Lewedorp kan hoe dan ook carnaval vieren 7 WINKEL EN WEBSITE LEGO GAAT DE HELE WERELD OVER^ Wie een onderdeeltje van Lego nodig heeft, grijpt bij de Bloksjop in Goes zelden mis. Dat weten liefhebbers uit heel de wereld inmiddels. De webshop draait op volle toeren. l|))Licht&Leuk Gratis lichtplan vakkundige montageservice Dé lampenwinkel van Zeeland Marktstraat groeneren gezelliger QerKooF rosse lsgo Het is een walhalla voor de Legoliefhebber. Het gebouwtje van de Bloksjop aan het Jo- annaplantsoen in Goes (naast zorgcentrum Ter Weel) is tot de nok toe gevuld met honderdduizenden steentjes en andere onderdeeltjes van het po pulaire Deense speelgoed. Alleen in de gang al staan dozen vol Lego. Het moet allemaal nog worden gesorteerd, gecontroleerd en schoongemaakt. Soms worden er weer sets van gemaakt, maar de meeste onderdeeltjes belanden in dozen om ooit te worden verkocht aan een liefhebber die net dat ene ontbrekende stukje Lego zoekt. Soms krijgt de Bloksjop de Lego geschonken door mensen die er niets meer mee doen, maar vaak worden ook partijen aangekocht tegen een vaste prijs per kilo. Werkritme De Bloksjop is één van de negen werk-leerbedrijven van WLB Zee land en onderdeel van Emergis. Cliënten van deze instelling, maar ook andere mensen voor wie be taald werk (nog) niet tot de moge lijkheden behoort, kunnen er werkritme opdoen en onder de mensen komen. Johnny Remmers heeft er z'n draai helemaal gevon den. ,,Ik was bij Emergis onder be handeling voor een depressie en zat heel veel thuis'', vertelt hij. ,,Werken in de Bloksjop heeft me weer toekomstperspectief gege ven. Ik ben begonnen met twee ochtenden, maar werk hier nu de hele week. Ik hoop dat ik ooit weer een reguliere baan kan vinden.'' WLB-manager Vincent van den Dries vult aan dat uitstroom naar betaald werk geen doel op zich is. ,,Als het kan, juichen we het uiter aard toe, maar mensen mogen nooit het idee krijgen dat ze falen als ze geen ander werk kunnen vinden. Voor sommige medewer kers zit het er gewoon niet in. Voor deze mensen is het óf werken op een werk-leerbedrijf óf thuiszit ten, met alle gevolgen voor hun gezondheid en de samenleving.'' De Bloksjop heeft sinds pakweg We overwegen om de zolder van het pand in te richten als museumpje een jaar ook een webshop. Daar heeft Remmers samen met een paar collega's de schouders onder gezet. Deze maand werd de dui zendste bestelling afgehandeld. „Pakketten van soms wel een paar honderd euro gaan heel de wereld over'', vertelt hij. ,,Tot aan Viet nam, Zuid-Korea en Chili aan toe.'' Bloksjop is aangesloten bij Bricklink, een online-platform waarop Lego-fans zoeken naar steentjes. ,,Dat zijn bijna allemaal volwassenen'', weet Van den Dries. „Mensen die bijvoorbeeld Windsor Castle willen nabouwen en op internet de onderdelen zoe ken die ze nodig hebben.'' Natuurlijk is online bestellen handig, maar wie in de buurt woont, moet vooral eens binnen stappen aan het Joannaplant- soen. Het kan niet anders dan dat het hart van de liefhebber sneller gaat kloppen bij het zien van alle Lego aldaar. Er staan veel oude modellen, waaronder zelfs de al lereerste Lego. ,,We overwegen se rieus om de zolder van het pand een keer in te richten als museum pje'', zegt Van den Dries. In augustus bleek dat de vloer constructie in het dorpshuis niet veilig is. Niet dat de boel gelijk zou instorten, maar de kans op scheuren was reëel. Daarom werd besloten om de zaal per di rect te sluiten. Daarna volgde een lange periode van onder zoek. ,,We wisten niet precies wat voor vloer er in zat'', legt wet houder Marga van der Plasse uit. Het bleek om een bakstenen constructie te gaan. De wape ning die hier in zat, is door vocht gaan roesten en uitzetten. In middels is duidelijk dat vervan gen van de vloer de beste optie is. ,,Dan kunnen we de komende jaren weer vooruit'', zegt Van der Plasse. Investeren De andere vloeren in het dorps huis zijn nog wel goed. Gelijktij dig met het onderzoek naar de vloer is ook gekeken of het hele pand in één keer opgeknapt kan worden en duurzaam kan wor den gemaakt. Dat bleek te duur (ruim 1,2 miljoen euro) en daarom is gekozen alleen de vloer aan te pakken. „Feitelijk kopen we nu tijd door de vloer te vervangen", zegt Van der Plasse. De komende jaren kan de ge meente onderzoeken of het nog de moeite waard is om zoveel te investeren in het pand. In januari hoopt de gemeente te beginnen met het herstel. Mocht er toch nog vertraging zijn, dan zet de gemeente tijdens carnaval een grote tent neer bij het dorpshuis. ,,Want carnaval vier je niet op een ander dorp." www.lichtenleuk.nl IN OOST-SOUBURG! Kanaalstraat 45 4388 BK Oost-Souburg Tel: 0118-436579 'S-HEERENHOEK De Markt straat in 's-Heerenhoek wordt opgeknapt. De gemeente Bor- sele trekt daar drie ton voor uit. Hoe de straat er uit gaat zien, is nog niet helemaal dui delijk. ,,We gaan daarover nog praten met de bewoners'', zegt wethouder Arno Witkam. ,,Maar het wordt groener, er komt minder verharding en de bomen blijven staan." Het is vooral de bedoeling om de plek gezelliger te maken, meer een pleinfunctie te geven. De opknapbeurt is hard nodig omdat in de laatste twee jaar de boomwortels de huidige bestrating hebben opgedrukt. intratuin Koudekerke vrijdag 22 november 2019 BE Bloksjop loopt als een trein Rob Paardekam Goes - Vincent van den Dries, WLB Zeeland De website van Bloksjop is te vinden via: store.bricklink.com/bloksjop Kijk op de site bij /video Legowinkel de Bloksjop loopt als een trein Als alles meezit, is de grote zaal van de Zandlööper in Le- wedorp met carnaval weer open. De zaal annex gymlo kaal is al een half jaar dicht omdat de vloer niet veilig is. Het herstel kost 100.000 euro. Melita Lanting Lewedorp Lampen moeilijk? Wij brengen verlichting! vraag naar onze voorwaarden l'yJCLtCOM De medewerkers Kevin Bogart, Jacqueline Mol, Trudy van Vugt en Johnny Remmers (vlnr) tussen de dozen vol Lego in de Bloksjop in Goes. foto marcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 52