Lens beuken 4. (r The Script op Concert at Sea Het ene Deltaplan is het andere niet isJW <r 2 BOB MAES P 13?- Column De opmerking zet zijn her senpan in brand. Dit laat hij zich niet gebeuren. Wat denkt die gozer nou? Een seconde twijfelt hij, want zijn zoontje van tien staat achter hem. Zou hij het dan toch maar laten passeren? bot beledigen. En dus grijpt hij met gebalde vuisten de man bij zijn kraag, de intense haat knalt uit zijn rood doorlopen ogen. Hij roept een hele encyclopedie aan scheldwoorden uit. Het is dat omstanders ingrijpen, anders had hij deze dwaas voor de ogen van heel het vak helemaal lens ge beukt. 'Ga je nu al naar huis?', had zijn mede-supporter ge vraagd. Een krankzinnige vraag die zijn agressie meer dan recht vaardigt. van Feyenoord, tegenwoordig weer zo vaak het huis van gemor, gescheld en frustratie en zo inci denteel het paleis van opwinding dat het kan zijn. Feyenoord speelt tegen een stel Zwitsers dat op het oog een uur geleden nog aan de kaasfondue zat. Als je goed kijkt, zie je de spelers ingehouden boe ren laten. En toch houden ze Fey- enoord met gemak op een gelijk spel. De zoveelste desillusie van het seizoen dient zich aan. Dan gaan zelfs supporters van het zelfde team blijkbaar bijna met elkaar op de vuist. Ook achter ons wordt ternauwernood een brandje geblust. De wedstrijd FC Den Bosch-Ex celsior bewijst het weer. In ieder voetbalstadion gebeuren idiote dingen. Dat is bij mijn club niet anders. Toen ik op m'n tiende in het familievak zat, ging in de rij voor me een lijntje coke van hand tot hand. Het cliché luidt dat dat soort gasten het verpest voor de 99 procent die wel voor een leuke wedstrijd komt. Daar is niets aan gelogen. week weer. Tegen elf schutte rende Schotten. Dat wordt een nulletje of vijf. 'Ga je nu al naar huis?', had zijn mede-supporter gevraagd ft DE STELLING Vandaag: Drugs moet je niet testen maar verbieden Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters COLtsPLAY 6AAT NIET OP TOURNEE OM MILIEU TE SPAREN Auto in de sloot: één gewonde Naftaniel houdt Hillesum Lezing VLISSINGEN Massada in Andere Tijden Het driedaagse festival op de Brou- wersdam heeft ook de komst be kendgemaakt van Krezip, Chef Special, Direct, André Hazes, Racoon, Miss Montreal, Snelle Live Band, Ronnie Flex Deuxpe- rience, Suzan Freek, Van Dik Hout, Tabitha, Maan, Diggy Dex, The Dirty Daddies en Wipneus Pim. De kaartverkoop start op don derdag 28 november om 10.00 uur via concertatsea.nl. Zwarthandel Er gaan dan zowel dagkaarten, tweedaagse en driedaagse week endkaarten, als overnachtingsar rangementen in de verkoop. Kaar ten worden op naam verkocht en kunnen vanaf 1 februari gepersona- liseerd worden. In de tussentijd worden alle bestellingen gescreend op zwarthandel. Weekendkaarten voor het festival waren vorig jaar binnen enkele uren uitverkocht. Op 25 juni spelen: Kensington, André Hazes, Miss Montreal, Van Dik Hout, C0ver at SEA. Op vrijdag 26 juni treden op: The Script, Crow ded House, Krezip, Di-rect, Snelle Live Band, Maan, The Dirty Dad dies. En op 27 juni staan op het po dium: Bl0f, Racoon, ChefSpecial, Ronnie Flex Deuxperience, Su zan Freek, Tabitha, Diggy Dex en Wipneus Pim. Concert at Sea op de Brouwers- dam is één van de grootste festivals Ook Kensington en Crowded House zijn headliners bij festival op Brouwersdam van Nederland. Het is het parade paardje van de band Bl0f, die het festival in 2020 voor de vijftiende keer organiseert. ,,The Script is een geweldige live band en Crowded House is een persoonlijke favoriet waarvan we niet dachten dat het ooit nog zou lukken om die te boe ken'', aldus Bl0f-zanger Paskal Ja- kobsen. Dat gebeurde gisteren opnieuw. Ziekenhuizen, de Maag Lever Darm Stichting en het patiëntenplatform Living With Hope kondigden het Deltaplan