De beul van Bram Moszkowicz gunt hem best een nieuwe kans II Zoek jouw nieuwe auto in meerdere websites tegelijk Rfdaal Op zoek naar een nieuwe auto? NIEUWS 13 dat hij er nu wel in slaagt ge maakte afspraken na te komen, is hij van harte welkom. Ik heb niets persoonlijks tegen hem. Het gaat erom aan te tonen dat je geleerd hebt van je fouten. Wie de proce dure begint met 'het is een schande dat ik destijds ben ge schrapt', maakt het zichzelf niet makkelijk, natuurlijk." Bram Moszkowicz werkt sinds 2017 bij het kantoor van Nienke Hooger- vorst, als juridisch adviseur. ,,Zoiets heb ik begrepen, ja", zegt Kemper. Hoewel hij de situatie van Moszkowicz nu niet kent, kan Kemper zich goed voorstellen dat een stabiele nieuwe werksituatie in het voordeel werkt van Moszko- wicz, die in 2017 in een van zijn spaarzame interviews zei: ,,Ik heb geleerd van mijn fouten.'' Eén keer kwamen ze elkaar op straat tegen de afgelopen jaren, Moszkowicz en Kemper. ,,We ga ven elkaar een hand, zeiden 'fijne dag' en dat was het", zegt de oud deken, die het best intrigerend zou vinden om Moszkowicz weer in de rechtszaal te zien. ,,Als hij binnen kwam, zetten rechters en andere advocaten zich altijd schrap. Zo van: daar komt geen flauwekul binnen, even goed opletten. Met Moszkowicz gebéurt er altijd wat." pen hebben. 'Rampen', noemt Kemper dat nu, zeven jaar later. „Cliënten die hij gewoon in de kou liet staan. Wat ook meespeelde, was dat hij zulke problemen met de belasting leek te hebben, dat hij volgens de fiscus 'behendig' met zijn aangiftes omging." Met de klacht die Moszkowicz destijds indiende, is nooit wat ge daan. Germ Kemper zelf nam in oktober 2013 afscheid als deken, in hetzelfde jaar dat het schrappen van Moszkowicz als advocaat in hoger beroep bij het Hof van Dis cipline definitief was geworden. Overigens had het, wat Kemper betreft, bij een schorsing van een half jaar of een jaar kunnen blij ven. Maar zijn snoeiharde oordeel over Moszkowicz' praktijken pak ten dramatisch voor hem uit. 'Niets persoonlijks' Kemper - nog steeds advocaat - gaat er anno 2019 niet meer over of Bram Moszkowicz mag terugke ren in de rechtszaal. Maar hij gunt het de inmiddels 59-jarige ex- strafpleiter 'in principe' best. ,,Er zijn door de jaren heen wel meer geschrapte advocaten teruggeko men. Doorgaans na een periode van zeven tot tien jaar. Als hij echt kan aantonen dat zijn financiële administratie nu wel op orde is en Toen alle inhoudelijke klachten over hem naar buiten kwamen, hoorde ik niemand meer piepen Germ Kemper was in 2012 de deken van de Orde van Advocaten Amsterdam die ervoor zorgde dat de flamboyante strafpleiter Bram Moszkowicz van het tableau werd geschrapt. Nu wil Moszkowicz terugkeren als advocaat. Germ Kemper (71) haalde zich zeven jaar geleden wel wat op de hals toen hij als deken van de Orde van Advocaten de popu laire Bram Moszkowicz keihard aanpakte. Kempers tegenstan ders deden alsof hij een persoon lijke vete met de advocaat uit vocht. Moszkowicz diende zelfs een klacht in over de bewoordin gen die Kemper gebruikte. Kem per zelf bleef er destijds rustig on der: „Toen alle inhoudelijke klach ten over Moszkowicz naar buiten kwamen, heb ik niemand meer horen piepen." Moszkowicz had ook nogal wat op zijn kerfstok: hij zou de belas ting voor een miljoen euro hebben ontdoken en hij zou klanten die fors betaalden, gewoon niet gehol- Gaspedaal.nl combineert het meest actuele occasionaanbod van meerdere autowebsites. Hierdoor zoek je snel en eenvoudig op één plek in het grootste aanbod uit Nederland. vrijdag 22 november 2019 GO Bram Mosz- kowicz. FOTO ANP -Germ Kemper, oud-deken Victor Schildkamp Amsterdam S_ Download on the App Store Google play

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 13