Zorgen om bedrijvenpark Delta Atelier in stationsgebouw opent morgen de deuren 7 SKYPEN MET DE BURGEMEESTER Het wordt nog spannend in Kapelle: wie zou er eerder bekend zijn? De nieuwe kinderburgemeester of de 'gewone' burgemeester? Voor de belangrijkste van de twee functies, die van kinderburgemeester, zijn bijna alle kandidaten be kend. En die kregen allemaal een kans om wat aan burgemeester Huub Hieltjes te vragen. Via Skype. ,,Heeft u nog tips voor mij?", vraagt Rowan Meerman uit groep 7/8 van De Linge aan burgemees ter Huub Hieltjes zodra er verbin ding is met het gemeentehuis. In de klas op de Biezelingse basis school zitten 21 leerlingen braaf te luisteren en te kijken naar wat de burgemeester te antwoorden heeft. Via een Skype-verbinding met het gemeentehuis mogen zij vragen op hem afvuren. En kin derburgemeesterskandidaat Ro wan grijpt die gelegenheid aan om zijn kansen te vergroten. ,,Je moet doen waar je jezelf het gemakkelijkste bij voelt", klinkt het antwoord van Hieltjes via het grote scherm in de klas. ,,Dat kan zijn doordat je je toespraak op een briefje zet, of misschien juist niet. Wel van tevoren oefenen, natuur lijk. Dat is sowieso verstandig. Bij ouders of familie, bijvoorbeeld." Klasgenoten van Rowan besto ken de burgemeester ook met vra gen. ,,Waarom bent u burgemees ter geworden? Wat zijn de belang rijkste taken van een burgemees ter? Wat doet een kinderburge meester? En maakt Rowan een kans om de huidige kinderburge- meester, Hessel Kole, op te vol gen?" Allemaal vragen waar Hiel tjes keurig antwoord op geeft. Toerisme Ook het thema 'Toerisme' komt ruimschoots aan bod. ,,Omdat toe risme één van de belangrijkste punten is in het toekomstplan dat we met de gemeenteraad hebben gemaakt", reageert Hieltjes op de vraag naar de reden van dit thema. ,,En er is best nog wat ruimte voor overnachtingen. In de vorm van Bed Breakfasts bijvoorbeeld. En in Wemeldinge zouden er nog wel Ik moest het opnemen tegen Casper Looijen, hij is nu mijn wethouder wat hotels bij kunnen." Rowan werkt aan een plan voor een cam ping met dieren en 'heel veel na tuur'. ,,Heel veel natuur is altijd goed", antwoordt Hieltjes. Mocht Rowan volgende maand uiteindelijk worden gekozen als nieuwe kinderburgemeester van Kapelle, dan krijgt Kapelle er mis schien ook voor het eerst een kin derwethouder bij. Dat blijkt als Hieltjes ook een vraag voor Rowan heeft. ,,Heb je moeten knokken om kandidaat te worden?", vraagt hij hem. ,,Ik moest het opnemen tegen Casper Looijen", geeft Ro wan als antwoord. ,,Maar die gaf het op omdat hij een verkeerde presentatie had gemaakt. Hij is nu mijn wethouder." Op 11 december zijn de verkie- zingen voor de Kapelse kinderbur gemeester. Dan neemt Rowan Meerman het in het gemeentehuis op tegen Steyn Almekinders van de Moolhoek, Ruben Oele van het Honk, Anna van Koeveringe van de Juliana van Stolberg en twee nog niet bekende kandidaten van de Hoeksteen en de Obs uit We- meldinge. KRABBENDIJKE Na veertien jaar van leegstand is het leven terug in het stationsgebouw van Krabbendijke. Atelier Zee klei opent vanaf morgen twee keer per week de deuren in het markante pand. Initiatiefneemster Marieke Lobbezoo-Derks ijverde de af gelopen tijd voor de verbou wing van de voormalige wachtruimte tot open atelier. Dit is mogelijk geworden dankzij bijdragen van NS en de Frits Lensvelt-stichting. Kunstenaar Lensvelt (1922 1992) woonde een aantal jaar aan de dijk van Krabbendijke. In zijn atelier aan de Nieulan- destraat maakte hij etsen, houtsnijwerk en mozaïeken. Ook verschillende inwoners van Krabbendijke droegen hun steentje bij aan de inrich ting. Donaties voor planken, het koffiekastje en de groeps- tafel geschikt voor rolstoelen zijn volgens Lobbezoo nog welkom. Atelier Zeeklei is vanaf morgen elke woensdag-, en vrijdagmiddag te bezoeken van 13.00 tot 16.00 uur. Op ter mijn wordt het mogelijk om op woensdagmiddag mee te schilderen of te kleien. De vrijdagen blijven 'kijkdagen'. ,,We hebben er moeite mee en dat hebben we kenbaar gemaakt aan de gemeente Goes'', zegt Dries van Huykelom van de Pas van de Am bachtsheerlijkheid. Een Ambachtsheerlijkheid (vaak één persoon of een familie) heeft een dikwijls al eeuwenoud recht om op een bepaald stuk grond acti viteiten uit te voeren. Dat betekent niet dat de heerlijkheid ook eige naar van zo'n gebied is. Zo kan het dus gebeuren dat Goes nu industrie wil toestaan in het gebied dat valt onder de Ambachtsheerlijkheid Baarsdorp-Sinoutskerke. Van Huy- kelom van de Pas: ,,Aan de Am bachtsheerlijkheid zijn rechten verbonden en die rechten worden uitgeoefend. Niet dagelijks, want de kosten zijn enorm, maar in het hui dige plan gaat er wel een stukje af van het gebied waar wij nog plan rechten hebben." Natuur Hij maakt zich ook zorgen over ver dwijnen van natuur. ,,Wij dragen die gebieden een heel warm hart toe en komen er ook veel. Wat wij zien is dat Goes honger heeft en dat is begrijpelijk. Aan de andere kant betekent dat wel dat er een stuk na tuur voor wordt opgeofferd. Als je kijkt naar het Vrouweputje, die zit ten straks op 100 meter afstand. Hoe scheef is het wel niet. Dat je aan de ene kant geld geeft om het Vrouweputje te redden en aan de andere kant het industrieterrein gaat uitbreiden zodat het er tegen aan komt te liggen." Het bestuur van het Vrouweputj e verwacht dat rond het bedrijven terrein voldoende groen komt zo dat het niet te zien is. ,,En aan de an dere kant zou het Vrouweputje een mooie plek kunnen zijn voor de werknemers om naar toe te gaan", zegt voorzitter Kees Catsman. Het bestemmingsplan voor het nieuwe bedrijvenpark ligt momen teel ter inzage en belanghebbenden kunnen bezwaar maken. pmw donderdag 21 november 2019 BE Verkiezingsstrijd barst los in Kapelle Willem Adriaansens Biezelinge Rowan Meerman stelt via Skype zijn vraag aan burgemeester Hieltjes (op het scherm). Chris Scheermeijer (met microfoon) leidt het pro ces op De Linge in goede banen. foto johan van der heijden -Rowan Meerman, kandidaat namens De Linge Kijk op de site bij /video Leerlingen skypen met burgemeester Kapelle De Ambachtsheerlijkheid Baars- dorp - Sinoutskerke maakt zich zorgen over de uitbreiding van de industrie bij Goes. Het nieuwe bedrijvenpark Deltaweg valt een stukje binnen de Am bachtsheerlijkheid en dat heeft gevolgen voor het gebruik. Melita Lanting Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 60