Alvleesklierkanker aan. Recent kwamen ook onder meer het Deltaplan voor de Landbouw, Deltaplan Mobiliteit 2030, Delta plan Deregulering, Deltaplan Bio- diversiteitsherstel, Deltaplan Digi talisering Fries Erfgoed, Deltaplan Ruimtelijke Adaptatie, Deltaplan Cybersecurity, Deltaplan tegen de Ziekte van Lyme en Deltaplan De mentie in het nieuws. Het enige 'echte' Deltaplan is en blijft het idee om Nederland beter te wapenen tegen het water, door de eilanden met dammen met el kaar te verbinden. Waterstaatkun dig ingenieur Johan van Veen (1893-1959) presenteerde het al in 1942, toen nog onder de naam Ver- landingsplan. Na de watersnood van 1953 werd het alsnog uitge voerd. Dit werd het Deltaplan ge doopt en leidde tot de Deltawerken. Daadkracht De laatste jaren is Deltaplan steeds meer losgezongen van zijn oor spronkelijke betekenis. Het is een etiket geworden dat vooral daad kracht moet uitstralen. Wanneer er sprake is van een gerichte aanpak van vaak grote en complexe proble men, ook als die niets met deltage bieden te maken hebben, eigenen initiatiefnemers zich die term gre tig toe. Dat gebeurt inmiddels zo vaak dat Van Dale in 2015 naast Delta plan voor het eerst ook deltaplan ('veelomvattend plan, m.n. ter be scherming van iets dat bedreigd wordt') in het woordenboek heeft opgenomen. 4 dagen top 4*-Van der Valk hotel nabij Nijmegen vrijdag 22 november 2019 Nee. Papa laat zich niet tot op het Het is minuut 88 in het stadion En toch, toch gaan we volgende Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik ben ook fan van Emma Heesters 541 reacties HET BESTE BAT IK OOIT VAM COLBPLAY HEB ©EHOORB- V KRUININGEN Op de A58 bij Kruiningen is gisterochtend een au tomobilist gewond ge raakt, doordat hij met zijn auto in de sloot was ge reden. Een passagier is naar het ziekenhuis ge bracht. Het ongeluk gebeurde om 08.15 uur op de rij baan in de richting van Bergen op Zoom. Vol gens de politie belandde de bestuurder na een uit wijkmanoeuvre met zijn auto in de sloot. De passagier van de be stuurder is met onbe kende verwondingen naar het ziekenhuis ge bracht. De auto is weggesleept. MIDDELBURG Ronny Naftaniel houdt donderdag 28 december in het stadhuis in Middel burg de derde Etty Hille sum Lezing. Onderwerp is het eeuwige antisemi tisme en het Joodse ant woord daarop. Naftaniel verwierf landelijke be kendheid als directeur van het Centrum Informa tie en Documentatie Is raël (CIDI) en woordvoer der van de Joodse ge meenschap in Nederland. Met de lezing wordt Etty Hillesum herdacht, de in Middelburg geboren dag boekenschrijfster die tij dens de oorlog in Ausch witz werd omgebracht. Aanvang: 15.30 uur. Het tv-programma An dere Tijden blikt terug op de Nederlands-Mo lukse popgroep Mas- sada, met onder andere gitarist Rudy de Queljoe uit Middelburg. 50.000 mensen juichten Mas- sada toe na hun optre den op Pinkpop in 1979. Voor Molukkers een emotioneel moment. De gewapende acties voor een vrije Republiek der Zuid-Molukken zijn dan achter de rug. In Andere Tijden (4 december NPO2, 21.15 uur) onthult Johnny Manuhutu dat hij een benefietconcert or ganiseerde voor de ka pers in de gevangenis. The Script, Kensington, Crow ded House en Bl0f zijn komende editie de headliners van Concert at Sea op 25, 26 en 27 juni. Jeffrey Kutterink Renesse Ooit had je Het Deltaplan. Inmid dels wemelt het van de delta plannen. De term, lange tijd on losmakelijk verbonden met Zee land, wordt tegenwoordig te pas en soms ook te onpas van stal gehaald. Rolf Bosboom Vlissingen Van der Valk Hotel Nijmegen - Lent 3 nachten in een Comfort- of Hoekkamer V 3 x uitgebreid ontbijtbuffet t.w.v. 45,00 p.p. Vrij gebruik fitness en wellness 1/ Beoordeling op Zoover: 8,8! In 4 min. met OV naar centrum hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2