Pleidooi voor opheffen regionale commissie ra IN DE REGIO KOOPZONDAG 6 Werkgroep Trekdijk vreest nog steeds overlast MIJN DORP, MIJN STAD Dat zei Hans van Hal van de werk groep gisteravond op een vergade ring van de dorpsvereniging Nieuw- en Sint Joosland. ,,Als er een transportonderneming komt, zullen grote voertuigen de Wei- zichtweg opdraaien. Ik vertrouw er niet helemaal op dat dat veilig kan worden opgelost", waarschuwde hij. De Werkgroep Trekdijk is te leurgesteld in de uitkomst van een jaar lang praten, onderzoeken en onderhandelen. ,,De kous is voor ons ook zeker nog niet af", aldus Van Hal. ,,Maar we willen als werkgroep niet overhaast reage ren." De gemeente heeft vorige week besloten strengere milieu-eisen in te voeren voor het bedrijventerrein aan de Trekdijk. Wethouder Carla Doorn benadrukte daarom tegen over de Nieuwlanders dat volgens haar wél is geluisterd naar inwo ners. ,,Anders was er nu een plan Wij hebben gepleit voor meer innova tieve oplossingen, maar dat komt niet uit de verf voor een bedrijventerrein met een zwaardere milieucategorie." ,,Het grote verschil is minder geur", stelde Van Hal. Werkgroep lid J ohn de Rijke lichtte dat toe met concrete voorbeelden. ,,Dat bete kent bijvoorbeeld geen varkens houderij, rioolwaterzuiveringsin- stallatie of composteringsbedrijf. Maar bedrijven met rundvee, ko nijnen of soeparoma's kunnen wel. En nog een paar waarbij je twijfels kunt hebben, zoals verbranding van ziekenhuisafval, vuilophaalbe- drijven en gemeentewerven." De Rijke wees er ook op dat in het plan van de gemeente ruimte is voor een route voor landbouwver- keer en zware voertuigen die nu nog vanuit Vlissingen-Oost door het dorp rijden. ,,Als die niet meer door het dorp komen, juichen we dat toe." Over toegezegde onder zoeken naar de mogelijkheid van een zonnepark en huisvesting van arbeidsmigranten heeft de werk groep nog steeds grote twijfels. ,,Wij hebben gepleit voor meer in novatieve oplossingen, maar dat komt niet uit de verf." De werkgroep zal de tijd nemen om zich te beraden op volgende stappen. De vergadering van de dorpsvereniging was een eerste tussenstap. ,,We gaan ook in over leg met het bestuur van de dorps vereniging. En volgende week ko men we weer met de werkgroep bijeen." In de regionale commissie komen afvaardigingen uit de drie ge meenteraden samen om te praten over zaken die heel Wal cheren aangaan. Een vorige maand gehou den enquête onder aanwezigen wees uit dat een behoor lijke meerderheid van de Walcherse bestuurders weinig waardering voor de commissie heeft of er onverschillig tegenover staat. Er wordt weinig effectief vergaderd en er is nauwelijks of geen meerwaarde ten opzichte van de eigen commissievergaderingen, vinden veel raadsleden in Vlissin- gen, Middelburg en Veere. Tijdens de vergadering van de commissie regionale zaken afgelo pen dinsdag kwamen deze conclu sies aan de orde, waarop de vijf Vlissingse coalitiepartijen aankon- digden in de eigen raadsvergade ring met een motie over de moge lijke opheffing van de commissie te komen. Op Coen van Dalen van de Christenunie na - die net als de co alitie weinig nut ziet in de regio nale vergadering - ageerden de op positiepartijen tegen het voorne men niet meer gezamenlijk met Veerse en Middelburgse collega's te vergaderen. Pim Kraan (POV) - één van de voorzitters van de commissie - snapt de frustratie van de indie ners van de motie, maar vroeg hen toch die aan