zo word je gepakt! Verstekelingen kunnen in Rotterdam moeiteloos containers in JOL Met deze drone staan je pillen nooit meer in de file Walcheren Experiment van Erasmus MC met bezorging van bloed, medicijnen en monsters C De eisen voor controleslotjes op de containers zijn minimaal, waar door er makkelijk mee te sjoeme len valt. Mensensmokkelaars en ook drugscriminelen weten dit en maken er misbruik van. Een zegel van een paar cent blijkt de zwakste schakel, terwijl ferry-bedrijven miljoenen steken in hun beveili ging, in een poging om inklim- mers tegen te houden. Probleem Brancheorganisatie Transport en Logistiek Nederland (TLN) erkent het probleem. Bedrijven in de Rot terdamse haven zeggen dat een 'betere verzegeling eigenlijk een must is'. Deltalinqs, de koepelor ganisatie van bedrijven in de ha ven, overlegt met de douane over dit probleem. Verzegeling vindt plaats met 'slotjes' van slechts een paar cent per stuk Deze week probeerden 25 mi granten via de Rotterdamse haven illegaal naar Engeland te reizen. Ze verstopten zich in een koelcontai ner op een vrachtwagen en reden zo de ferry op. Pas aan boord ont dekten medewerkers van het schip de verstekelingen, omdat ze om hulp riepen en tegen de wanden van de container sloegen. De afge sloten stalen bak die de migranten onvindbaar maakte voor warmte- scans, bewakers, agenten, dou aniers en speurhonden, dreigde hen fataal te worden. Op parkeerplaatsen langs snel wegen naar de haven kiezen groe pen migranten, al dan niet gehol pen door een mensensmokkelaar, trucks uit waarvan zij vermoeden dat die naar het Verenigd Konink rijk gaan. Om in de container te klimmen, moet in alle gevallen de verzegeling worden verbroken. De 'slotjes' zijn vaak van slechte kwa liteit en worden door criminelen zo geprepareerd alsof het lijkt dat ze niet verbroken zijn geweest. Wettelijke voorschriften zijn er nauwelijks, lege containers hoeven helemaal geen zegel te hebben. Volgens Quinten Snijders van brancheorganisatie Transport en Logistiek Nederland is het ene ze gel gevoeliger voor manipulatie dan de andere. ,,Wij zeggen na tuurlijk: kies de beste.'' Maar TLN noemt het verplicht gebruiken van de beste zegels 'een te zwaar middel'. ,,We moeten die verzegeling niet als dé oplossing gaan zien; het is altijd onderdeel van een pakket aan maatregelen.'' vrijdag 22 november 2019 Nieuwsmedia De eerste knallen zijn al weer een tijdje te horen. Het is voor gemeenten lastig om op te treden tegen illegaal afsteken van vuurwerk. Middelburg gaat een proef houden waarbij handhavers binnen luttele seconden weten waar er vuurwerk wordt afgestoken. Microfoons registreren het geluid en via een app worden de handhavers ingelicht.zeeland2 Beveiliging haven rammelt Containers moeten beter wor den beveiligd tegen het inklim men van verstekelingen, vinden bedrijven in de Rotterdamse haven. De controleslotjes waar mee containers worden verze geld, zijn van belabberde kwali teit en makkelijk te saboteren. Leon van Heel Rotterdam Wolken en wat zonneschijn pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: 8°C Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 711688 55555 Vuurwerk """•Sen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1