voor even afgewend bij PSV 2-1 'Iedereen kan zien dat dit rood is' 3 «"J -.>■ Par.-7;., dekkers. De backs Geertruida en Mala- cia mochten zich meer op aanvallen richten, maar alleen als ze defensief de zaakjes op orde hadden. ,,Omdat FC Groningen met twee spitsen speelde, kwam Leroy daar terecht. Het stond wel goed, denk ik'', zei Vermeer. Feyenoord heeft overwinningen no dig om weer omhoog te schieten op de ranglijst. Maar uiteraard moet de ploeg ook vertrouwen opdoen. Vermeer: ,,FC Groningen uit is altijd lastig. En natuur lijk moeten wij wedstrijden gaan win nen. Aan de andere kant: we hebben ze ven punten uit drie wedstrijden. Er zit verbetering in. En dit Feyenoord moet ook leren: als je niet wint, dan moet je ook niet verliezen.'' Als Feyenoord iets scherper was ge weest, had het zelfs de volle buit nog kunnen meenemen. Berghuis kopte in de extra tijd tegen keeper Sergio Padt. Hij lag om die reden uitgeteld op het gras na het laatste fluitsignaal van Je roen Manschot. Die kreeg na afloop de volle laag van de Rotterdammers omdat hij Mike Ter Wierik niet uit het veld had gestuurd nadat hij de doorgebroken Luis Sinisterra vasthield. Dat Dick Advocaat geen toverstaf heeft waarmee hij Feyenoord in snel treinvaart terug naar de top vijf van de eredivisie brengt, was al duidelijk. En dat J0rgensen maar blijft sukkelen met zijn fitheid, is in de jacht op goals ook al geen voordeel. ,,Het was nog niet goed genoeg'', zei aanvoerder Steven Berg huis. Dat hijhet woordje 'nog' ge bruikte, is het echte verschil met de voorgaande weken. DICK ADVOCAAT In een poging in crisissfeer het tij te keren heeft trainer Mark van Bommel een reeks veranderingen doorgevoerd die diep in alle linies van het elftal ingrijpen. Basisspe lers zijn geslachtofferd, wisselspe lers gepromoveerd. Op doel staat een nieuwe keeper, de aanvoer dersband zit vanaf nu om een an dere arm, en de twee beste spelers zijn weer terug na blessureleed. Het leidde tot een wedstrijd die typerend is voor een ploeg die in feite is gereset en opnieuw begint. In de eerste helft tegen Heerenveen spatten de drive en de energie er van af. 45 minuten lang liet PSV eindelijk weer eens zien wat het kin zijn: Een elftal dat 80 procent van alle eredivisieduels moet win nen op basis van een surplus aan kwaliteit en scorend vermogen. Maar toen kwam de tweede helft. Met een verval zó groot dat ieder een besefte dat - om de beeldspraak door te trekken - één zwaluw nog bepaald geen zomer maakt. Het voor rust timide, angstige Heeren veen durfde na rust eindelijk iets te ondernemen en ging nog bijna met een gelijkspel naar huis. De Friezen Je zag in die tweede helft terug dat je zes keer op een rij niet hebt gewonnen verdedigden veel agressiever voor uit, maakten 2-1, en prompt vond PSV geen oplossingen meer om on der de druk uit te spelen. Alles wat er voor rust wél was (balvastheid voorin, tweede ballen winnen, baas zijn op het middenveld) bleek na de pauze verdwenen. ,,Je zag in die tweede helft terug dat je zes keer op een rij niet hebt gewonnen,'' zei Van Bommel er over. ,,Als speler heb ik deze fase ook vaak genoeg meegemaakt. Je moet ergens doorheen. En dat be gint met weer een keer winnen. Liefst ook meteen met goed spel, maar als dat gaandeweg niet meer lukt moet je in elk geval zorgen dat je de drie punten binnen houdt.'' Zelf hielp Van Bommel nog op zichtig mee om die opzet te laten slagen. Hij pakte als trainer bewust een gele kaart voor protesteren, om zo even het tempo in de wedstrijd te breken. Door de zwakke tweede helft werd het ook voor Donyell Malen en Steven Bergwijn een rentree met een dubbel gevoel. De topsco rer van PSV en de belangrijkste aangever voelden zelf ook hoe het elftal aanvankelijk profiteerde van hun terugkeer. ,,We hadden weer dreiging en diepte in ons spel,'' vond Malen. ,,Je probeert zo te spelen dat anderen zich aan jou kunnen optrekken,'' zei Bergwijn, die op een fraaie ma nier twee keer scoorde. ,,De mooi ste? Dan toch de 2-0, ik probeerde 'm echt bewust in de verre hoek te krullen.'' maandag 25 november 2019 GO E^sS^ij Kenneth Vermeer: ,,FC Gro ningen uit is altijd lastig. En na tuurlijk moeten wij wedstrijden gaan winnen. Aan de andere kant: we hebben zeven punten uit drie wedstrijden. Er zit ver betering in. En dit Feyenoord moet ook leren: als je niet wint, dan moet je ook niet verliezen." Jens Toornstra beleeft een onge lukkig moment als hij een overtreding maakt op Mike te Wierik. Fc Gronin gen komt daarna uit een penalty op 1-1. Marcos Senesi en kenneth Vermeer kijken toe. FOTO PIM RAS Dick Advocaat vond dat Mike te Wierik goed weg kwam toen hij de doorgebroken Luis Sinisterra neertrok en slechts geel kreeg. ,,Ik sta hier niet om die jongen een rode kaart te geven, maar ie dereen kan zien dat dit rood is'', sprak de Hagenaar. „Sinis terra kon zo op de goal af, dan is dat rood.'' De coach van Feyenoord hoopt donderdag thuis tegen Rangers weer te kunnen be schikken over spits Nicolai J0rgensen. De Deen haakte opnieuw af met een boven beenblessure. Feyenoord moet deze week in de Kuip winnen van de Schotten om nog kans te behouden op overwintering in Europa. „J0r- gensen loopt wel weer buiten, het is afwachten of hij don derdag kan spelen", aldus Ad vocaat. Rick Karsdorp speelt tegen Rangers zeker niet. Ook Ridgeciano Haps is onze ker. ,,We willen dat ze echt fit zijn. Want nu haken ze steeds weer geblesseerd af. Dat schiet niet op." Dick Advocaat windt zich op langs de lijn. anp Mark van Bommel w> I PSV - SC HEERENVEEN 1 11. Bergwijn 1-0 36. Bergwijn 2-0 2-1 55. Odgaard Opstellingen Unnerstall Hahn Dumfries Van Rhijn Baumgartl Dresevic Viergever Botman Sadilek Floranus 86. Schwaab Kongolo Rosario 74. Veerman Ihattaren Faik 1 Thomas 88. Dreyer 74. Hendrix Bruijn Doan 46. Halilovic Malen Van Bergen Bergwijn Odgaard 64. Gakpo Ejuke Scheidsrechter: Nijhuis Toeschouwers: 33.800

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 31