O) CD O 9 Derdedivisionist maakt in Harkema 2-0-achterstand goed: 2-3 Chris Bil Harkema Naar adem happend lag hij zaterdag op het veld voor de dug-out van Goes. Steve Schalkwijk kreeg er even niets meer uit, net na zijn wissel tegen het einde van de wedstrijd tegen Harke- mase Boys. Vreemd was dat niet, want Schalk wijk kende een bewogen middag. Hij maakte zowel een afgekeurde als toege kende goal, kreeg een gele prent voor praten, werkte negentig minuten lang keihard en werd zeker zes keer afge- vlagd. Bij de verrassende stand van 2-3 was de pijp simpelweg leeg. Hij zag ver volgens vanaf de kant dat Goes in Fries land een knappe zege uit het vuur sleepte. Daar ging al een lange dag aan vooraf. Schalkwijks teamgenoten stapten za terdagochtend om acht uur in de bus voor de verre reis naar het noorden. De trefzekere aanvaller zelf - hij maakte zaterdag zijn negende - was zelfs vrij dag al vertrokken. In de auto met zijn ouders, ze brachten de nacht door in een hotel. ,,Ik kan niet tegen die lange reizen, dan begin ik zo suf aan een wedstrijd'', verklaarde de goalgetter na afloop, een bekertje ranja in de hand. ,,Ik word hartstikke reisziek anders, zo'n busreis moet niet langer dan twee uur duren. Ik wil er alles voor geven en was nu uitge rust. Dat werpt dus zijn vruchten af.'' Hoe anders was de beginfase in Har- kema. Wie de Bevelanders die eerste tien minuten gadesloeg, gaf geen cent voor hun kansen. Harkemase Boys do mineerde op de eigen grasmat en stond Ik wilde niet voor Jan Lul vier uur de bus in en bij rust met 3-0 achter staan al op voorsprong toen Goes nog amper op vijandelijke helft was geweest. Interim-trainer Daan Eikenhout, die zijn Goes toch al verdedigend de wei instuurde, greep in en zette er een extra verdediger bij. ,,Ik wilde niet voor Jan Lul vier uur de bus in en bij rust met 3-0 achter staan, waar het dus al snel naar uitzag. Na de 1-0 gingen we beter spelen maar bleven zij bij elke tegen aanval gevaarlijk. Met een derde cen trale man werd het stabieler en gedis- ciplineerder.'' Het lange restant gaf een compleet ander beeld. Goes richtte zich op, vocht als een collectief en had de 'harkieten' bij de strot. Oók na de 2-0, net nadat de gelijkmaker van Schalkwijk werd afge- vlagd. Het leverde hem een 'praatkaart' op. ,,Geen buitenspel, dat zag je aan mijn reactie. Dit was onrecht. Iedereen maakt fouten maar dit was een schande'', zou Schalkwijk later zeggen. In de kruising Goes gaf echter niet op en de aanslui tingstreffer viel nog voor rust. Nu telde het doelpunt van Schalkwijk wel. Re- mon de Vlieger zette Goes in het tweede bedrijf al snel op gelijke hoogte, Daniel Wissel bezorgde zijn ploeg met een heerlijke trap in de kruising voor de tweede week op rij de zege. Waar Goes vaak in het laatste kwar tier de doelpunten tegen krijgt, hield het nu dus stand. De ploeg nestelde zich in de middenmoot, het was de rood-witten (zaterdag in het blauw spelend) bovendien nog niet gelukt twee keer op rij te winnen dit seizoen. Schalkwijk: ,,We voelden aan alles van daag dat het erin zat. We stonden ook gewoon veel te laag.'' Ondanks de op voorhand loodzware opgave was Goes naar Harkema gereisd voor een resultaat, verklapte Eikenhout na afloop. ,,Als je drie punten pakt, zijn dit leuke uitjes.'' De goedgemutste trai ner gaf zijn ploeg direct een vrije dag. Vanavond wordt er niet getraind. ,,Een beloning'', sprak Eikenhout. ,,Ik weet niet wat ze nog moeten doen om me meer trots te maken.'' Drie punten in de tas, een goal op zak. De lachende Steve Schalkwijk had alle reden tot feest met zijn teamgenoten. In de bus, dat wel. ,,Ik stap zo denk ik wel in, maar kom waarschijnlijk groen en geel thuis. Maar ik kan nu eigenlijk niet anders'', besloot hij. Karelse maandag 25 november 2019 Goes laat veerkracht en klasse zien in Friesland De doelpuntenmakers van Goes in Harkema vieren de 2-3 met Tim de Winter (rechts). Remon de Vlieger (links) maakte de 2-2, Daniel Wissel (midden) schoot de winnende binnen, Steve Schalkwijk (tweede van rechts) tekende voor de 2-1. foto pieter van der woude/orange pictures In de verste uitwedstrijd van het sei zoen kwam Goes zaterdag terug uit geslagen positie. De ploeg van inte rim-trainer Daan Eikenhout boekte een even verdiende als verrassende zege op hoogvlieger Harkemase Boys: 2-3. -Daan Eikenhout 4. Beimers 32. Bouius 34. Schalkwijk 51De Vlieger 70. Wissel Opstellingen Jansema Meulmeester Huizing 82. Veldman Klap Bank Achuna Postma Gonzalez 46. Oldenburger Bouius Bruintjes Stelpstra Manuhuwa Dekker Hollemans De Vlieger 90+2. Nguyen Renken De Winter De Kroo 46. Tawfik Schalkwijk 84. Hage Scheidsrechter: J. Rozendal (Zwaagwesteinde) Toeschouwers: 525 Een dag voor zijn 27ste ver jaardag was Tom Boere (foto) zaterdag belangrijk voor KFC Uerdingen. Dankzij twee goals van Boere werd het uitduel in de Derde Liga bij Würzburger Kickers met 1-2 gewonnen. De spits uit Terneu- zen scoorde in de 26ste (0-1) en 76ste minuut (0-2). John Karelse staat ook vol gend seizoen voor de groep bij Achilles Veen. De uit Wemel- dinge afkom stige oefen- meester heeft zijn contract bij de zaterdag hoofdklasser met één jaar verlengd. Ka relse is bezig aan zijn eerste seizoen bij de Brabanders. Achilles Veen staat elfde in de hoofdklasse A. Zaterdag werd er met 2-1 verlo ren van SC Fe- yenoord. PPSPI o a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37