NYNKEDEJONG Utrecht investeert in woningbouw en openbaar vervoer 6 Kras.nl of bel 088-0885 8&6 Column De provincie Utrecht en enkele gemeenten hebben met het kabi net afgesproken vaart te maken met de gebiedsontwikkeling tus sen Utrecht Centraal, de Mer- wedekanaalzone en Nieuwegein. De 9150 geplande woningen moeten direct goed bereikbaar zijn per openbaar vervoer. Daarom willen de initiatiefne mers station Utrecht-Lunetten samenvoegen met het nog te bou wen station Koningsweg. Zo ont staat een groot station waar een deel van de reizigers dat nu op Utrecht Centraal reist, straks ook gebruik van kan maken. Dan wordt het drukke hoofdstation ontlast. Vanuit het nieuwe station kun nen reizigers uit alle delen van het land straks ook een snelle ov-ver- binding pakken naar Utrecht Science Park. Deze plek, waar da gelijks 77.000 studenten en me dewerkers naartoe reizen, krijgt op zijn beurt veel betere aanslui tingen op de regio. Er wordt nader onderzoek gedaan naar het door trekken van de tram naar de Uit hof richting Amersfoort. De ambitie is om alle plannen vóór 2030 te realiseren. Voor het totale pakket is 380 miljoen euro beschikbaar. De regio draagt 170 miljoen bij, het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat W Utrecht is de snelst groeiende stad in het land betaalt 150 miljoen en Binnen landse Zaken reserveert 60 mil joen euro. Minister Van Nieuwenhuizen (Infrastructuur): „Utrecht is een van de snelst groeiende regio's in ons land. Al die mensen die hier extra komen wonen, moeten snel en comfortabel bij hun studie of werk kunnen komen.'' Utrecht is de snelst groeiende stad van Nederland. Het aantal inwoners neemt toe van ruim 350.000 nu naar ongeveer 430.000 in 2030. Zoals zoveel Nederlanders maakte ik een klein vreug dedansje toen Netflix afge lopen zondag het derde seizoen van The Crown online zette. Met een geheel nieuwe cast, want ko ningin Elizabeth van Groot-Brit- tanië is inmiddels wat ouder ge worden, maar met wederom ijzer sterke acteurs en briljante verhaal lijnen. Waanzinnig knap ge daan, net als de sets, de kostuums, de cas ting, de muziek en de dialogen. Al drie seizoenen lang zien we een ko ningshuis dat wor stelt met zijn ei gen rol. Wat is het beeld dat hun onderda nen van hen hebben? Moeten ze losser en opener zijn? Of past dat niet? Wat kunnen ze wel en niet inderdaad seks heeft gehad met een minderjarige vrouw, zoals nu hardnekkig beweerd wordt. Dat is strafbaar, dus dat zou hij nooit uit zichzelf melden. Het enige wat hij kon doen, was proberen zichzelf vrij te pleiten. Wat hij heel slecht deed, met slecht ingestudeerde alibi's. En iedere The Crown-kijker ziet dat er in al die jaren weinig veran derd is binnen het huis Windsor. Nog altijd worstelen de royals met de media en met hun plek binnen de samenleving. Andrew dacht overmoedig dat hij het Engelse publiek wel zou overtuigen met een interview. Alsof ze hem klak keloos zouden geloven omdat hij tenslotte een prins is. Ik hoop dat de makers van The Crown nog lang niet klaar zijn met dit onderwerp. Want Andrew heeft ze genoeg materiaal voor een steengoede aflevering gegeven. Iedere kijker ziet dat weinig is veranderd in de royal family doen? In hoeverre kunnen ze een eigen leven leiden? In seizoen 3 wil prins Philip een documentaire laten maken over het leven aan het hof. De actie mislukt jammerlijk. Philip wilde laten zien dat de roy als eigenlijk heel gewone mensen zijn. Het beeld dat de documen taire schetste, had het tegenover gestelde effect. The Crown te bekijken en ver volgens het interview met prins Andrew te zien, waarin hij uitweidt over zijn relatie met de veroor deelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Iedereen had hem afgeraden dit interview te geven. Logisch, want wat kon hij ermee winnen? Hij kon niet zeggen dat hij vrijdag 22 november 2019 GO ^0 @Nynke he Crown Het kabinet maakt samen met de regio bijna 400 miljoen euro vrij voor versnelde bouw van ruim negenduizend wonin gen in Utrecht. Ook wordt er een station uit de grond ge stampt dat het Centraal Sta tion moet ontlasten. Edwin van der Aa Utrecht Een ramp voor de royal family. Het is tamelijk vervreemdend om eerst die aflevering van Ideaal voor beginnende langlaufers Sfeervol hotel met leuke extra's Klantbeoordeling 8,6 Kras.nl/41109 Zeer populair wintersportgebied 1/ Met Olympisch Leutasch en Seefeld Klantbeoordeling 8,2 Kras.nl/41100 Sneeuwzekere hoogteloipen Hotel met uitstekende keuken Nieuw in ons aanbod Kras.nl/41111 Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. m m Sneeuw, zon en lekker eten 1/ Op de latten langs bergen en meren Klantbeoordeling 8,8 Kras.nl/41101 Kras.nl/41112 LANGLAUF- WANDELREIS TIROL-OBERPERFUSS LANGLAUFREIS SALZBURGERLAND - KRISPL LANGLAUF- WANDELREIS TIROL-REUTTE LANGLAUFREIS KARINTHIË DOLOMIETEN LANGLAUF- WANDELREIS TIROL-ACHENKIRCH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6