22 MEDIA CULTUUR VINCENT LUISTERT RADIO maandag 25 november 2019 Van Dik Hout bestaat 25 jaar. De band vierde dat al met een jubileumconcert in Carré, een nieuw album en is nu op clubtour, die begin januari eindigt in Paradiso. Deze krant trok een avond mee in de slipstream van de band. Over darten, bami en een vals orgel. 17.30 uur Op de eerste verdieping van café De Koe in Amsterdam staan Sandro Assorgia en Ben Krib ben, respectievelijk gitarist-pianist en basgitarist van Van Dik Hout, te darten. ,,Deden we vroeger altijd. En dan gingen we vooraf ook gezamenlijk eten, maar dat doen we niet meer", zegt Assorgia. Aan de bar zit Martin Buitenhuis met zijn telefoon te pielen. De leadzanger, die in het centrum woont, is op de fiets gekomen. Patrick van Herrikhuyzen, de toetsenist, komt net aangelopen. Lex Kroon, de tourmanager, heeft het busje al voor het café ge parkeerd. Het wachten is op Dave Renswaag. ,,Om drie uur vanmiddag dacht ik ineens: oh ja, we moeten vanavond optreden", excuseert de gitarist zich even later als hij is ingestapt en Lex koers zet naar Tilburg. 18.25 uur Het vertrek. Van Dik Hout treedt vanavond op in 013, het poppodium in Tilburg. Op de tafel in het busje staat één fles witte wijn. Buitenhuis heeft ook nog een Albert Heijn-tasje met bier. Onder weg slingeren de gesprekken alle kanten op. Van de oude plekken in Den Helder. De middelbare school waar ze elkaar van kennen. De pizzeria van Assorgia's ouders, waarboven Stil in mij werd ge schreven. En het gaat over de muziek uit de jaren 60 en 70 die hen inspireerde. Renswaag: „Fleet wood Mac, Neil Young, Rolling Stones, later de grunge.'' En natuurlijk gaat het over het jubeljaar van nu, waarin de band een nieuw album produ ceerde, Eén nacht eeuwigheid. „Natuurlijk kijken we terug, maar nieuwe muziek is nieuw leven'', stelt Buitenhuis. ,,0n the road zijn blijft energie geven", voegt Assorgia toe. De crew van zes man is al voor uitgegaan om op te bouwen. 19.15 UUR Het toeren is na 25 jaar misschien wel leuker geworden, vinden ze. Kribben: ,,Ben je jong, dan kom je aan, hang je je gitaar om je nek en hupsa- kee, daar ga je.'' Buitenhuis: ,,Je zat met bewijs- drang. We namen het leven naast de muziek niet altijd serieus, waren veel in de stad. Ik heb nu het idee dat we er veel meer van kunnen genieten.'' 19.35 uur Er wordt gedold en gediscussieerd. Over muziek natuurlijk, en voetbal, kinderen - ze zitten op muziekles, voetbal, gaan puberen -, eten. Kribben en Van Herrikhuyzen (die voorin zit) gaan ervan uit dat ze in 013 een hapje kunnen krijgen. De rest heeft al gegeten: Renswaag (pasta met tonijn), Assorgia (pasta van gisteren met venkelworstjes, 'gemaakt door mijn schoonmoeder') en Buiten huis (bami). Het busje vult zich plotseling met een bamigesprek. Renswaag vertelt over zijn nieuwe culinaire vondst: Surinaamse bami ('Met Al 25 jaar bid ik dat iemand berouw zal voelen en gaat praten Vierde plaats voor Matheu McCartney in Nederland Het beginnen van een radiozender is te genwoordig ontzettend makkelijk, ten minste als je via internet uitzendt. Je zet een livestream op het web en gooit er een play- list op. Vervolgens zorg je dat die livestream op Juke, de radioluisterapp van je broer John terechtkomt en klaar is Linda. Zo simpel is het. We zijn nog maar net begonnen aan de tweede eeuw radio en Linda de Mol heeft al een eigen digitale radiozender, wat zeg ik, vier, ja VIER di gitale radiozenders. John had er ook al vier, vier echte, die ook via de gewone, ouderwetse radio uitzenden. 538 is zijn grootste. Je leest er allerlei onzin over, dat het station in een vrije val te rechtgekomen zou zijn door het vertrek van Ed win Evers, dat is interessantdoenerij van men sen die een mening moeten hebben. De luister cijfers laten zien dat 538 zich heel goed hand haaft naast NPO Radio 2. Naast die grote zenders bezit John de Mol ook nog een stuk of honderd digitale themakanalen. Daar kun je bijvoorbeeld naar kerstliedjes luisteren tot je er kotsmisselijk van wordt of ten onder gaan in de aller-, aller- klefste lovesongs ooit gemaakt. Linda heeft dus vier zenders. Allereerst is er Linda. Radio. Een mix van de grootste hits van nu en de mooiste gouwe ouwen voor alle leuke vrouwen van Nederland. Dat is dus eigenlijk ge woon Sky Radio, dat ook van broer John is, maar dan met het merk Linda erop geplakt, zou je denken. Nee, het is meer, er komen ook 'span nende verhalen van vrouwen', maar die zijn er nog niet, het station bevindt zich nog in de test fase, ik hoor nu alleen nog Madonna, Boney M. en Kraantje Pappie. Dan is er In Het Zweet, dat is een zender voor tijdens het work-outen, waar opgepompte adre- nalinemuziek op te horen is, daar heeft John ook al tien kanalen mee vol staan. Uit Je Winterdip, Linda's derde station, brengt lekkere salsa en zomerhits, dat had John ook al, bij hem heet het Sky summerhits. Ten slotte heeft ze ook nog Even Lekker Jan ken, daar hoor ik nu een conference van Theo Maassen op, ik denk dat men per ongeluk het themakanaal Even Lekker Lachen doorgeeft. Even Lekker Janken zal waarschijnlijk een zen der zijn met muziek om een traantje bij weg te pinken, Dat heet bij John De Mooiste Lovesongs. Mensen, wat is er toch veel van hetzelfde, er komt steeds meer veel van hetzelfde, maar het heet wel Talpa Original. Quote van de dag CLUBTOUR VAN DIK HOUT De matadors Dennis Jansen —Micky Hoogendijk over de aanslag die 25 jaar geleden op haar en haar ex-man Rob werd gepleegd. MUZIEK Matheu is met Dans met jou vierde gewor den bij het Junior Eurovisie Songfestival. De zege ging voor de tweede keer op rij naar Polen, naar Wiktoria Gabor, met haar num mer Superhero. Matheu kreeg 186 punten. Paul McCartney treedt binnen kort weer op in Nederland. Concertorgani sator Mojo en kaartverkoop website Ticket- master hintten hier gisteren op in een filmpje op Twitter. Reden van zijn bezoek is de Freshen Up-tournee. MUZIEK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22