voor BOK eerste derby sinds jaren II ZEELAND 15 Marco den Deurwaarder (28) speelt met Luctor Heinkenszand de topper tegen Kapelle. Voor de middenvelder gaat het om meer dan de drie punten. Hij treft de club waar hij 21 jaar lang rondliep. één van de redenen waarom hij be sloot om de deur bij Kapelle voor lopig achter zich dicht te trekken. ,,Het was een moeilijke overwe ging, ook omdat ik aanvoerder was. J e doet alles om het beter te laten lo pen, maar dat is helaas niet gelukt. Ik ben serieus met voetbal bezig, dan wil je ook beter worden.'' de nacompetitie verloren van Wal cheren dacht ik meteen aan de wedstrijden tegen Kapelle.'' Morgen staat de eerste confronta tie dus op het programma. Voor veel mensen is Kapelle de verras sing van de derde klasse. Den Deur waarder denkt daar zelf iets anders over. ,,Ik had het eerlijk gezegd wel een beetje verwacht. Nieuwe trai ner, frisse wind; dat heeft geholpen. Er was altijd al kwaliteit, het kwam er alleen te weinig uit.'' De thuisploeg verdedigt in de topper een voorsprong van drie punten. Den Deurwaarder ziet de tegenstander van morgen - zijn oude club dus - daarom eigenlijk Ik wilde graag omhoog, anderen vonden het wel best zo ook als favoriet. ,,Zij staan boven aan, dus dan mogen ze het laten zien. Wij willen graag het gat dich ten.'' Of de wedstrijd al beslissend is voor de titelstrijd? ,,Dat zeker niet. Het seizoen is nog heel lang. Zij zit ten nu in een flow, dat kan straks ook ineens anders zijn. We voelen in ieder geval niet de druk dat we moeten winnen.'' Hoewel de wedstrijd belangrijk is voor het verloop van de competitie, is het voor hem natuurlijk extra speciaal. ,,Ik woon in Kapelle en die club is bijzonder voor mij. Met mijn oud-teamgenoten loop ik al een beetje te geinen, dat is altijd leuk.'' Met een overwinning kan Luctor Heinkenszand in punten gelijk ko men met de koploper. Den Deur- waarde, productiemedewerker van vleeswarenbedrijf Wilthagen in Tholen, weet in ieder geval dat pro motie bij zijn nieuwe club zeer ge wenst is. ,,We praten veel over wat er no dig is om dat te bereiken. Het zou zonde zijn als het niet lukt, want met deze groep kunnen we ook in de tweede klasse mee.'' dag, tegen koploper Hands Up 2 (3-1-zege), hebben we best eens achter gestaan. In voorgaande jaren knakte er dan iets, maar nu niet. Het was onze beste wedstrij d tot nu toe. We zitten voor mijn gevoel in een flow. Er is een goede trainings opkomst, het draait lekker.'' Morgen treft BOK een ploeg uit eigen provincie. ,,Het is een tijdje geleden dat we een Zeeuwse derby hebben gespeeld. Ik merk op de training dat iedereen ervoor wil gaan. Het verrast mij ook dat we tweede staan, maar we onderschat ten Stevo niet. Het is een goed team, met goede speelsters. We gaan er naar toe met het idee dat we daar een heel leuke wedstrijd gaan spe len en zijn niet van plan om het hen gemakkelijk te maken. Of ik ze nuwachtig ben? Ja, maar niet meer zoals vroeger. Het is eerder een ge zonde spanning nu. Vroeger moest ik op zaterdag een keer of drie, vier naar de wc. Nu is één keer wel vol doende.'' Vijfsetters Sofie Colleman rekent op een zware dobber voor haar Stevo, dat in zeven duels al vijftien punten liet liggen. ,,Ik hoop dat we een groot deel van de zwaarste tegenstanders gehad hebben'', zegt de spelver- deelster van de ploeg uit Zuid- dorpe. ,,Ik kan me herinneren dat we tijdens de ZeelandCup vrij ge makkelijk van BOK wonnen, maar dat zegt niks. Bij hen waren er toen twee niet bij. En ze staan natuurlijk niet voor niks tweede.'' Stevo speelde al vier vijfsetters, waarvan er twee werden gewon nen. ,,Onze doelstelling is om in de top drie te eindigen. Dan moeten we punten pakken. Eens een keer met 3-1 of 4-0 winnen. Dat is nog niet veel gebeurd. We kennen veel pieken en dalen en zijn tot nu toe niet constant genoeg. Bij De Burgst uit (3-2 verlies) speelden we heel wisselvallig. Tegen Smash'66 (3-1- nederlaag) hadden we er een vijfde set uit moeten slepen.'' ,,Je merkt dat we