duitemeijer: ,,Het geluk was aan onze kant. Vandaag pik je als ploeg twee punten mee, maar dat zijn er dan twee die we terugpakken van de vier die we eerder al verloren heb ben. Maar op het einde van de competitie sta je toch daar waar je hoort te staan.'' Tegen Patrijzen stond derde doelman Dave Verhage bij Lebo onder de lat. ,,Hij plukte er ook een paar ballen uit. De nul houden was het belang rijkste van vandaag. In het veld was iedereen positief naar el kaar toe. Ze pakten meters voor elkaar'', zag Duitemeijer. Zij hebben de kwaliteiten om er optimaal gebruik van te maken.'' De 1-2 van topschutter Mike de Nijs, vlak voor rust, was volgens de doelman het kantelpunt. ,,Een paar minuten daarvoor hadden zij rood gekregen. Nu gingen niet zij maar wij met een rotgevoel naar de kleedkamer.'' De numerieke meerderheid maakte weinig verschil. ,,We creë ren voorin te weinig. Dat is al we ken zo. We zitten in een vorm- dip.'' In de laatste vijf duels pakten de groen-witten slechts één punt. De Witte is echter niet in paniek. ,,We hebben de kwaliteiten om ons hieruit te voetballen. We kun nen van elke ploeg winnen, als ie dereen bij ons top is.'' Kapelle Na het binnenhalen van de perio- detitel met winst tegen Goes (2-0) en de bekerstunt tegen tweedeklas ser Yerseke (4-2) slaagde Kapelle za terdag ook voor het derde examen op rij. De verrassende koploper in de derde klasse A speelde mis schien wel haar slechtste wedstrijd van het seizoen en zag na een uur ook nog haar beste speler met rood weggestuurd worden. Toch hield de 'knokploeg' van Olaf Filius stand tegen titelfavoriet Luctor Hein- kenszand (0-0). Waar het publiek vanaf de eerste minuut op vuurwerk hoopte, bleef dat in de eerste helft beperkt tot één schamel vuurpijltje vanuit het pu bliek. Het bleek letterlijk en figuur lijk het hoogtepunt van een verder teleurstellende eerste helft. ,,Dit was denk ik onze slechtste wed strijd van het seizoen. Wij willen graag mooi en verzorgd voetbal spelen, maar dat kwam er vandaag geen moment uit. Daarbij werkt zo'n slikkerige grasmat ook niet echt mee'', knikte de Kapelse oe- fenmeester met een bedenkelijke Misschien is het wel een geluk bij een ongeluk dat Reinier nu een vrije zaterdag heeft Derde klasse A Tweede gele kaart Dat bleek inderdaad toen de wed strijd na een uur spelen eindelijk uit het slot schoot. Reinier Goede- mondt, dit seizoen vaak beslissend voor Kapelle, liep tegen zijn tweede gele kaart aan en mocht vertrekken. ,,Nu wordt het overleven'', klonk het direct uit de mond van Filius. Een hectische slotfase en een 'groene storm' voor het doel van Kapelle-goalie Justin Meulpolder volgden. Met af en toe wat hulp van zijn medespelers - die bijeen scrimmage tot twee keer toe de bal met hun lichaam van de doellijn wegwerkten - hield Meulpolder zijn doel knap schoon. In de slotminuut leek het alsnog bingo voor Luctor Heinkenszand. Via de onderkant van de lat caram boleerde de bal uit het doel, waar door de scheidsrechter onmogelijk kon zien dat de bal wel degelijk over de lijn was geweest. Diep in blessu retijd leek de thuisploeg zowaar de volle winst nog te stelen na een slippertje van de Kapelse Luctor- S ST'Avi Vorige week was Ronaldo Meij er in de bekerwedstrijd tegen Tholense Boys al goed voor twee treffers en ook zaterdagmiddag wist de mid denvelder al snel het net te vinden. Binnen vijf minuten zorgde de van Arnemuiden overgekomen spel maker voor de 1-0. Dat was volgens de doelpuntenmaker precies wat I I PM Hij moest er al acht competitie wedstrijden op wachten, maar in de thuiswedstrijd van zijn Oostkapelle/Domburg tegen Hellevoetsluis was het dan ein delijk zover. Aanvaller Pepijn Struijk scoorde de 1-0 en daarna maakte hij nog twee doelpunten. Mede daardoor won zijn ploeg met 4-0. Klaas Verspoor Oostkapelle 'S-HEERNHOEK Lewedorpse Boys boekte in de derde klasse A een overwinning op bezoek bij buurman Patrijzen (0-1). ,,Dat is lekker en het was nodig ook. Maar het was eigenlijk meer een 0-0-wedstrijd'', liet Lebo-trainer Kees Duitemeijer weten. De ex-voetballer van Terneu- zense Boys heeft het enorm naar zijn zin bij de dorpsclub. ,,Het is een leuke vereniging en zo'n derby leeft enorm. We hadden ons met z'n allen goed voorbereid. De eerste helft vond ik dat wij het iets betere veldspel hadden. De tweede helft was echt voor Patrijzen en dan is het wel prettig dat je zo'n wedstrijd wint.'' Bijna een uur met een man meer spelen en toch met een 1-4-nederlaag de kleedkamer opzoeken. Het overkwam WHS zaterdag in het duel met lijst aanvoerder Halsteren. WHS- aanvoerder Armando de Witte noemde de vier Halsterse goals na afloop identiek. ,,Tel- kens begint het met slordig balverlies van ons.'' Ben van den Aarssen Sint-Annaland De titelkandidaat was dodelijk in de omschakeling, net als eerder bij Tholense Boys. ,,Tegen andere ploegen kom je misschien nog weg met dat soort slordigheden. Kapelle houdt me Menno Kole - Olaf Filius, trainer Kapelle J Kapelle I Luctor Heinkenszand blik naar het hoofdveld. De bezoekers, onder leiding van Giovanni Siereveld, kregen wel een aantal mogelijkheden, maar ook de groenhemden wisten allerminst te overtuigen. ,,Als het bij ons voetbal lend niet gaat, dan komen er andere krachten naar boven. Dat heb je vandaag wel gezien'', vatte Filius de wedstrijd treffend samen. Luctor Heinkenszand-speler Rick Schuitert kan de bal net niet binnentikken, waardoor doelman Justin Meulpolder (rechts) van Kapelle opgelucht adem kan halen. De topper in de derde klasse eindigde in 0-0. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Ronaldo Meijer opende zaterdag de score. Het was zijn eerste competitietreffer voor Kloetinge. foto johan van der heijden Kloetinge heeft zich uitstekend hersteld van de eerste neder laag in de competitie. Op eigen veld kwam de ploeg van Marcel Lourens al vroeg op voorsprong en had het uiteindelijk geen kind aan Almkerk. Door de 5-1-over- winning blijft de ploeg koploper in de eerste klasse. Daniel Wissel Kloetinge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38