(r Luxe Wijnpakket €59" EUWS 11 •Kamer accepteert soepeler pensioenregels, ook al blijven kortingen mogelijk «fe WIJNBEURS €;W7f- WIJ NBEURS.NL/G LAZEN Tijdens het pensioendebat in de Tweede Kamer kreeg Koolmees gis termiddag bijval van de partijen die zich voor de zomer ook al achter het pensioenakkoord schaarden. De re geringspartijen VVD, CDA, D66 ChristenUnie en de oppositiepar tijen GroenLinks, PvdA en SGP vinden het terecht dat Koolmees kiest voor 'rust en stabiliteit' en fondsen volgend jaar eenmalig lan ger tijd geeft zich te herstellen. In ruil daarvoor moeten sociale partners en kabinet er wel voor zor gen dat komende zomer de afspra ken uit het akkoord verder zijn uit gewerkt. ,,We moeten nu maximaal vaart maken, met volle kracht voor uit", zo spoorde D66-Kamerlid Steven van Weyenberg zijn partij genoot aan. Volgens Koolmees zijn alle spelers aan tafel daartoe bereid, omdat zij ook zien dat het 'huidige stelsel op zijn laatste benen loopt'. Volgens PvdA-Kamerlid Gijs van Dijk is Koolmees tegemoetgeko men aan zijn eis om 'onnodige kor tingen' te voorkomen. Aanvankelijk dreigde voor bijna 8 miljoen pen sioendeelnemers kortingen, door de ingreep is dat aantal terugge bracht tot 600.000 deelnemers ver spreid over vier fondsen. Van Dijk zegt ermee te kunnen leven dat zij toch moeten korten, omdat het hier zou gaan om 'slecht gefinancierde fondsen'. Zij hebben voor elke euro aan verplichtingen minder dan 90 De pijn die we in 2020 niet nemen, moeten we later nemen cent in kas en moeten - als die situ atie op 31 december niet is verbe terd - alsnog afstempelen. Dat PvdA en GroenLinks met de regeringspartijen accepteren dat er mogelijk alsnog pensioenen wor den gekort, schoot de SP in het ver- keerde keelgat. Volgens Kamerlid Bart van Kent zijn er op dit mo ment twee fondsen (in de schoon maak- en de vleessector) die nipt onder de 'veilige' dekkingsgraad van 90 procent uitkomen. Hij vindt het niet terecht dat fondsen 'die een paar tienden tekortkomen' straks alsnog moeten korten. Volgens Van Dijk is het echter niet terecht nóg coulanter te zijn, omdat de werkgevers in deze secto ren te weinig premie in het fonds hebben gestort. Die zouden daarop aangesproken moeten worden, in plaats van het probleem op het bord van de politiek te leggen, stelt hij. Minister Koolmees benadrukte in het debat dat de kortingen - als die al plaatsvinden - veel minder fors zullen zijn dan wanneer hij de regels met tijdelijk zou hebben ver soepeld. Fondsen die onder een dekkingsraad van 90 procent uitko men, hoeven namelijk slechts tot dat percentage van 90 te korten en niet tot bijvoorbeeld 100 of zelfs meer, zoals in de pensioenwet staat. Voor een fonds met een dekkings- raad van 89,8 procent betekent dit een korting van 0,2 procent in plaats van 10,2 procent. Koolmees erkende in het debat dat uitstel van pensioenkortingen de financiële situatie van pensioen- fondsen niet verbetert. Toezicht houder De Nederlandsche Bank, die kritisch is over de ingreep door de minister, heeft gelijk, aldus Koolmees: ,,De pijn die we in 2020 niet nemen, moeten we later ne men." Hij geeft echter prioriteit aan rust, om daarmee draagvlak voor het nieuwe pensioenstelsel, wat nu wordt uitgewerkt, te behouden. Oppositiepartijen PVV, SP en 50Plus waren en blijven tegen het pensioenakkoord, omdat daarin is afgesproken dat pensioenfondsen moeten blijven rekenen met een ri sicovrije rente. Door die lage rente zijn de dekkingsgraden van grote pensioenfondsen dermate ver slechterd dat er komende jaren kor tingen dreigden. Dat Koolmees die kortingen nu voor één jaar van tafel heeft ge haald, is volgens de partijen te wei nig. Zij vinden dat de rekenrente omhoog moet, maar volgens Kool mees zou dat ertoe leiden dat pen sioenfondsen verwachte rende menten alvast mogen uitgeven zonder dat zeker is dat die worden geïncasseerd. Een ruime Kamer meerderheid is het met de D66-be- windsman eens dat de problemen niet kunnen worden opgelost door even aan de renteknop te draaien. GLAZEN De Wijnbeurs bestaat ruim 42 jaar en daarom hebben wij speciaal voor u dit prachtige pakket met vier van onze meest geliefde rode wijnen samengesteld. Inclusief vier luxe kristallen Schott Zwiesel wijnglazen! TER INTRODUCTIE e 57,- KORTING vrijdag 22 november 2019 GO Groen licht voor Koolmees Een ruime Kamermeerderheid steunt het kabinetsbesluit om de regels voor pensioenfondsen te versoepelen en accepteert dat een klein aantal fondsen mogelijk alsnog zal moeten kor ten. Wel moet minister van Soci ale Zaken Wouter Koolmees haast maken met de uitwerking van het pensioenakkoord. Laurens Kok Den Haag -Wouter Koolmees Wouter Koolmees. foto phil nijhuis INCLUSIEF DON MEN D O La Pauline «GRLOT MERLOT «jabernet Nu met uw kortingscode slechts per pakket* GRATIS THUISBEZORGD Gebruik kortingscode- LSP57GT l°P deze pakketten* - Maak kennis met de Wijnbeurs en profiteer nu van dit Luxe Wijnpakket voor een fractie van de prijs. En geniet van vier van de meest geliefde Wijnbeurs wijnen uit Frankrijk, Italië en Spanje: een boterzachte zes jaar oude Gran Reserva, een rijk gekruide klasse Sangiovese Riserva, de romige topfavoriet La Pauline en een Prestige cuvée met de rijkdom van Chateauneuf. 2 flessen per wijn, 8 flessen per pakket. Nu van 447,- voor slechts 59,99 per pakket. Gratis thuisbezorgd. Proost! 'Geen 18, geen alcohol' Bestel gemakkelijk online op Aanbod geldig t/m 1 december 2019 Telefonisch bereikbaar ma. t/m vrij. 8.00 -20.00 uur, za. 8.00 -16.00 uur (0294 - 788 103) Maximaal 2 pakketten per klant, niet geldig i.c.m. andere acties.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 11