geen vaste basis hebben en zeker in het begin niet echt op elkaar waren ingespeeld'', vervolgt Colleman. ,,Of dat lastig is voor mij? We hebben vier midden- speelsters. Die willen allemaal een andere bal. Van de 'buitens' wil de helft een snelle bal en de helft een wat hogere bal. Bovendien ben ik zelf aan het net ook gewisseld, om dat ik lengte tekort kom. Op het moment dat ik er weer in kwam, was dat voor mezelf - zeker in het begin - zoeken.'' Stevo hoopt in eigen huis op een derbyzege. ,,Er komt wel wat meer rust in ons eigen spel. Het lijkt wel of er een soort vloek van vijfsetters boven ons hoofd hangt. Zij staan op de tweede plaats, wij zijn de under dog. Zij moéten, wij mogen. Als we de spanning aan kunnen, dan kan het thuisvoordeel voor ons positief uitvallen en kunnen we misschien de winst hier houden.'' Neusje voor de goal Inmiddels speelt hij als verdedi gende middenvelder, vlak voor de defensie. Maar zo is hij als klein jo chie zeker niet begonnen. ,,In de jeugd stond ik altijd in de spits en scoorde ik veel. Ik had wel een neusje voor de goal. De laatste sei zoenen speelde ik als centrale ver dediger, dat is toch minder leuk als je gewend bent veel te scoren. Op het middenveld kan ik in balbezit iets toevoegen.'' Toen de knoop afgelopen seizoen was doorgehakt en Den Deurwaar der wist dat hij bij de fusieclub ging voetballen, volgde hij zijn nieuwe club op de voet. De confrontatie met Kapelle schoot toen al door zijn hoofd. ,,Ik had gehoopt dat Luctor Heinkenszand vorig seizoen al kampioen zou worden of zou pro moveren. Ik hoopte dat Luctor Heinkenszand vorig seizoen al kampioen zou worden In de derde klasse A staat mor gen een topper op het pro gramma. Luctor Heinkens zand gaat als nummer twee op bezoek bij de verrassende koploper Kapelle. Voor Marco den Deurwaarder is de wedstrijd extra bijzonder, hij stapte afgelopen zo mer, na 21 jaar, over van de thuis ploeg naar de club die morgen uit speelt. De 28-jarige verdedigende mid denvelder was zes jaar toen hij be gon met voetballen bij Kapelle. Hij beleefde er altijd veel plezier en koestert nog altijd warme gevoe lens voor de club. Toch besloot hij na afgelopen seizoen bijLuctor Heinkenszand te gaan spelen. Over het waarom wil hij eigenlijk niet al te veel kwijt. ,,Er zijn wel wat din gen gebeurd. Op een gegeven mo ment raakte ik het plezier kwijt, omdat ik mij stoorde aan de menta liteit van sommige spelers. Ik wilde graag omhoog, anderen vonden het wel best zo.'' Den Deurwaarder hoopte zelf de stap te zetten naar de tweede klasse. bij Kapelle leek dat niet te gaan luk ken en uiteindelijk vond hij na lang wikken en wegen een nieuwe uit daging bij zijn huidige club. Daar kende hij al wat spelers en zo doende zocht hij zelf contact met de fusieclub. ,,Ik heb twee gesprek ken gevoerd met Giovanni Siere- Duidelijke visie Zijn eerste indruk van Siereveld was dus meteen goed en in de eer ste maanden is de kennismaking met de beginnend hoofdcoach po sitief bevallen. ,,Giovanni is een goede trainer, met gevarieerde trai ningen en een duidelijke visie. We willen graag de bal hebben en het spel maken.'' Dat laatste is iets waartoe de ploeg gedwongen wordt, want dat Luctor Heinkenszand staat aangemerkt als één van de titelfavorieten is inmid dels wel bekend bij Den Deurwaarder. „Tegenstanders parkeren de bus te gen ons. Iedereen zegt dat we titel kandidaat zijn, daar moeten we mee om zien te gaan. We willen vooral be ter wor den, als team én als indi vidu.'' Dat is ook veld, de trainer. Die gesprekken wa ren heel positief. Er staat een goede selectie en de ambitie om hogerop te gaan is absoluut aanwezig.'' vrijdag 22 november 2019 GO 'Die club is bijzonder voor mij' - Marco den Deurwaarder Sofie Colleman van Stevo. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE - Marco den Deurwaarder Toen ze JOHAN VAN DER HEIJDEN A Marco den Deur waarder tijdens de training. fotos Daniel Wissel Heinkenszand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43