Canon 5 •i&SS. pi Operatie Alfa grafdonk. In 1993 werd het ontman teld en werden de bewoners ver spreid over kleine kampjes in Oss en omgeving. In de jaren tachtig is het vooral Koos R. - neef van Martien - die carrière maakt in de misdaadwe reld. Zij aan zij met Johan V. - alias De Hakkelaar - verdient hij fortui nen met de invoer van hasj. Koos R. is er ook bij als op 27 juni 1991 drugsbaron Klaas Bruinsma, alias 'De Dominee', wordt doodgeschoten bij het Hilton Hotel in Amsterdam. Even voordat Bruinsma op straat wordt ge liquideerd, heeft het drietal nog een bespreking gehad in bar-discotheek Juliana's, vlakbij het hotel aan de Apollolaan. Rollebollend De 63-jarige Koos is nu 'met pensi oen', hij woont aan de Spaanse Costa del Sol. Justitie zou dolgraag weten waar precies, want hij moet nog een celstraf van vier jaar uitzitten voor een gewelddadige ontmoeting met twee politieagenten. Die ontmoeting vond plaats vlakbij het kampje in Lith, dat gisteren binnenstebuiten werd gekeerd. Broer Martin (niet te verwarren met Martien) was ook be trokken bij de clash met de agenten. Na een wilde achtervolging beland den de vier al rollebollend in de sloot, waarbij de oersterke Koos een poli tieagent zijn busje pepperspray wist af te pakken en hem daarmee in het gezicht spoot. Martin werd in augus tus opgepakt en in de gevangenis ge- zet, Koos is nog vrij man. De nieuwe leider van de familie is Martien. Een kat met negen levens, want justitie probeerde hem vergeefs achter de tralies te krijgen voor een liquidatie op de A73 bij Nijmegen, een cocaïne smokkel uit Colombia, het afpersen van een Osse zakenman en het bera men van een mislukte moordaanslag op een Osse vrouw. Alles bij elkaar opgeteld had hij daar 35 jaar cel voor kunnen krijgen. Zijn eerste stap in de schijnwerpers volgde in april 2009, toen de politie hem aanhield voor de dodelijke schietpartij op Hans van Geenen op de A73. Van Geenen - vermoedelijk een hennepteler - sterft in een regen van kogels. In Martiens huis in Oijen vond de politie onder meer drie dikke boeken over allerhande soor ten wapens. Binnen de familie was het ook goed gebruik om elkaar op verjaardagen een wapen cadeau te doen. De rechtbank in Arnhem oor deelde in 2010 dat Martien R. en zijn neef Toon verantwoordelijk waren voor de moord op de A73 en legde hen 23 en 20 jaar cel op. In hoger be roep werden ze allebei vrijgesproken, al bleef voor Martien de celstraf voor enkele gevonden wietplantages staan. ,,Sinds die vrijspraak werkt mijn naam bij justitie als een rode lap op een stier", zei hij in 2017 tegen de rechtbank in Den Bosch. Wat is ondermijning? De laatste jaren woonde Martien R. op verschillende adressen in de regio Oss, maar ook in het Duitse Kleve. Sinds maart verbleef hij het meest in een kast van een huis in Berghem, dat op naam stond van een Bulgaarse firma. Een fraai staaltje witwassen, zal justitie vermoedelijk gaan beto gen. Ook anderszins maakt de Opera tie Alfa beetje bij beetje duidelijk wat bedoeld wordt met de vage term 'ondermijning': behalve op de twee kampjes zijn inmiddels ook invallen gedaan bij een transportbedrijf en een isolatiebedrijf. Net zoals de inval in een chalet op een Fries recreatie park zou kunnen bewijzen dat de tentakels van de familie R. tot ver buiten Brabant reiken. behind your scenes DDI MAVIC MINI CANON EOS 77D 18-55MM F/4-5.6 IS STM vrijdag 22 november 2019 Bij de inval vond de politie onder meer wapens. Rechts af zettingen rond het kamp. foto's politie Macharen Berghem Gisteren: Inval woon wagenkamp ©231119 KAART: M4N In 8 dagen tijd deed de onderzoek op zes locaties rond Oss. Wo 13- vr 15 nov Martien R, broer en zoon opgepakt in woonwagen kamp 2 km Kijk op de site bij /video voor beelden van de politie-inval in het woonwagenkamp. Ook verkrijgbaar als Fly More Combo voor €499 Krachtige, ultra lichte en opvouwbare drone met 3-assige gestabiliseerde camera, 1/2.3" CMOS beeldsensor en 24mm F/2.8 lens met een beeldhoek van 83°. Maximale vliegduur van 30 min. en tot 4km ver. 3km hoog. Maximale snelheid; 4ó,8 km/u. Artikelnummer: 12319033 Geavanceerde spiegelreflexcamera met krachtig autofocussysteem. 24,2 megapixel CMOS beeldsensor, 3 inch touchscreen LCD-scherm, ingebouwde WiFi en compacte en veelzijdige standaardzoomlens. Schiet video's in Full HD. Artikelnummer: 12219674 42.000+ producten op voorraad Deskundig advies Laagste prijsgarantie 5 Daar Garantie Klantwaardering 9.1 918 winkels door heel Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 5