te hou den tot na een vol gende vergadering van de Walcherse commissie. Maar volgens de indie ners kon wel over de motie worden gestemd, omdat die een 'overweging uit de gezamenlijke commissie te treden' be helst. Rijnco Jan Suurmond (PSR, foto) benadrukte na de raadsverga dering dat de leden van de Com missie Regionale Zaken het voort bestaan zelf in de hand hebben. ,,Als de commissie voortaan verga dert over onderwerpen die ons al len aangaan en waarover nog geen besluiten zijn genomen, blijven we graag samen vergaderen." Wereldmuziek Presentatie gedichtenbundel VAN DE MAAND vrijdag 22 november 2019 WA Teleurstelling na jaar lang praten Toekomstige bedrijven bij Nieuw- en Sint Joosland zullen misschien minder stinken dan werd gevreesd, maar de Werk groep Trekdijk is er nog aller minst gerust op dat het met de overlast voor het dorp gaat meevallen. Vooral over de vei ligheid bestaan grote zorgen als er wel een grote transport onderneming komt. Maurits Sep Nieuw- en Sint Joosland - Hans van Hal, werkgroep De Commissie Regionale Zaken Walcheren heeft geen bestaans recht als ze niet op een andere manier vergadert dan ze nu doet. Dat vindt een meerderheid van de Vlissingse gemeente raad. Die wil de regionale com missie daarom opheffen als er niets verandert. René Hoonhorst Vlissingen Schulting Partners, makelaars-taxateurs o.z. Londensekaai 39, 4331 JH Middelburg TELEFOON: 0118-616 617 info@schulting-partners.nl www.schulting-partners.nl PARTNERS ECHTE MAKEL NVM VLISSINGEN Wereldmuziekgroep Mu- zaiek en dansgroep Grad na More treden zondag samen op in Ter Reede. Zij spelen mu ziek uit Israël, Neder land, Bulgarije en Mace donië. Gastspeler Ed Visser bespeelt de gajda, een Macedoni sche doedelzak. De dansers gaan gekleed in traditionele kostuums. Het concert begint om 14.30 uur. MIDDELBURG Adéla Kooij presenteert morgen haar gedichten bundel Zorgen in de zorg in verpleeghuis Willi- brord. De inspiratie haalt zij uit haar werk als ver zorgende. Aanvang 15.00 uur. De toegang is gratis. In verpleeghuis Willibrord wordt morgen een ge dichtenbundel gepresenteerd. foto lex de meester ARNEMUIDEN De Arne, 19.30 uur: Vertoning documentaire 'Soldaat zonder wapen' MIDDELBURG Sportpark de Sprong, 09.00-12.00 uur: Tafelten nis 50+; Het koffiehuis, 09.30 11.30 uur: Inloopmoment met kof fie en thee; Foyer ZB, 10.15-11.30 uur: Taalcafé; Vismarkt, 15.30 uur: Bloemlegging in kader 'week tegen kindermishandeling'; Kruit- molenlaan 125, 19.00-22.00 uur: Jeugdcafé voor 12-18 jaar; Volks sterrenwacht, 19.30 uur: Expositie 'navigatie, kaarten en sterren in de Gouden Eeuw'; ZB, 19.30 uur: Le zing door Het Natuurkundig Ge zelschap over energieopslag; Schouwburg, 20.00 uur: Muziek- optreden The Legends ft. Michel Varekamp met Swingin' in New Orleans; Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur: Concert Gordan Niko- lic en Julien Hervé OOSTKAPELLE Sportzaal De Halve Maan, 09.45-11.15 uur: Bad mintonnen voor 50+ SINT LAURENS De Osseberg, 14.00-17.00 uur: Expositie 'Feit en fictie' VLISSINGEN Vrijenhovenzaal, 09.00 uur: Peutergym; Boekhan del 't Spui, 15.00 uur: Lezing Anna Ros; St. Jacobskerk, 19.30 uur: The Messiah van G.F. Handel door Dutch Baroque Orchestra Vocal Consort o.l.v. Gerard de Wit WESTKAPELLE Polderhuis, 11.00 17.00 uur: Expositie 'Ringrijden, van folklore tot (top)sport'. GRATIS PARKEREN, M.U.V. DE PARKEERGARAGE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 34